Związany z IRGC strateg, Hassan Abbasi, powiedział na wideo, które zamieszczono w aparat.com 17 stycznia 2020 r., że IRGC powinien „generować dochód” przez chwytanie Amerykanów i żądanie okupu za ich zwrot. Abbasi, który mówił to w mieście Nouszahr, podał przykład 1,7 miliarda dolarów, które Iran otrzymał za zwrot Jasona Rezaiana, i 3 miliardy dolarów otrzymanych, jak twierdzi, od Kataru, ponieważ bezzałogowy samolot, który zabił Kasema Solejmaniego, wystartował z Kataru. Powiedział, że sposobem rozwiązania ekonomicznych problemów Iranu jest chwytanie jednego Amerykanina tygodniowo i „zebranie” w ten sposób 50 miliardów dolarów rocznie. Szydził także z protestujących przeciwko reżimowi, mówiąc, że wiec pięciu tysięcy protestujących dalece nie wystarcza do obalenia reżimu Iranu. Publiczność skandowała: „Allah Akbar! Chamenei jest Przywódcą! Pozdrowienia dla wojowników islamu! Pokój męczennikom! Śmierć Ameryce! Śmierć Anglii! Śmierć hipokrytom i niewiernym! Śmierć Izraelowi!”

Aby zobaczyć klip z Hassanem Abbasim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Kiedy męczennik IRGC, Hadż Kasem Solejmani został trafiony, rząd otrzymał 3 miliardy dolarów od Kataru jako odkupienie”

Hassan Abbasi: Spójrzcie, jak IRGC generuje dochód do budżetu. IRGC chwyta szpiega – Jasona Rezaiana. Ameryka błaga o zwrócenie go im, ale [IRGC] mówi: „Nie. Musicie za niego zapłacić”. Wtedy rząd dostaje 1,7 miliarda dolarów w zamian za tego szpiega. Przez złapanie jednego szpiega IRGC zarabia 1-2 miliardy dolarów, które rząd miał dla nich przeznaczyć.

Kiedy męczennik IRGC, Hadżj Kasem Solejmani został trafiony, rząd otrzymał 3 miliardy dolarów od Kataru jako odkupienie, ponieważ [samolot bezzałogowy, który zabił] Kasema [Solejmaniego] przybył z Kataru.

[…]

„Każdy patrol morski, który wypływa, powinien raz w miesiącu chwytać 10-20 Amerykanów… za każdego z nich dostaniecie miliard dolarów”

Bądźcie szczerzy. Czy podobny dochód został wygenerowany przy pomocy JCPOA? 3 miliardy dolarów [od Kataru] i 1,7 miliarda dolarów [za Rezaiana]. Ludzie, to jest sposób. Spróbujcie tego. Jeden z nich powiedział wczoraj: „Nie wiem, jak rozwiązać nasze problemy ekonomiczne bez utrzymywania więzi z Zachodem”. To jest sposób. Czy chcecie rozwiązać problemy spowodowane sankcjami?

Każdy patrol morski, który wypływa, powinien raz w miesiącu chwytać 10-20 Amerykanów… Za każdego z nich dostaniecie miliard dolarów. Nawet jeśli dostaniecie jeden miliard dolarów na tydzień… Jest 51 tygodni w roku[sic]. To się sumuje w 50 miliardów dolarów. Kiedy mieliśmy dostać taką sumę według JCPOA?

[…]

„Wy, kontrrewolucjoniści chcecie obalić reżim 5000 ludzi? Jest 10 milionów ludzi w Teheranie”  

Zebrali 5000 ludzi na placu Azadi w Teheranie i skandowali slogany przeciwko reżimowi: ”Śmierć dyktatorowi! Śmierć Rządom Prawoznawcy! Przyszliśmy, żeby obalić reżim!” Wy, kontrrewolucjoniści chcecie obalić reżim z 5000 ludzi? Według nauki socjologii potrzebujecie 10% ludności na ulicach. Jest 10 milionów ludzi w Teheranie, a wy przyprowadziliście tylko 5000 ludzi… Macie czelność skandować slogany przeciwko konstytucji, przeciwko islamowi, przeciwko Kasemowi Solejmaniemu, przeciwko Przywódcy… Czy myślicie, że skoro policja nie zatrzymała studentów Kasema Solejmaniego, to pozwoli wam w spokoju wrócić do domów z placu Azadi?

Tłum: Allah Akbar! Allah Akbar! Allah Akbar! Chamenei jest Przywódcą! Śmierć tym, którzy sprzeciwiają się Rządom Prawoznawcy! Pozdrowienia dla wojowników islamu! Pokój męczennikom! Śmierć Ameryce! Śmierć Anglii! Śmierć hipokrytom i niewiernym! Śmierć Izraelowi!