17 maja 2023 r. palestyński dziennikarz Ghassan Mustafa Al-Szami, który często pisze na powiązanych z Hamasem stronach internetowych, napisał zjadliwie antysemicki artykuł w jordańskiej gazecie „Al-Dustour”, w którym opisał „syjonistycznych Żydów” jako „potomków małp i świń”, „czcicieli diabła”, oszustów, kłamców i „najbardziej pokręconych i nieczystych stworzeń na powierzchni ziemi”. Odsyłając swoich czytelników do Koranu i Sunny, aby dowiedzieli się więcej o Żydach, Al-Szami stwierdził, że świat będzie nadal cierpiał z ich powodu, dopóki „ktoś nie znajdzie magicznego rozwiązania, aby pozbyć się ich na zawsze, raz na zawsze”. Zakończył stwierdzeniem, że konflikt między Żydami a Palestyńczykami jest konfliktem religijnym i że Żydom nigdy nie uda się pokonać palestyńskiego oporu, który będzie trwał, by ich wyczerpać i utrzymywać w stanie nieustannego przerażenia.  

Logo “Al-Dustour”

Poniżej znajdują się przetłumaczone fragmenty jego artykułu: [1]

Syjonistyczni Żydzi są najbardziej pokręconymi i nieczystymi stworzeniami na powierzchni ziemi. Są potomkami małp i świń, czcicielami diabła… mistrzami czarów, bezbożnymi oszustami. Żydzi i niektórzy z największych diabłów i szatanów, są oszustami, oszustami i kłamcami. To najbardziej przeklęty i nieczysty naród, jaki kiedykolwiek stworzono na świecie. Aby dowiedzieć się więcej o Żydach, należy przestudiować wzniosły Koran i czystą Sunnę Proroka, które dostarczają obszernych informacji i dokładnych szczegółów na ich temat.

Syjonistyczni Żydzi mordowali kobiety i dzieci, młodych i starych, masakrując, paląc i miażdżąc ich i wypędzając miliony ludzi [z ich domów]. Ci nieczyści syjoniści myślą, że wszyscy ludzie na świecie – Amerykanie, Europejczycy, Chińczycy, Japończycy i wszystkie inne narody, z wyjątkiem muzułmanów – istnieją po to, aby im służyć i żyć pod ich kontrolą, tych nieczystych i pokręconych ludzi. Nikt na świecie nie znajduje u nich łaski, z wyjątkiem ich własnego gatunku. Świat zachodni i cały świat będzie nadal cierpiał z powodu Żydów, dopóki ktoś nie znajdzie magicznego rozwiązania, aby pozbyć się ich na zawsze, raz na zawsze.

Autor tego artykułu zastanawia się, czy ma sens, aby osiem milionów syjonistów utrzymywało osiem miliardów ludzi na świecie – wszystkich oprócz Palestyńczyków, bojowników ruchu oporu, miłośników wolności i tych, którzy mają żywe sumienie – w stanie zamętu, niepokoju, szaleństwa i histerii, nieustannie służąc interesom syjonistów. Od czasu przejęcia naszej ziemi [Palestyny], twór syjonistyczny [tj. Izrael] używa terminów biblijnych, ponieważ rozumie, że wojna z Palestyńczykami jest konfliktem religijnym, a konflikt ma charakter religijny i ideologiczny. [Jednak] mimo używania wszystkich tych broni – z ich biblijnymi nazwami, takimi jak Żelazna Kopuła, Proca Dawida, Czarodziejska Różdżka Mojżesza [2]… Tarcza Dawida itp. – syjonistom nie udało się pokonać palestyńskiego oporu i dalej bezcześcić nasz [meczet] Al-Aksa i Jerozolimę. Co więcej, ruch oporu wyczerpie ich sławą piekła i będzie terroryzował ich od rana do wieczora, w każdej chwili ich codziennego życia.   


[1]  Al-Dustour (Jordan), May 17, 2023.

[2] Iron Dome and David’s Sling (formerly known as Magic Wand) are Israeli anti-missile defense systems.