Generał Mohammad Reza Nakdi, zastępca dowódcy IRGC ds. kulturalnych i społecznych, powiedział w przemówieniu nadanym przez Hamoon TV (Iran) 12 marca 2019 r., że Iran wznosi się nieustannie, podczas gdy Stany Zjednoczone nieustannie chylą się ku upadkowi od Rewolucji Islamskiej 1979 r. Generał Nakdi, który przemawiał w mieście Konarak, przytaczał obecny dług i deficyt budżetowy Ameryki, mówiąc, że ekonomiczny upadek Ameryki minął punkt, od którego nie ma odwrotu. Powiedział, że to samo dotyczy syjonistów. Nakdi powiedzial, że kolejną wskazówką upadku USA jest to, że ludzie są obecnie gotowi atakować i zabijać amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej, takich jak marines w Bejrucie. Powiedział: „Być prawdziwym mężczyzną oznacza zabijanie marines USA mimo wszystkich ich środków wywiadowczych”. Nakdi twierdził także, że USA uknuły spisek, by dać organizacjom takfiri misję przejęcia muzułmańskiej młodzieży, która chce prowadzić dżihad, i zwrócenia jej przeciwko szyitom i innym muzułmanom. 

Aby zobaczyć klip z generałem Mohammadem Reza Nakdim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Prezydent USA „nie odważyłby się nawet wjechać do żadnej stolicy w opancerzonym samochodzie”

Generał Mohammad Reza Nakdi: Jeśli prorok Mojżesz wziął kiedyś Izraelitów przez morze… W Rewolucji Islamskiej i przez ostatnich 40 lat kierownictwo Rewolucji wzięło naród przez morze 100 razy. Zwyciężyło i uratowało naród przed faraonem. Przez ostatnich 40 lat zwyciężaliśmy nieustannie przeciwko Ameryce. Ameryka nieustannie była pokonywana. Jest w stanie nieustannego [chylenia się ku] upadkowi, a Republika Islamska nieustannie wznosi się przez te 40 lat. Spójrzcie na wszystko, co się zdarzyło: terroryzm, sprawy zamieszek, zamachy stanu, ekonomiczne sankcje, kulturowe inwazje, akty terroryzmu…

W ostatecznym rachunku irański naród przeważył. Porównajcie Amerykę z 1979 r. do Ameryki z 2019 r. Zobaczcie, co się dzieje. Dług 22 bilionów dolarów, a deficyt budżetowy jeden bilion dolarów.

To jest sytuacja w Ameryce. A jaka była sytuacja w Ameryce, kiedy zwyciężyła Rewolucja [w 1979]? USA miały nadwyżkę i rezerwy jednego biliona dolarów. Amerykanie brali statki pełne pszenicy na środek Oceanu Spokojnego i wysypywali pszenicę do wody, żeby utrzymać stabilną cenę zboża.

A dzisiaj? Dzisiaj jest 40 milionów głodnych ludzi w Ameryce. Poszukajcie w Internecie i sprawdźcie licznik zagranicznego długu USA. Sprawdźcie każdy dzień z dniem poprzednim. Dług rośnie o 2,5 miliarda dolarów każdego dnia.

Ekonomiczny upadek USA minął punkt, z którego nie ma powrotu. To samo dotyczy syjonistów. Gdzie byli wtedy, a gdzie są teraz? Kiedy prezydent USA podróżował do innego kraju, siedział w samochodzie z otwartym dachem i machał do wiwatujących ludzi. Kobiety rzucały mu kwiaty. Dzieci i studenci wymachiwali amerykańskimi flagami.

Dzisiaj prezydent USA nie odważa się jeździć nie tylko samochodem z otwartym dachem… Nie odważyłby się nawet wjechać do żadnej stolicy w opancerzonym samochodzie.

[…]

„Kiedy amerykańscy marines przejęli Bejrut, libańska młodzież zabiła 450 z nich w jednej operacji… Być prawdziwym mężczyzną oznacza zabijanie marines USA mimo wszystkich ich środków wywiadowczych”

Kto odważyłby się zabić marines USA?

Kiedy amerykańscy marines przejęli Bejrut, libańska młodzież zabiła 450 z nich w jednej operacji. To znaczy być prawdziwymi mężczyznami. Zabicie po kryjomu kilku osób na rynku nie jest tym, co robią prawdziwi mężczyźni.

Być prawdziwym mężczyzną oznacza zabijanie marines USA mimo wszystkich ich środków wywiadowczych. Kiedy pojawili się w pobliżu naszego obszaru w Zatoce Perskiej, nasi chłopcy z Basidż i IRGC chwytali marines USA jak myszy. Przy innej okazji zrobili to samo angielskim marines. Żaden z nich nie ośmielił się zrobić niczego.

[…]

„Czy widzieliście, jak nasi chłopcy schwytali ich marines? Marines sikali po nogach w Zatoce Perskiej”

Pokonaliśmy ich na wszystkich frontach. Czy widzieliście, jak nasi chłopcy schwytali ich marines? Marines sikali po nogach w Zatoce Perskiej. Popatrzcie na filmy, tam to zobaczycie. Angielscy marines zsikali się w spodnie. Widzą, że nie mogą walczyć z Irańczykami, Afgańczykami, Libańczykami, Palestyńczykami… Nie można walczyć z ludźmi, którzy wierzą w Boga. Co więc robią? Robią dwie rzeczy i tylko dwie rzeczy. Pierwsza, niszczą ich wiarę. Jak? Alkoholem, narkotykami, perwersyjnymi filmami, niemoralnymi pokazami… Usidlają młodzież i niszczą jej wiarę.

[…]

W świecie islamskim po triumfie Rewolucji Islamskiej wielu młodych ludzi przygotowywało się do dżihadu przeciwko Ameryce i Izraelowi. Ale oni [uknuli] spisek i przejęli kierownictwo tej młodzieży. Powiedzieli do nich: ”Chcecie prowadzić dżihad? Świetnie. Szyici są przed syjonistami. Szyici są waszymi głównymi wrogami. Zabijcie ich najpierw”. Tysiące młodzieży z całego świata islamu było gotowych do wyzwalania Palestyny, ale oni zawrócili walkę przeciwko samym muzułmanom. To jest misja, jaką Amerykanie podyktowali takfiris, i wielu wpadło w tę pułapkę. Czego brakuje? Który znany, godny zaufania sunnicki duchowny wydał taką fatwę? Żaden! Ta fatwa przyszła z CIA.