7 marca 2010 r. skrzydło medialne al-Kaidy Al-Sahab opublikowało 25 minutowe wideo Adama Gadahna zatytułowane “Wezwanie do broni”. Adam Gadahn znany także jako Azzam Al-Amriki, jest obywatelem amerykańskim, który dołączył do kierownictwa Al-Kaidy w afganistańskim regionie Waziristanu i występuje regularnie w propagandzie tej organizacji.


Gadahn zaczyna wideo pochwałami dla ataków w Detroit i Khost pod koniec grudnia 2009, które razem określił jako “serię ciosów moralnych i materialnych” dla Zachodnich Krzyżowców. Przechodzi jednak szybko do tematu zamachowca z Fort Hood, Nidala Hasana, którego opisuje entuzjastycznymi określeniami („pionier, prekursor i model osobowy, który otworzył drzwi, oświetlił szlak i pokazał drogę każdemu muzułmaninowi, który znajduje się wśród niewiernych…”). Gadahn pokazuje Nidala Hasana jako przykładową postać z powodu jego lojalności wobec islamu i muzułmanów w oporze przeciwko niewiernym przełożonym i ponieważ uderzył we wrażliwy cel w samym sercu Ameryki.


Gadahn używa następnie przykładu Nidala Hasana, by wezwać innych muzułmanów na „Zachodzie Krzyżowców”, a szczególnie w USA, Wielkiej Brytanii i Izraelu, do podjęcia się ataków samotnych wilków. Doradza słuchaczom szczególne skupienie się na celach, które uczynią poważne szkody ekonomiczne tym krajom i używa przykładu ataków z 11 września, żeby pokazać, że takie ataki niekoniecznie wymagają użycia konwencjonalnej broni.

Wideo wspomina także „obozy koncentracyjne tylko dla muzułmanów w Illinois, Bagram i gdzie indziej” – przypuszczalnie w nawiązaniu do proponowanego transferu więźniów z Guantanamo Bay do Thomson Correctional Center w Illinois.

Pełen tekst tego raportu jest dostępny dla prenumeratorów MEMRI’s Jihad and Terrorism Threat Monitor.

Informacja o prenumeracie jest dostępna tutaj .

Prenumeratorzy JTTM mogą odwiedzić tę stronę, żeby obejrzeć raport.