Bahgat Saber, mieszkający w Nowym Jorku aktywista Egipskiego Bractwa Muzułmańskiego, powiedział w wideo zamieszczonym na jego stronie Facebooka 1 marca 2020 r., że każdy Egipcjanin, który ma objawy przypominające grypę lub koronawirus, powinien umyślnie pójść na egipski posterunek policji, do biura prokuratora, sądów, ambasad i konsulatów i podawać rękę państwowym urzędnikom w celu wywarcia zemsty na rządzie prezydenta Abdela Fattah Al-Sisiego, który, jak powiedział, jest głęboko skorumpowany, i pomścić ludzi uciskanych przez Sisiego. Dodał, że jeśli zarazi się koronawirusem, planuje pójście do egipskiego konsulatu w Nowym Jorku i zarażenie pracujących tam ludzi.

Aby zobaczyć klip z Bahgatem Saberem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Ktokolwiek ma objawy podobne do grypy… powinien złożyć wizytę swoim ‘przyjaciołom’, którzy pracują dla rządu Abdela Fattah Al-Sisiego”

Bahgat Saber: Ktokolwiek ma objawy podobne do grypy – przeziębienie, gorączkę, kichanie – powinien złożyć wizytę swoim „przyjaciołom”, którzy pracują dla rządu Abdela Fattah Al-Sisiego. W chwili, gdy dostaniesz objawów przeziębienia lub gorączki, idź do biura prokuratora, które jest najbliższe twojego domu. Idź do każdego budynku, w którym mogą nielegalnie więzić ludzi.

Jeśli możesz, idź do budynku Służby Dochodzeniowej Bezpieczeństwa, a jeśli nie możesz, po prostu czekaj na nich i kichaj na ich samochody, kiedy przejeżdżają.

[…]

Jeśli chcecie, by państwo zadbało o koronawirus i zaczęło zajmować się tą chorobą, ktokolwiek spośród was ma grypę, gorączkę lub przeziębienie, powinien po prostu wejść sobie na posterunek policji, lub pójść do biura prokuratora, albo do sądu.

Jeśli jesteś żołnierzem, możesz pójść do ministerstwa obrony i podawać rękę wszystkim generałom w armii i policji. Tak samo z systemem sprawiedliwości. [Ludzie powinni zarażać] biznesmenów i aktorów, którzy popierają Sisiego. Powinni pójść do Media Production City.

Jeśli są ludzie, którzy sprzeciwiają się wojskowemu zamachowi stanu i pracują w Media Production City, a którzy zarazili się czymś – przeziębieniem, gorączka, czymkolwiek… Powinni tam pójść i podawać rękę każdemu…

[…]

„Jeśli zaraziłeś się koronawirusem, powinieneś wziąć odwet… Dlaczego umierać samemu?”

Jeśli zaraziłeś się koronawirusem, powinieneś wziąć odwet!  Zemścij się za siebie, zemścij się za honor twoich kobiet, zemścij się za ludzi, którzy są w więzieniach i zemścij się za ludzi uciskanych. Idź tam. Dlaczego umierać samemu? Kiedy umierasz, dlaczego masz umierać sam?

[…]

Może koronawirus obali Abdela Fattah Al-Sisiego. Nasz Pan jest zdolny do dokonania wszystkiego. Ale musisz to właściwie spożytkować.

[…]

„Żadne prawo ani konstytucja nie zabrania ci złożenia im wizyty”

Ludzie, którzy są poza Egiptem, powinni iść do konsulatu lub ambasady. To są wszystko rozwiązłe łotry i skurwysyny.

[…]

Weź odwet! To jest legalny i konstytucyjny odwet. Żadne prawo ani konstytucja nie zabraniają ci złożenia im wizyty. Jeśli znasz kogoś [chorego], poślij go z wizytą. Wyświadczysz mu przysługę.

[…]

„Jeśli zarażę się, pójdę do egipskiego konsulatu tutaj”

Kiedy rozmawiasz w ludźmi, mówią ci: „Nie mamy karabinów maszynowych, nie mamy samolotów F-16, nie mamy tego i tamtego…” Ale teraz mamy kulturę koronawirusa.

[…]

„Jeśli zarażę się, pójdę do egipskiego konsulatu tutaj. Oni wszyscy to skorumpowane skurwysyny. Mam z nimi do czynienia od lat.