Mahmoud Habbasz, który służy jako doradca prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, powiedział w kazaniu w Ramallah w piątek, 14 lipca 2023 r., że „to my jesteśmy największymi obrońcami praw człowieka”, ale w odniesieniu do „przestępców”, którzy zagrażają stabilności i istnieniu społeczeństwa, należy naśladować przykład Proroka Mahometa, wyłupując im oczy i odcinając ręce i stopy. Powiedział, że po tym, jak prorok Mahomet zrobił to w Medynie, nikt nie odważył się powtórzyć zbrodni tych ludzi i „społeczeństwo się ustabilizowało”. Kazanie Habbasza miało miejsce w kontekście rozprawienia się przez Autonomię Palestyńską z grupami bojówkarzy, takimi jak PIJ i inne na Zachodnim Brzegu, i zostało wyemitowane w telewizji palestyńskiej.

Aby zobaczyć klip z doradcą prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmoudem Habbaszem, kliknij tutaj lub poniżej:

Jeśli chodzi o samo istnienie naszego narodu jako całości – nikt nie powinien dzielić włosa na czworo z hasłami dotyczącymi praw człowieka

Mahmoud Habbasz: Co zrobił [Prorok Mahomet] [ludziom], którzy terroryzowali innych, podkopywali bezpieczeństwo i stabilność społeczeństwa i rozbijali jedność muzułmanów w społeczeństwie, które zostało przeznaczone przez Proroka Mahometa na bezpieczne, stabilne i silne w obliczu rywali? Co zrobił tym zbrodniarzom? Kazał odrąbać im ręce i nogi. Odciął im ręce i nogi. Ale czy to wszystko?

Być może, gdy usłyszy to jeden z tych pedantów, którzy twierdzą, że są orędownikami praw człowieka, czy cokolwiek innego… Jeśli chodzi o nasze społeczeństwo i prawo naszego narodu do bezpieczeństwa, a jeśli chodzi o samo istnienie naszego narodu jako całość – nikt nie powinien dzielić włosa na czworo z hasłami dotyczącymi praw człowieka czy czegokolwiek.

Prorok Mahomet odrąbał im ręce i stopy, wyłupił im oczy i kazał im czołgać się,aż umarli; po tym społeczeństwo stało się stabilne

Jesteśmy narodem, który najbardziej szanuje prawa człowieka. Nasza religia nakazuje nam szanować prawa człowieka. Ale kiedy sprowadza się to do samego istnienia narodu, musicie być surowi, zdecydowani i zdeterminowani. [Koran mówi:] ”O Proroku Mahomecie, prowadź dżihad przeciwko niewiernym i politeistom i bądź dla nich surowy. Ich siedzibą jest piekło. Co za nędzny los!”

Odrąbał im ręce i stopy, wyłupił im oczy i wrzucił do Al-Harrah, miejsca w pobliżu Medyny z czarnymi, spalonymi, spiczastymi skałami, gdzie ludzie nawet nie mogą chodzić. Wrzucił ich tam, żeby się czołgali, aż umarli.

Po tym, czy ktoś odważył się zrobić takie rzeczy? Oczywiście, że nie. Społeczeństwo się ustabilizowało.