Przywódca „Narodu Islamu”, Louis Farrakhan odwiedził Iran, kiedy Republika Islamska obchodziła rocznicę zajęcia ambasady USA w Iranie w 1979 r. Podczas przemówienia na uniwersytecie w Teheranie Farrakhan powiedział, że USA „chełpią się” nowymi sankcjami ekonomicznymi. Powiedział, że nic nie dzieje się bez woli Allaha i dodał: „Czy nie jest prawdą, że nazywacie Amerykę Wielkim Szatanem? Jeśli wierzycie w to, to czy Szatan nie byłby czynnie zaangażowany w próbę zniszczenia narodu, ustanowionego na […] poddaniu się woli Boga?” Wezwał także Irańczyków do wytrwania i „poniesienia naprzód Rewolucji”. Część przemówienia Farrakhana nadała IRINN TV 4 listopada 2018 r. MEMRI publikował w przeszłości klipy i raporty o Farrakhanie, które można znaleźć w niniejszym opracowaniu.

Żeby zobaczyć klip z Louisem Farrakhanem w MEMRI TV, kliknik tutaj lub poniżej.

„Czy Szatan nie byłby czynnie zaangażowany w próbę zniszczenia narodu, ustanowionego na wierze i praktyce poddania się woli Boga?”

Louis Farrakhan: Przychodzę do was ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, która chełpi się faktem, że prezydent Stanów Zjednoczonych narzuci na Republikę Islamską najostrzejsze sankcje, jakie kiedykolwiek były narzucone na jakikolwiek naród.

[…]

Nic nie dzieje się bez woli lub przyzwolenia Allaha.

[…]

Tak więc ci, którzy są duchowi lub wierzą w Allaha, mogą zadać pytanie: dlaczego Iran cierpi tak bardzo, szczególnie [z rąk] Stanów Zjednoczonych Ameryki?

[…]

Czy nie jest prawdą, że nazywacie Amerykę Wielkim Szatanem?

[…]

No cóż, jeśli wierzycie w to, co mówicie, to czy Szatan nie byłby czynnie zaangażowany w próbę zniszczenia narodu, ustanowionego na wierze i praktyce poddania się woli Boga?

[…]

„Jeśli macie siłę, by wytrwać pod tą ciężką próba, zwycięstwo będzie wasze”

Nie powinniśmy więc być zdziwieni tym, co Szatan robi, by zaszkodzić sprawiedliwym.

[…]

Wszystko, co starsi od was poświęcili, nie będzie znaczyło nic, jeśli nie podchwycicie rewolucji i nie poniesiecie jej naprzód.

[…]

Ameryka czyni, że Iranowi jest bardzo trudno z powodzeniem przeprowadzić tę misję.

[…]

Ale jeśli macie siłę, by wytrwać pod tą ciężką próbą, zwycięstwo będzie wasze.

Z archiwów MEMRI:

Louis Farrakhan, przywódca ”Narodu Islamu”: ”Jaki dowód słyszeliśmy od tych nikczemnych oszustów, że Osama Bin Laden” dokonał 9/11, 16 września 2010

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV.

Przywódca ”Narodu Islamu”, Louis Farrakhan, wyjaśnia: Major Nidhal Hassan był wyklinany przez przełożonych i kolegów-żołnierzy, 6 listopada 2009 r.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV.

Louis Farrakhan, przywódca ”Narodu Islamu”, oznajmia o swoim poparciu dla programu nuklearnego Iranu i twierdzi, że ponieważ administracja USA ignorowała jego ostrzeżenia, ”pora na  karę Allaha nadeszła”, 18 marca 2007 r.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV.

Louis Farrakhan w Iranie: Ameryka jest tonącym okrętem; Mimo brudu, czuję się tam w domu, 5 marca 2016 r.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV.

Przywódca ”Narodu Islamu”, Louis Farrakhan wątpi w 9/11: Ameryka szukała nowego Pearl Harbor, 23 kwietnia 2011 r.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV.

Przywódca ”Narodu Islamu”, Louis Farrakhan, popiera libijskiego przywódcę, Al-Kaddafiego i grozi Europie i Ameryce: Utoniecie we własnej krwi, 15 czerwca 2011 r.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV.

Ahmadineżad w NY, wrzesień 2010 – spotkanie z Farrakhanem, mowa do Zgromadzenia Ogólnego ONZ; Pełen tekst przemówienia w ONZ

Kliknij tutaj, żeby przeczytać pełen raport.