Sami Abu Zuhri, szef wydziału polityki zagranicznej Hamasu, powiedział 28 stycznia 2024 r. w programie w Al-Dżazira (Katar), że Hamas oczyści Gazę i powróci do Jerozolimy, swojej ziemi. Dodał, że „zbrodniczy syjoniści” muszą zdecydować, czy chcą kontynuować konflikt i „zapłacić cenę”, czy też opuścić ziemię palestyńską i wrócić „skąd przybyli”. Powiedział, że Hamas będzie kontynuował walkę bez względu na cenę i że niedawny atak wspieranej przez Iran milicji na żołnierzy amerykańskich w Jordanii był „jasnym sygnałem” dla Amerykanów i Izraelczyków, dodał, że „powinni zrozumieć ten sygnał, zanim będzie za późno”.

Aby zobaczyć klip z udziałem wysokiego rangą funkcjonariusza Hamasu Samiego Abu Zuhriego, kliknij tutaj.

„Jesteśmy przekonani, że nie tylko oczyścimy Gazę, ale także powrócimy do Jerozolimy… Ci zbrodniczy syjoniści [powinni] wrócić tam, skąd przybyli”

Sami Abu Zuhri: Okupant musi wybrać pomiędzy zakończeniem walk i ich agresji oraz przyjęciem więźniów w zamian za naszych więźniów palestyńskich, a pomiędzy kontynuowaniem walki i dostarczeniem więźniów jako trupów, a nie żywych.

Jesteśmy przekonani, że nie tylko oczyścimy Gazę, ale także wrócimy do Jerozolimy. Nie udamy się tam jako osadnicy, ale wrócimy na naszą ziemię. Ci zbrodniczy syjoniści muszą zdać sobie sprawę, że nadszedł czas, aby odpowiedzieli na pytanie, czy chcą kontynuować konflikt i zapłacić cenę lub opuścić naszą ziemię i wrócić tam, skąd przybyli.

„Uderzenie w żołnierzy amerykańskich [w Jordanii] to jasny komunikat”

Nie zrzekniemy się prawa do naszej ziemi, naszych świętych miejsc i naszej wolności.

Będziemy kontynuować bez względu na cenę, a to, co wydarzyło się dzisiaj poza Gazą i Palestyną – atak na żołnierzy amerykańskich [w Jordanii] – to jasny sygnał, a rządy USA i okupanci powinni zrozumieć ten sygnał zanim będzie za późno.