Wysoki rangą funkcjonariusz Hamasu, Mahmoud Al-Zahar, powiedział, że ziemia Palestyny nie jest odpowiednia na rozwiązanie w postaci dwóch państw i że okupacja powinna zakończyć się, a „każdy [Izraelczyk] pójdzie swoją drogą”. Powiedział to w wywiadzie nadanym przez A-Dżazira TV (Katar) 25 maja 2021 r. Al-Zahar powiedział, że izraelski premier, Benjamin Netanjahu, powinien pójść mieszkać ze swoim ojcem w USA, a były minister spraw zagranicznych, Lieberman, powinien pójść mieszkać w Rosji. Podkreślił, że Palestyna jest ziemią arabską i islamską. Al-Zahar powiedział następnie, że Iran, Syria i Hezbollah są wrogami Izraela i dlatego są także wrogami wroga Hamasu. Powiedział: “Jest naszym obowiązkiem współpracować na wszystkich poziomach w celu wyzwolenia ziemi i pozbycia się tego raka”.  

Aby zobaczyć klip z funkcjonariuszem Hamasu, Mahmoudem Al-Zaharem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Ta ziemia nie jest odpowiednia na rozwiązanie w postaci dwóch państw… Palestyna jest ziemią arabską iII co jest wspomniane w Koranie”

Mahmoud Al-Zahar: Ta ziemia nie jest odpowiednia na rozwiązanie w postaci dwóch państw. To jest albo – albo. Albo okupacja pozostanie na zawsze – opcja, która stała się całkowicie niewyobrażalna – albo okupacja zostanie usunięta i każdy [Izraelczyk] pójdzie swoją drogą.

Ojciec Netanjahu nadal mieszka w Ameryce, więc powinien pójść do Ameryki. Ojciec Liebermana nadal mieszka w Rosji, więc powinien pójść do Rosji. Palestyna jest ziemią arabską i islamską, co jest wspomniane w Koranie.

[…]

„Jest naszym obowiązkiem współpracować [z Iranem, Syrią i Hezbollahem] na wszystkich poziomach w celu wyzwolenia ziemi i pozbycia się tego raka”

Iran był celem ataku izraelskiego tworu, który zabił irańskich przywódców. [Izrael] podżega Amerykę, by nałożyła [ekonomiczne] oblężenie na Iran. Dlatego Iran jest wrogiem naszego wroga. Syryjska ziemia jest okupowana, włącznie z Wzgórzami Golan. Syria jest wrogiem naszego wroga.

Liban – gdzie jest Hezbollah – był atakowany i jego ziemia okupowana, i jest także wrogiem naszego wroga. Dlaczego nie mielibyśmy współpracować z wrogiem naszego wroga w celu wyzwolenia naszej ziemi? Mamy wspólnego wroga i jedną ziemię, dlaczego więc nie współpracować w celu wyzwolenia jej? Po prostu tego nie akceptuję. Myślę, że jest  naszym obowiązkiem współpracować na wszystkich poziomach w celu wyzwolenia ziemi i pozbycia się tego raka z naszej ziemi.