W wywiadzie zamieszczonym 4 października 2021 r. na kanale YouTube Gathering4youth zwolniona z więzienia terrorystka  Hamasu,  Ahlam Tamimi, chwaliła „męczeństwo” i „poszukujących męczeństwa” z Hamasu. Tamimi, która odegrała kluczową rolę w zamachu bombowym na pizzerię Sbarro w Jerozolimie w 2001 r., dziękowała Allahowi za zrządzenie, że była członkiem Brygad  'Izz Al-Din Al-Kassam i wzięła udział w dżihadystycznej operacji, która zabiła 15 „syjonistów” i zraniła 122.  Tamimi określiła tę terrorystyczną akcję jako “koronę na mojej głowie”. Opisała jazdę z Ramallah do Jerozolimy z 'Izzem Al-Din Al-Masrim, zamachowcem-samobójcą z Sbarro, i mówiła z zachwytem o “lekcjach”, jakich można nauczyć się z bliskości do „poszukiwacza męczeństwa”. Tamimi wyjaśniła, że tylko ci, którzy osiągnęli taki wysoki poziom duchowy, iż zerwali wszelkie związki z materialnym światem, mogą stać się „poszukiwaczami męczeństwa” Hamasu. Mówiąc o ziemi Palestyny, Tamimi powiedziała także, że z ziemi dochodzi “odprężający, przyjemny zapach, jak gdyby przychodził z raju”, który jest zapachem pochowanych w tej ziemi męczenników. Tamimi jest obecnie na liście poszukiwanych przez rząd USA za jej rolę w zamachu bombowym na pizzerię Sbarro, gdzie dwie z 15 ofiar śmiertelnych miało obywatelstwo USA. Więcej o Ahlam Tamimi, można zobaczyć w klipach  MEMRI TV Nr 7132Nr 3539Nr 3157Nr 5951.

Aby zobaczyć klip z Ahlam Tamimi w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Allah zrządził, że mam wstąpić do Brygad 'Izz Al-Din Al-Kassam i … wziąć udział w dwóch dżihadystycznych operacjach, które zabiły 15 syjonistów”  

Ahlam Tamimi: Allah zrządził, że kiedy minęły dni i ukończyłam liceum, pojechałam do Palestyny z łaski Allaha. Pojechałam do Palestyny, kiedy Autonomia Palestyńska [już] istniała i udanie się tam było możliwe do pewnego stopnia, szczególnie dlatego, że moja siostra i duża część mojej rodziny żyła w Palestynie.

Przybycie do Palestyny było jak… nie chcę powiedzieć, że było to dokładnie to samo, ale było jak kawałek raju na ziemi. Wyobraźcie sobie, że gdy tylko wkraczasz na ziemię palestyńską, natychmiast czujesz bardzo przyjemny zapach, którego nie umiesz wyjaśnić.

Później dowiedziałam się, że był to zapach piżma [wydobywający się] z męczenników. Jest tak wielu męczenników w Palestynie, że można poczuć ten specjalny zapach. Nie można tego wyjaśnić, ale można powiedzieć, że jest to przyjemny, odprężający zapach, jakby dochodził z raju.

To poczułam, kiedy pierwszy raz przybyłam do palestyńskiej ziemi. Kiedy poczułam ten zapach, czułam, że jest sprawa, która zwiąże mnie z Palestyną, sprawa, o której będą pisać w annałach historii.

Dzięki Allahowi trzymałam się tej drogi aż Allah zrządził, że mam dołączyć do Brygad 'Izz Al-Din Al-Kassam i wziąć udział w dwóch dżihadystycznych operacjach, które zabiły 15 syjonistów i zraniły 122, dzięki Allahowi. Niechaj Allah powita te dwie dżihadystyczne operacje.

„Te dwie dżihadystyczne operacje są jak korona na mojej głowie”

Te dwie dżihadystyczne operacje są jak korona na mojej głowie. Z łaski Allaha weszłam na karty historii przez dokonanie najlepszego czynu, najlepszej operacji, najlepszej drogi – drogi dżihadu. Błogosławię Allaha za zrządzenie, że mam w ten sposób przyczynić się.

Kiedy spotkałam poszukiwacza męczeństwa, [zamachowcę-samobójcę z Sbarro] 'Izza Al-Din Al-Masriego… To nie była błaha sprawa stać obok poszukiwacza męczeństwa. 'Izz Al-Din Al-Masri nauczył mnie wielu lekcji bez wypowiedzenia ani jednego słowa. Był towarzyszem [podróży] z Ramallah do Jerozolimy, do centrum tworu syjonistycznego, na skrzyżowaniu Jaffa Road i King George Street.

Podczas jazdy z Ramallah do Jerozolimy, która trwała półtorej godziny, wiele nauczyłam się o poszukiwaczach męczeństwa. Co to znaczy być poszukiwaczem męczeństwa? Znaczy to, że twoja dusza, twoje uczucia, całe twoje ja jest związane z Allahem.

Trudno nam żyć w ten sposób w tym życiu, ale jednostka poszukiwaczy męczeństwa Hamasu potrafiła wyszkolić tych poszukiwaczy męczeństwa w duchowym aspekcie. Co to znaczy spędzić lata z jedynym celem dążenia do wyszkolenia się na duchową osobę i związania z Allahem, odcinając wszystkie inne związki z materialnym światem?

Tylko wtedy jesteś wart bycia w jednostce poszukiwaczy męczeństwa i poświęcenia się na rzecz Allaha.