Ulotka w języku urdu, rozdawana 7 stycznia 2012 r. przez podejrzaną grupę bojówkarską, w różnych okolicach Waziristanu Północnego, bezpiecznego schronienia terrorystów w pakistańskim obszarze granicznym, ostrzega miejscową ludność przed sprzedawaniem i oglądaniem filmów o życiu towarzyszy proroka islamu, Mahometa.

Ulotka, wydrukowana na zwykłym papierze, nie ma żadnego emblematu ani nazwy grupy bojówkarskiej. Mieszkańcy sądzą, ż została wydana przez jedną z grup bojówkarskich z regionu.

Wzywa ona ludzi, by przestali sprzedawać, kupować i oglądać filmy o życiu Sahaba Karam (towarzyszy Proroka), ponieważ aktorzy grający te islamskie postacie są “niewiernymi” i dlatego te filmy są zabronione w islamie.

„Islam nakazuje kobiecie zakrywanie swojego ciała [zasłoną]; czy może być, że kobieta, która prowadzi dżihad i poświęca swoje życie, by starać się o zadowolenie Allaha, nie byłaby zawoalowana?

Ulotka wzywa również ludzi, by nie nosili fotografii dziewczyny, sprzedawanej w pakistańskim regionie plemiennym w powszechnym przeświadczeniu, że była zamachowcem-samobójczynią i dlatego jest bohaterką muzułmańskie Ummah. Ostrzega, że fotografia ta jest fałszywką: „Islam nakazuje kobiecie zakrywanie swojego ciała [zasłoną]; czy może być, że kobieta, która prowadzi dżihad i poświęca swoje życie, by starać się o zadowolenie Allaha, nie byłaby zawoalowana?”

Fotografia sprzedaje się jak ciepłe bułeczki w głównych miastach pakistańskich. Kierowcy riksz i taksówek oraz właściciele sklepów wywieszają ją jako symbol odwagi. Ludzie wierzą, że ta dziewczyna była fidai (zamachowcem-samobójczynią) i przeprowadziła zamach samobójczy na siły NATO w Afganistanie; nikt jednak nie wie, kim ona naprawdę jest.

Poniżej podajemy tłumaczenie ulotki:

„Filmy o życiu Sahaba Karam (towarzyszy Proroka Mahometa)

Allah Wszechmogący wybrał osobistości takie jak Sahaba [towarzysze] na towarzyszy Nabiego [Proroka Mahomta], pokój z nim, i wyraził do nich zaufanie. Ahle Sunnat wierzył, że po prorokach Sahaba są najbardziej pobożnymi osobami i nikt nie może mierzyć się nawet z pyłem z ich stóp.

Zauważono, że od pewnego czasu filmy o życiu Sahaba (niechaj Allah im błogosławi) są sprzedawane i są także wyświetlane w różnych stoiskach z sokami i hotelach. Obrzydliwi niewierni grają role Sjeda Szuhady Hazrata Hamzy, Hazrata Bilala i innych Sahaba w tych filmach.

Muzułmanie muszą być świadomi, że wszystkie tego typu filmy są robione albo przez irańskich, albo amerykańskich szyitów, lub przez Amerykanów i chrześcijan europejskich, i Żydów – z celem tworzenia wątpliwości na temat islamu, bluźnienia przeciwko SahabaKaram i wywiania ich honoru z serc muzułmanów.

Ulema Karam[islamscy uczeni religijni] już wydali fatwy stwierdzające, że oglądanie takich filmów jest Haram [zabronione w islamie]. Dlatego wszyscy muzułmanie muszą zakazać sprzedaży i kupna takich CD i zniszczyć je.

Allah powiada w Koranie: “Mahomet jest Posłańcem Allaha; a ci, którzy są z nim, są gwałtowni wobec niewiernych, (ale) miłosierni między sobą. Widzisz ich kłaniających się,
wybijających pokłony, poszukujących łaski Boga i Jego zadowolenia. Ich znamię jest na ich twarzach, od śladów wybijania pokłonów. Taka jest ich przypowieść w Torze i taka jest ich przypowieść w Ewangelii, jakby byli ziarnem zasianym na polu, które najpierw wypuszcza kiełek i wzmacnia go, i staje się twardy, i trzyma się prosto na swoim źdźble”. (Rozdział Al-Hijrat, werset 29)[1]

Prorok Mahomet powiedział: Nie mówcie źle o moich towarzyszach, ponieważ każdy między wami, który wydał górę złota na drodze Allaha nie dorówna nawet jednemu kilogramowi, lub nawet pół kilogramowi złota tak wydanemu przez Dahabi na drodze Allaha (Sahih Buchari i Muzułmanin).

Bądźcie więc ostrożni ze zdjęciami, sprzedawanymi na bazarach w imieniu kobiety fidai, które transportowcy umieszczają na swoich pojazdach, ponieważ nie ma takiej dziewczyny, która przeprowadziła atak męczeński [na siły NATO lub gdzie indziej]. To jest [sfałszowane] zdjęcie arabskiej aktorki, nie zaś Fidai.

Islam nakazuje kobiecie zakrywanie swojego ciała [zasłoną]. Czy może być, że kobieta, która prowadzi dżihad i poświęca swoje życie, by starać się o zadowolenie Allaha, nie byłaby zawoalowana? To jest szatan, który szerzy wulgarność i nieprzyzwoitość.

Zatrzymajcie więc sprzedawców i tych, którzy wywieszają takie fotografie. Islam zakazał [rysunków i] zdjęć jako Haram, a jeśli jest to także wulgarna kobieta, to jest to tym bardziej grzeszne.

Modlimy się do Allaha Wszechmocnego, żeby uchronił nas przed wszelkimi intrygami i pomógł nam pokonać siły niewiernych w wojnie przeciwko islamowi. (Amen)


[1] Chociaż ulotka podaje jako źródło tego wersetu Rozdział Al-Hijrat, werset 29, rzeczywistym źródłem jest Rozdział Al-Fatah, werset 29, z nieznacznie zmienionymi słowami.