Na demonstracji Związku Studentów Kuwejckich dla poparcia sprawy palestyńskiej kuwejcki poeta Ahmad Al-Kandari prowadził skandujący tłum: “Jesteśmy żołnierzami Hamasu i dżihad jest naszą drogą”. Kuwejcki parlamentarzysta Jamaan Al-Harbash powiedział tłumowi: „Wojna, przepowiedziana przez Proroka Mahometa… nadciąga bliżej… to jest wojna religii, nie tylko wojna między Arabami a Izraelczykami”. Kuwejcki przywódca studencki Abd Al-Aziz Dahi Al-Fadhli powiedział: „Dzisiaj jest dzień na ogłoszenie dżihadu… Nie ma żadnej drogi pojednania i negocjacji – dżihad i tylko dżihad”; kuwejcki przywódca salaficki Hamed Al-Ali wezwał do założenia ruchu Hamasu w Kuwejcie.

Poniżej podajemy fragmenty z tej demonstracji, pokazanej przez Al-Dżazira TV 29 marca 2010 r..

Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2449.htm .

Kuwejcki poeta: “Jesteśmy żołnierzami Hamasu i dżihad jest naszą drogą… nigdy nie uznamy Izraela”

Kuwejcki poeta Ahmad Al-Kandari: Wzywamy władców arabskich, by przestali być naiwni, przestali poddawać się inicjatywom [pokojowym], przestali dręczyć naród palestyński, przestali być chwiejni i słabi i poparli mudżahedinów Hamasu, nie zaś zdrajcę [Mahmouda] Abbasa.

[…]

Wzywam wszystkich do powtarzania za mną [śpiewa]:

Forteca nigdy nie upadnie, jak długo płynie nasza krew.

Forteca nigdy nie upadnie…

Tłum: jak długo płynie nasza krew.

Ahmad Al-Kandari: Forteca nigdy nie upadnie…

Tłum: … jak długo płynie nasza krew.

Ahmad Al-Kandari: Jesteśmy żołnierzami Hamasu i dżihad jest naszą drogą.

Jesteśmy żołnierzami Hamsu i dżihad jest naszą drogą.

Pokolenie za pokoleniem – nigdy nie uznamy Izraela.

Pokolenie za pokoleniem – nigdy…

Tłum: … nie uznamy Izraela.

Ahmad Al-Kandari: Nigdy przenigdy…

Tłum: …nie uznamy Izraela.

Ahmad Al-Kandari: O pokolenie, dąż do zwycięstwa i nie zaakceptuj niczego poza zwycięstwem. Powiedz nocy o ludziach na froncie, którzy powalają herezję śmiertelnymi ciosami. Czekamy, obserwujemy ich posuwanie się naprzód, z dobrze przygotowaną zasadzką, gotową dla nich. Głos się podnosi „Zabij ich, zadaj im niekończące się rany”.

[…]

To jest przesłanie do syjonistów, morderczych, zdradzieckich i okupujących syjonistów, syjonistów, którzy rabują naszą historię i kradną nasze zabytki. Powiedz Syjonowi: „Przynieśliśmy wam rzeź i będziemy patrzeć, jak umieracie. Spotkacie naszą armię Al-Qassam, dla których śmierć służy jako okrycie”.

[…]

Powiedz Syjonowi: „Przynieśliśmy wam rzeź i będziemy patrzeć, jak umieracie. Spotkacie naszą armię Al-Qassam, dla których śmierć służy jako okrycie. Zwróciliśmy wasze szachrajstwa przeciwko wam żołnierzami, którzy nie wahają się was zarżnąć”. Głos się podniósł: „Zabij ich, zadaj im niekończące się rany”. […]

Kuwejcki parlamentarzysta: „Wojna przepowiedziana przez Proroka Mahometa… nadciąga bliżej… to jest wojna religii, nie tylko wojna między Arabami a Izraelczykami”

Kuwejcki parlamentarzysta Jamaan Al-Harbash: Z wolą Allaha, wojna się rozpocznie między nami a nimi – wojna przepowiedziana przez Proroka Allaha: “ Dzień Sądu Ostatecznego nie nadejdzie zanim nie będziecie walczyć z Żydami – wy na zachodnim brzegu rzeki, a oni na wschodnim brzegu – i drzewa, i kamienie powiedzą: O muzułmaninie, o sługo Allaha, za mną jest Żyd. Przyjdź i zabij go”. Ta wojna nadciąga bliżej, z wolą Allaha.

