Niniejszy raport jest darmową próbką MEMRI’s Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się tutaj. 

Na wideo zatytułowanym “Inspiracja wiernych”, zamieszczonym 19 stycznia 2022 na serwerze Rocket.Chat somalijskiego stowarzyszonego z Al-Kaidą Al-Szabab Al-Mudżahedin (Al-Szabab), mówiący po angielsku dżihadysta wezwał zachodnią młodzież, by dołączyła do Al-Szabab, prowadziła dżihad i dążyła do męczeństwa. Członek Al-Szabab w mundurze, z bronią i zamaskowany recytował także wiersz, wzywający muzułmańską młodzież na Zachodzie, by dołączyła do dżihadu w Somalii lub prowadziła „szukające męczeństwa” operacje, jak atak w 2013 r. na Westgate Mall w Nairobi.

Aby zobaczyć klip z wideo Al-Szabab w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Mówię młodzieży wszędzie… co was powstrzymuje?… Możecie nadal zaważyć w globalnej wojnie Dżihadu na rzecz Allaha”  

Wojownik: Na Allaha, ta droga jest taką, która wymaga cierpliwości. To jest droga proroków, męczenników i sprawiedliwych. Ta droga nie jest dla każdego, ludzie przychodzą i odchodzą. Więc mówię wam i przypominam wam. Myślicie… Zanim dokonacie hidżra, musicie być pewni, że dacie Allahowi zapewnienie, że, na Allaha, będziecie prowadzić dżihad do śmierci. Bo ludzie przychodzą do dżihadu i opuszczają dżihad.

Na Allaha, zapewnijcie, że przychodzicie ze szczerością, bo jeśli przychodzicie ze szczerością, albo otrzymacie męczeństwo na tej drodze, albo Allah da wam niezłomność aż do nadejścia zwycięstwa Allaha.

Mówię młodzieży wszędzie, która jeszcze nie słyszała wezwania do dżihadu na rzecz Allaha – co was powstrzymuje? Przybądźcie prowadzić dżihad na rzecz Allaha. I mówię wam: dokonajcie hidżry, nie jest za późno, by dołączyć do karawany. Nie jest za późno i jeszcze możecie zaważyć na globalnej wojnie dżihadu na rzecz Allaha.

„Byłem wśród młodzieży na Zachodzie, która zajmuje się codziennym życiem, którym jest obudzenie się, pójście do szkoły, powrót do domu i nauka… To nie jest życie, z którego Allah jest zadowolony… Przybądźcie cieszyć się w Somalii”

Siostry, które są gwałcone codziennie i muzułmanie, których krew rozlewa się wszędzie na świecie, są największymi przyczynami, które na mnie wpłynęły, kiedy byłem w ziemi niewiary, by dokonać hidżry na rzecz Allaha, zdobyć raj Allaha, stać się męczennikiem w tym błogosławionym kraju Somalii, ziemi dżihadu i ribat. Zdobycie łaski Allaha, to jest mój ostateczny cel.

Byłem wśród młodzieży na Zachodzie, która zajmuje się codziennym życiem, którym jest obudzenie się, pójście do szkoły, powrót do domu i nauka, a potem następnego dnia pójście do szkoły. Na Allaha, zauważyłem, że to nie jest życie… [To nie jest] życie ghuraba, to nie jest życie, z którego Allah jest zadowolony.

Na Allaha, jemy smaczne potrawy i żyjemy życiem przyjemności. Przybądźcie cieszyć się w Somalii i żyć w kraju szariatu.

[…]

„Weźcie pas szukającego męczeństwa, uderzcie ich mocno, gdzie nie oczekują… [lub] zostawcie to wszystko… Następny lot do Mogadiszu – kogo brakuje? Ciebie!”

To jest przesłanie dla młodzieży na Zachodzie, dbały brat wysyła wam przyjacielską prośbę. Wybierzcie jedną z następujących opcji, która najbardziej wam odpowiada: opcja pierwsza, weźcie pas szukającego męczeństwa, uderzcie ich mocno, gdzie nie oczekują.

Opcja druga, zostawcie to wszystko, weźcie wasz ziemski [dobytek] do plecaka – czego więcej potrzebujecie? Hidżra i dżihad są słusznym wezwaniem, jak jak bracia [którzy dokonali ataku] na Westgate Mall.

Prawdą jest to, co powiedziano, jesteś lwem islamskiego narodu, wspartym przez prawdę. Będziesz świetnym żołnierzem, więc następny lot do Mogadiszu, kogo brakuje? Ciebie!