Zastępca sekretarza generalnego Hezbollahu, szejk Naim Kassem powiedział w programie z 9 listopada 2023 r. w Al-Alam TV (Iran), że nie ma znaczenia, czy Hezbollah dowiedział się z wyprzedzeniem o atakach z 7 października, pod warunkiem, że były one sukcesem. Powiedział, że ataki z 7 października wymagały zachowania tajemnicy, aby odnieść sukces. Kassem powiedział, że nie oznacza to, że Hezbollah nie będzie częścią drugiego etapu wojny i w rzeczywistości współpraca Hezbollahu „jest niepodzielną częścią oporu i obrony”.

Aby zobaczyć klip przedstawiający zastępcę sekretarza generalnego Hezbollahu, szejka Naima Kassema, kliknij tutaj:

„To, co się wydarzyło [7 października], było wspaniałe i stanowi część naszego celu, jakim jest pokonanie Izraela”

Szejk Naim Kassem: Uważamy, że dla powodzenia operacji [7 października] konieczna była duża tajemnica. Nie jest dla nas ważne, czy wiedzieliśmy o tym przed, czy po jej przeprowadzeniu, z powodu wyjątkowego charakteru ruchu oporu w każdym określonym miejscu należy zachować porządek, by operacja się powiodła. Rzeczywiście, operacja była bardzo udana. 

Po Potopie Al-Aksa stoimy przed kolejnym etapem. Czy na tym etapie powinniśmy współpracować ze sobą lub omawiać to, co się stało? Powinniśmy współpracować, ponieważ to, co się wydarzyło, było wspaniałe i stanowi część naszego celu, jakim jest pokonanie Izraela. Jeśli zwycięży którakolwiek gałąź osi [oporu], będzie to zwycięstwo całej osi.

„Udział Hezbollahu w tej wojnie jest integralną częścią ruchu oporu i obrony na drugim etapie”

Zaczęliśmy wspólnie omawiać, co powinniśmy zrobić następnego dnia. I w ten sposób wyłoniła się ta współpraca i zaangażowanie Hezbollahu we wsparcie meczetu Al-Aksa na drodze do Palestyny. Dlatego też udział Hezbollahu w tej wojnie jest integralną część oporu i obrony, na drugim etapie.