Tłum: Chaybar, Chaybar, o Żydzi! Armia Mahometa rozpoczęła powrót. Armia Mahometa rozpoczęła powrót!

Jamaan Al-Harbash: Ten dzień nadciąga bliżej, moi ukochani. Jeśli chodzi o reżimy [arabskie], przeszkody, kraje poddaństwa i ustępstw, i tych, którzy opuścili miejsca święte i ziemię w wysiłkach trzymania się swoich stanowisk i przekazania ich [swoim synom] – zostaną zdeptani stopami mudżahedinów.

Obietnica Allaha jest prawdziwsza niż ich. Słowa Allaha są prawdziwsze niż ich. Krew mudżahedinów jest prawdziwsza niż ich kłamstwa i oszustwa. To jest wojna religii, nie tylko wojna między Arabami a Izraelczykami, albo wojna między wyzwolicielami i okupantem. To jest wojna ideologiczna, wojna islamska, która zakończy się zwycięstwem tylko pod sztandarem dżihadu. Chwały tej wojny nie zarobi Aby Mazen ani kolaboranci. Zarobią ją mudżahedini. […]

Kuwejcki przywódca studencki: “Dzisiaj jest dzień ogłoszenia dżihadu”

Kuwejcki przywódca studencki Abd Al-Aziz Dahi Al-Fadhli: Historia dowiodła, od 1948 r., że pokój z synami Syjonu jest daremny i że jedyną opcją jest islamski opór i poparcie islamskiego oporu.

Mówimy naszym reżimom arabskim: dzisiaj jest dzień poparcia oporu. Dzisiaj jest dzień ogłoszenia dżihadu. Nie ma żadnej drogi pojednania i negocjacji – dżihad i tylko dżihad.

[…]

Chaybar, Chaybar, o Żydzi, armia Mahometa powróci! […]

Kuwejcki przywódca salafitów: Załóżmy kuwejcki ruch Hamasu; “Każdy z ‘legitymacją oporu’ jest mile widziany w Kuwejcie”

Kuwejcki przywódca salafitów Hamed Al-Ali: Dlaczego nie założyć kuwejckiego ruchu Hamasu? Z kuwejcką młodzieżą i kuwejckimi aktywistami byłby uważany za przedłużenie oporu w Palestynie. Zachęci ten opór i wyciągnie rękę z Kuwejtu do Palestyny, tak że wszyscy zjednoczą się wokół jednej sprawy – obrony meczetu Al-Aqsa.

Drodzy bracia i siostry, zmobilizujcie działaczy przeciwko instytucjom politycznym i naciskajcie na nich, by ponownie otworzyli biura Hamasu, nie tylko w Kuwejcie, ale w Całej Zatoce Perskiej. Kuwejckie biura Hamasu i innych frakcji oporu powinny być otwarte. Pozwólmy im przybywać tutaj bez wiz. Dlaczego poddawać się amerykańskim groźbom? Tak, pozwólmy im przybywać bez wiz. Każdy z „legitymacją oporu” jest mile widziany w Kuwejcie, podczas gdy każdy, kto zwalcza opór, jest niemile widziany w Kuwejcie. […]

Mały chłopiec [śpiewa]: Nie ma boga nad Allaha. Allah kocha męczenników. Nauczyłeś nas, co to znaczy być mężczyzną. Wszystkie pieniądze świata nie spowodują, że zapomnimy. […]