Poniższe fragmenty pochodzą z wywiadu z zamieszkałym w Jemenie egipskim duchownym, szejkiem Wagdim Ghoneimem, który został nadany przez Al-Dżazira TV 31 maja 2010 r.

Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2491.htm

Więcej o flotylli do Gazy, patrz MEMRI Special Dispatch No. 2986, „MEMRI TV Clips on the Gaza Flotilla: Activists On Board Chant Songs of Martyrdom at Departure,” May 31, 2010,http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/4249.htm .

„Odpowiedzialnością za wszystko, co się stało, obarczam reżim egipski „

Szejk Wagdi Ghoneim: Odpowiedzialnością za wszystko, co się stało, obarczam reżim egipski. Dlaczego ludzie muszą przybyć z końca świata, żeby poprzeć naszych braci, podczas gdy mu jesteśmy tuż obok?

[…]

Czy nie powinno to być naszą odpowiedzialnością? Czy nie powinno to być odpowiedzialnością egipskiego reżimu? Powstrzymam się od wymieniania nazwisk z szacunku dla Al-Dżazira TV, ale kiedy mówi się, że egipski prezydent jest strategiczną głębią Izraela, to czego innego możemy oczekiwać? Pokładamy zaufanie w Allahu.

Mówił pan o religijnych uczonych i kaznodziejach. To jest przyczyna, dla której noszę to ubranie i jestem przygotowany.

Dziennikarz: Chciałem zapytać o ten mundur polowy i czapkę. Co chce pan przekazać naszym arabskim widzom i osobie, od wspomnienia nazwiska której pan się powstrzymał?

Szejk Wagdi Ghoneim: Chciałem także trzymać w rękach karabin maszynowy, ale nie mogłem żadnego znaleźć. Gdybym miał karabin maszynowy, trzymałbym go rozmawiając z panem, żeby pokazać, że to jest strój religijnego uczonego, kiedy jest czas walki, czas prowadzenia dżihadu.

[…]

Zaatakowali szejka Raeda Sallaha, niechaj Allah da mu męczeństwo. Nie powinien był się zgodzić, by oni go leczyli. Nie wolno mu przyjmować ich lekarstw. Niechaj Allah da mu męczeństwo i obym ja i wszyscy muzułmanie podążyli za nim [w męczeństwo]. […]

“Hamas walczy z Ameryką, Europą i wszystkimi krzyżowcami, którzy popierają syjonistyczny twór”

Dzisiaj Ameryka i Zachód atakują nas w Iraku i w Afganistanie, i pomagają syjonistycznemu tworowi atakować nas, niemniej my jesteśmy terrorystami. My, których atakują, jesteśmy nazywani „terrorystami”. Proszę spojrzeć, co zrobili. Oni używają tych określeń. Na Allaha, oni są największymi terrorystami. Oni są tymi, którzy zabijają. Proszę spojrzeć na samoloty bezzałogowe, które atakują panny młode i panów młodych w Afganistanie.

[…]

Hamas walczy z Ameryką, Europą i całym Zachodem krzyżowców, który popiera syjonistyczny twór. Dlaczego Hamas? Ponieważ podnosi sztandar dżihadu i oporu, i nasz brat, Haniya, niechaj Allah go chroni i da mu męczeństwo, oznajmił: “Nigdy nie uznamy Izraela”. […]

„Żydzi… szanują tylko jedną rzecz – siłę”

Żydzi nie szanują słów ani traktatów. Żydzi z plemion Kainuka, Nazir i Kurajza – oni złamali traktat z Prorokiem Mahometem. Oni szanują tylko jedną rzecz – siłę. To dlatego to noszę. Mówię im: dzisiaj widzicie mnie w telewizji, ale z wolą Allaha, pójdę na was. Oni nie szanują niczego poza siłą.

[…]

Na Allaha, jedynym sposobem wyzwolenia Palestyny i podniesienia wysoko naszych głów jest droga Hamasu i innych frakcji oporu – dżihad na chwałę Allaha.

[…]

Oni mówią, że tam była broń na pokładzie. Świetnie, ale czy wy nie sprowadzacie broni z Ameryki? Okręty pełne broni przez kanał Suezki. Robicie to, czy nie? Co, wam wolno to robić, ale nie nam?!

[…]

Co powinniśmy byli zrobić, gdybyśmy byli prawdziwymi mężczyznami… Jesteśmy prawdziwymi mężczyznami, ale miejmy nadzieję, że Bóg da nam honor… Bóg powiedział: “Przygotujcie jakie siły i ile wierzchowców wojennych możecie, żeby rzucić strach w serca wrogów Allaha i wasze własne”. To dlatego, kiedy ktoś nazywa mnie terrorystą, nazywam go „wrogiem Allaha”. […]