W programie z 21 lipca 2022 r. na kanale 9 (Turcja) powiązanym z arabskim Bractwem Muzułmańskim, dr Kuds Al-Samaraai, uczony w islamie, który kieruje Międzynarodowym Centrum Islamskiej Da’wah w Indonezji, mówił o oficjalnych przeprosinach Izraela za izraelskiego dziennikarza, który 18 lipca 2022 r. wkradł się do islamskiego świętego miasta Mekki, z naruszeniem zakazu dla nie muzułmanów. Dr Al-Samaraai powiedział, że należy założyć, że przeprosiny Izraela zostały dokonane w złej wierze, ponieważ Allah nauczał muzułmanów w Koranie, że Żydom i syjonistom nie można ufać. Wyjaśnił, że Koran porównuje Żydów do małp i świń, aby nauczyć muzułmanów, że tylko siła jest skuteczna przeciwko Żydom, i wyjaśnił, że stosowanie środków dyplomatycznych i politycznych przeciwko Izraelowi i Żydom jest daremne. Raczej, powiedział dr Al-Samaraai, narody islamskie rozważą przyjęcie przeprosin Izraela tylko wtedy, gdy Izraelczycy opuszczą „ostatni cal” palestyńskiej ziemi i zrekompensują Palestyńczyków finansowo. Dodał: „To, co zabrano siłą, odzyskamy tylko siłą”. 

Aby obejrzeć klip z indonezyjskim uczonym Kudsem Al-Samaraaim, kliknij tutaj lub poniżej:

Zasada w stosunku do Izraelitów polega na założeniu, że działają w złej wierze; Rozważymy przyjęcie ich przeprosin tylko wtedy, gdy opuszczą Palestynę i zapłacą reparacje

Dr Kuds Al-Samaraai: Kiedy narody islamskie przyjmą przeprosiny [Izraela]? Kiedy ostatni Izraelczyk opuści Palestynę. Rób, co chcesz. Osobiście widzę [przeprosiny Izraela za izraelskiego dziennikarza wkradającego się do Mekki]… Zasadą w odniesieniu do Izraelitów jest założenie [ich] złej wiary. Nie możemy interpretować tych przeprosin jako aktu dobrej wiary. Zasadą w ich przypadku jest przyjęcie, że działają w złej wierze.

[…]

Kiedy przyjmiemy te przeprosiny? Kiedy opuszczą ostatni cal palestyńskiej ziemi, zapłacą reparacje i przeproszą nas – dopiero wtedy rozważymy tę kwestię.

[…]

Allah przyrównał Żydów do małp i świń, które można oswoić tylko siłą; Jeśli chcesz przywrócić to, co słusznie twoje, korzystanie z środków dyplomatycznych i politycznych jest daremne wobec nich

 […]

Każdy, kto chce poznać historię Izraela – zwłaszcza syjonistów – powinien przeczytać święty Koran i zobaczyć, ile wykroczeń popełnili wobec Allaha.

[…]

Ci [Izraelici] są potomkami tych przodków.

[…]

[Allah] pokazał nam przykład w świętym Koranie, przyrównując ich do dwóch zwierząt: małp i świń. Allah porównał ich z małpami i świniami. Dlaczego? Ponieważ Allah chciał nam powiedzieć, że ci Izraelici mają pewne cechy i nie będą ci posłuszni, chyba że użyjesz dwóch rzeczy… Po pierwsze, nie możesz oswoić małp i świń bez użycia siły.

To tak, jakby Allah mówił do nas: Jeśli chcesz przywrócić to, co słusznie jest twoje, to używanie wobec nich środków dyplomatycznych i politycznych jest daremne. To, co zostało zabrane siłą, zostanie odzyskane tylko siłą.