9 lipca 2023 r. Palestyński Ruch Młodzieży, jak również inne organizacje, zorganizowały wiec przed siedzibą ONZ w Nowym Jorku w celu poparcia palestyńskiego ruchu oporu w Dżeninie i uwięzionego terrorysty Walida Dakki, który był częścią komórki Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny ​​(LFWP) składającej się z arabskich Izraelczyków, którzy porwali żołnierza IDF Mosze Tamama w 1984 r., wyłupili mu oczy i wykastrowali go, zanim go zastrzelili.

Na wiecu koreański aktywista Ju-Hyun, który należy do Nodutol, organizacji popierającej Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną (KRLD) i promującej „ponowne zjednoczenie” Korei, wyraził poparcie dla palestyńskiego ruchu oporu „wszelkimi niezbędnymi środkami”. Oznajmił, że Korea Północna od dziesięcioleci szkoli i uzbraja palestyński ruch oporu. Zacytował przywódcę Korei Północnej Kim Il-Sunga, który powiedział, że naród koreański „zdecydowanie wesprze naród palestyński w wyzwoleniu ich ojczyzny”. Ju-Hyun powiedział również, że Koreańczycy i Palestyńczycy mają wspólnego wroga i że będą mieli wspólną przyszłość, kiedy „imperializm upadnie, a my zbudujemy w jego miejsce socjalizm”.

Ponadto członek Partii Socjalizmu i Wyzwolenia, który uczestniczył w wiecu, powiedział: „Nie tylko opłakujemy naszych męczenników, przybywamy tutaj, aby być jak nasi męczennicy”.

Film z wiecu został opublikowany na stronie Palestyńskiego Ruchu Młodzieżowego na Instagramie. Inne organizacje, które wzięły udział w wydarzeniu to: American Muslims for Palestine, New York 4 Palestine, Al-Awda NY, Samidoun, Within Our Lifetime, CUNY for Palestine, Palestine Assembly Liberation.

Aby zobaczyć klip z pro-palestyńskiego wiecu w Nowym Jorku, kliknij tutaj lub poniżej:

Członek Partii na rzecz Socjalizmu i Wyzwolenia: „Nie tylko opłakujemy naszych męczenników, przychodzimy tutaj, aby być jak nasi męczennicy”

Członek Partii Socjalizmu i Wyzwolenia: Chcą nam grozić, chcą nas zabić i chcą, żebyśmy się bali męczenników, których robią z narodu palestyńskiego.

[…]

Nie tylko opłakujemy naszych męczenników, przychodzimy tutaj, aby być jak nasi męczennicy. Czyż nie?

Tłum: Tak!

[…]

Kobieta: Och Walid!

Tłum: Och Walid!

Kobieta: Och bohaterze!

Tłum: Och bohaterze!

Kobieta: Twoje imię wstrząsa więzienną celą!

Tłum: Twoje imię wstrząsa więzienną celą!

[…]

Ju-Hyun: „Istnieje powód, dla którego Nakba i podział Korei rozpoczęły się w tym samym czasie, wspierane przez te same interesy”

Ju-Hyun z Nodutol: Walczymy o wyzwolenie narodowe i ponowne zjednoczenie naszej ojczyzny i niezłomnie opowiadamy się za walką palestyńską. Jesteśmy tu dzisiaj, ponieważ nie zniesiemy nielegalnego uwięzienia Walida Dakki przez twór syjonistyczny. Jesteśmy tutaj dzisiaj, ponieważ gardzimy syjonistyczną kolonizacją Palestyny. I jesteśmy tutaj dzisiaj, ponieważ kochamy ludzkość, ponieważ kochamy wolność i kochamy Palestynę i jej mieszkańców. Jesteśmy tutaj dzisiaj, ponieważ popieramy prawo Palestyńczyków do przeciwstawiania się imperializmowi i kolonizacji wszelkimi niezbędnymi sposobami.

Czy popierasz to prawo? Czy wszyscy ludzie mają prawo stawiać opór wszelkimi niezbędnymi środkami?

Tłum: Tak!

Ju-Hyun: Czy Palestyńczycy mają do tego prawo?

Tłum: Tak!

Ju-Hyun: Czy macie to prawo?

Tłum: Tak!

Ju-Hyun: Jako Koreańczycy wiemy, że imperializm jest naszym wspólnym wrogiem. Nie bez powodu Stany Zjednoczone chcą podziału Korei i jednoczesnej okupacji Palestyny. Imperialiści drżą na myśl o naszej niepodległości, ponieważ nasza zależność utrzymuje ich w bogactwie. Istnieje powód, dla którego Nakba i podział Korei rozpoczęły się w tym samym czasie, poparte tymi samymi interesami. Istnieje powód, dla którego korporacje z Korei Południowej kopiowały syjonizm, a Korea Północna spędziła dziesięciolecia na uzbrajaniu i szkoleniu palestyńskiego ruchu oporu.

„Kim Il-Sung powiedział kiedyś, że naród koreański będzie nadal zdecydowanie wspierał naród palestyński w wyzwoleniu ich ojczyzny”

Kim Il-Sung powiedział kiedyś, że naród koreański będzie nadal zdecydowanie wspierał naród palestyński w wyzwoleniu ich ojczyzny. Zawsze pozostaniemy bliskim towarzyszem broni narodu palestyńskiego i arabskiego w walce ze wspólnym wrogiem. jesteśmy tu dzisiaj, aby wypełnić ten obowiązek. Czy podzielacie ten obowiązek?

 

Tłum: Tak!

Ju-Hyun: Czy podzielacie ten obowiązek?

Tłum: Tak!

Ju-Hyun: Uznanie naszego wspólnego wroga, naszej wspólnej historii i naszej wspólnej przyszłości, kiedy imperializm upadnie, a my zbudujemy w jego miejsce socjalizm – dlatego jesteśmy tu dzisiaj.

[…]

Lider: Za Gazę, za Dżenin…

Tłum: Za Gazę, za Dżenin…

Lider: Za naszych męczenników w Palestynie!

Tłum: Za naszych męczenników w Palestynie!