WASZYNGTON – Klip MEMRI TV zamieszczony 10 grudnia 2018 r. na kanale MEMRI TV YouTube z tłumaczeniem wystąpienia jordańskiego komentatora politycznego, Sufjana Tala, który nazwał Holocaust „największym kłamstwem w nowożytnej historii”, został ocenzurowany przez YouTube za „mowę nienawiści”. YouTube zablokowała reklamy, komentarze, polubienia i sugerowane wideo dla tego klipu i opatrzyła go ostrzeżeniem: “Treść, która następuje, została zidentyfikowana przez społeczność YouTube jako niewłaściwa lub obraźliwa dla niektórych widzów”.

Ten klip MEMRI TV jest częścią Tom Lantos Archives On Antisemitism And Holocaust Denial Project, które tłumaczy i ujawnia antysemityzm w świecie arabskim i muzułmańskim oraz informuje o staraniach przeciwdziałania antysemityzmowi, włącznie z polityką, strategiami i inicjatywami ustawodawczymi. Przez ograniczenie dystrybucji tego klipu, YouTube przeszkadza w ujawnianiu antysemityzmu i ogranicza walkę z nim.

Klip MEMRI TV pokazuje Sufjana Tala, który 11 listopada 2018 r. w libańskiej Al-Quds TV mówi, że „wielu naukowców na świecie dowiodło, że Holocaust jest największym kłamstwem w nowożytnej historii” i „według statystyki samych Żydów” naziści w żaden sposób nie mogli zabić sześciu milionów Żydów, chyba że „każda żydowska kobieta rodziła trzy razy do roku”, żeby osiągnąć tę liczbę.

Fragmenty z klipu MEMRI TV ocenzurowanego przez YouTube

Sufjan Tal: Te machiny medialne są rekrutowane, by obracały fakty do góry nogami, by kłamały całemu światu i uczyniły, że uwierzy w żydowsko-syjonistyczne mity. Weźmy, na przykład, opowieść o Holocauście. Teraz, kiedy wielu naukowców na świecie dowiodło, że Holocaust jest największym kłamstwem w nowożytnej historii…

Według tego kłamstwa sześć milionów Żydów zostało zabitych w komorach gazowych. Badacze dowiedli, że to kłamstwo jest nielogiczne, ponieważ według statystyk samych Żydów – przed, po i podczas Holocaustu… Jeśli postanowimy zaakceptować te statystyki, każda żydowska kobieta musiałaby rodzić trzy razy do roku, według niektórych badań. Niemniej syjonistom udało się zdobyć hegemonię w mediach w Europie – w Niemczech, Francji, Anglii – i uchwalili prawa, które karzą każdego, kto wątpi lub zaprzecza Holocaustowi, nawet jeśli jest to [Arnold] Toynbee lub inny historyk jego miary.

Misją MEMRI Lantos Project jest ujawnianie antysemityzmu i edukacja

Lantos Antisemitism Documentation Project dokumentuje antysemickie tematy w arabskich, perskich, urdu-pasztu i tureckich doniesieniach prasowych, artykułach i innych źródłach medialnych. Ten projekt prowadzi Lantos Antisemitism and Holocaust Denial Archives, które jest największym na świecie archiwum antysemickich treści z Bliskiego Wschodu za ostatnie dziesięciolecie.

Celem MEMRI w naświetlaniu pracy Lantos Project jest przedstawienie kwestii antysemityzmu mediom, pokazanie dowodów, by można było podjąć przeciwko temu kroki prawne i informowanie politycznych decydentów w celu dostarczenia informacyjnej infrastruktury dla inicjatyw politycznych, strategicznych i legislacyjnych, by przeciwdziałać antysemityzmowi. Stara się także wzmocnić akademickie badania antysemityzmu.

Lantos Project dystrybuuje wszystkie swoje treści – raporty, analizy i wideo – przez swój blog, a wszystkie swoje wideo przez stronę Lantos MEMRI TV. Strona Lantos Project YouTube zawiera także doroczne imprezy organizowane w Speaker’s Dining Room na Kapitolu USA w rocznicę założenia Lantos Antisemitism and Holocaust Denial Archives.

Żadna inna organizacja nie wykonuje tej ważnej pracy; wszystkie duże organizacje, które zajmują się antysemityzmem, polegają na badaniach tego projektu.

Badawcze i translatorskie wysiłki MEMRI dla ujawnienia antysemityzmu w świecie arabskim i muzułmańskim dostarczyły kluczowych zasobów do edukowania politycznych decydentów, organizacje medialne, publiczność i innych. MEMRI prosi o pomoc w kontynuowaniu tej ważnej pracy darowizny.

O MEMRI:

Middle East Media Research Institute (MEMRI) bada Bliski Wschód poprzez media tego region. MEMRI zamyka przepaść językową, jaka istnieje między Zachodem a Bliskim Wschodem, dostarczając szybkich tłumaczeń z mediów arabskich, perskich, tureckich, urdu-pasztu, jak również oryginalnych analiz trendów politycznych, ideologicznych, intelektualnych, społecznych, kulturowych i religijnych na Bliskim Wschodzie.

MEMRI, założony w lutym 1998 roku, żeby dostarczać informacji debacie na temat polityki USA wobec Bliskiego Wschodu, jest niezależną, bezstronną, non profit [501(c)3] organizacją. Siedziba główna MEMRI mieści się w Waszyngtonie, oddziały zaś w Londynie, Tokio, Rzymie, Bagdadzie, Szanghaju i Jerozolimie. Badania MEMRI są tłumaczone na angielski, hebrajski, francuski, hiszpański, japoński i polski.

MEMRI – Middle East Media Research Institute: https://www.memri.org

MEMRI In The Media: https://memriinthemedia.org

MEMRI TV – MEMRI: https://www.memri.org/tv

Contact Information:

MEMRI
[email protected]
202-955-9070
www.memri.org