1 września 2011 r. irański angielskojęzyczny kanał telewizyjny Press TV nadał odcinek programu „News Analysis” przedstawiający dyskusję o 11 września. Wśród gości programu byli Gordon Duff, redaktor wychodzącego w Ohio “Veterans Today”, i Richard Becker z Koalicji A.N.S.W.E.R (Act Now to Stop War and End Racism – Działaj teraz, żeby zatrzymać wojnę i skończyć z rasizmem).
Poniżej podajemy fragmenty tego programu[1] :

Reporter Press TV Reporter: „Niedawno przedstawiony film wideo [pokazuje], że w Pentagon uderzył pocisk samosterujący, nie zaś samolot pasażerski”

Reza Hatami (Reporter Press TV):Rząd USA twierdzi, że porywacze Al-Kaidy rozbili dwa samoloty pasażerskie o bliźniacze wieże w World Trade Center w Nowym Jorku 11 września 2011 r., po czym nastąpiło uderzenie w Pentagon Boeingiem 757 [należącym do] American Airlines. Niedawno pokazany film wideo kwestionuje jednak oficjalną wersję pokazując, że w Pentagon uderzył pocisk samosterujący, nie zaś samolot pasażerski.

Głos Dimitri Khalezova (Autor, „The Third Truth About Sept. 11”): Dostaliśmy to wideo. Jestem pewien, że wielu to widziało, ale ja nigdy nie widziałem [niezrozumiałe] tutaj – te małe wybuchy (zakreśliłem je kółkiem), które wyraźnie pokazują, że nie ma dużego odrzutowca wlatującego w Pentagon. A dokładnie tutaj, no proszę, to nie jest odrzutowiec wlatujący w to. Gdzie wypłynęło to wideo? Dlaczego nie jest powszechniejsze w Internecie? Nigdy nie widziałem tego i jest wyraźne, że to nie jest odrzutowiec. Proszę, jak może to być bardziej oczywiste?

Gordon Duff: Jest „dziesięcioletni program masowych pozorów i oszustwa kierowany przez agencje wywiadowcze w USA, Izraelu i innych”

Głos Gordona Duffa (redaktora, “Veterans Today”, Ohio): Przywodzi to na myśl to, co nazywam dziesięcioletnim programem masowych pozorów i oszustwa kierowanym przez agencje wywiadowcze w USA, Izraelu i innych, które próbują charakteryzować to, co mamy, twarde fakty i twarde dowody, które jesteśmy skłonni przedstawić w sądzie… Jesteśmy gotowi przedstawić dokumenty i świadectwa dowodzące zaplanowania 11 września przez administrację Busha z pełną współpracą państwa Izrael. Nie musimy nawet rozpocząć wgłębiania się w naukę. Tajemnicze zniknięcie 47 piętrowego budynku numer trzy, który został zniszczony po miesiącach planowania z góry. Żywy dowód, że wszystko jest kłamstwem.

Myśl, że 10 lat później, po 10 latach stałej walki z rządem amerykańskim, o którym wierzymy, że został obalony podczas wyborów Busha w 2000 r…. To był coup d’état i jeden z problemów, które mamy z grupami, które nazywają siebie “9/11 Truth” – a jest tam wiele świetnych osób w tych grupach. Ale te grupy – miliony dolarów wydał wywiad izraelski, inne agencje, grupy na całym świecie, by przeniknąć do tych grup, zdyskredytować te grupy i część języka, który słyszymy i to jest [niezrozumiałe] pokazywanie palcami, jest bardzo podobne do rzeczy, które odkrywamy w dokumentach właśnie odzyskanych od wywiadu libijskiego, że Izrael i Jordania i członkowie Kongresu USA i wywiadu egipskiego pracowali razem od dnia numer jeden i cały czas.

Czy istnieje ogólnoświatowy spisek? Z pewnością. Dwanaście bilionów skradzionych dolarów, dwie wojny, aż 2 miliony zabitych ludzi i myśl, że cokolwiek z tego jest teorią spiskową – słyszeliśmy… Nie tylko mamy olbrzymią ilość twardych dowodów naukowych, mamy świadków, mamy świadectwa, mamy dokumenty, mamy członków National Security Council – asystenta pana Wolfowitza i Condoleezzy Rice – którzy są gotowi zeznawać o planowaniu 11 września przez Biały Dom. Mamy ludzi, którzy byli w pokoju i są gotowi przedstawić to teraz, a rząd USA robi wszystko, co może, żeby temu przeszkodzić. […]

Rząd USA jest od 1913 r. dosłownie niewolnikiem grupy izraelskich bankierów. Nie było celem Al-Kaidy wpędzenie USA w dług 15 bilionów dolarów…

Przerywa mu Richard Becker: To absurdalne.

Gordon Duff: …co daje niemal bilion dolarów rocznie w procentach dla Rothschilda, głównie dla Rothschilda, nie zupełnie, ale głównie dla banków kontrolowanych przez Rothschilda. Celem było stworzenie długu. Nie ma co do tego wątpliwości i to miało zniszczyć Stany Zjednoczone.

Gordon Duff: Al-Kaida nigdy nie istniała, a Bin Laden zginął w 2001 r.

Jeśli chodzi o Al-Kaidę, to nigdy nie było takiej organizacji, ona nigdy nie istniała; to był wymysł Departamentu Sprawiedliwości USA podczas administracji Clintona. Nigdy nie było żadnego dowodu [istnienia] takiej organizacji, przesłuchiwałem prowadzących bin Ladena oficerów CIAi z pewnością powiedzieli mi, a ja to wydrukowałem, dokładnie to, co powiedzieli – że w chwili śmierci w 2001 r. miał bardzo dobrą pozycję w rządzie Stanów Zjednoczonych.

A jeśli chodzi o początek wojny irackiej, rozpoczynając od pierwszej wojny w Zatoce – depesza WikiLeaks ujawniona w zeszłym roku, którą odczytał w Izbie Reprezentantów Ron Paul, wyraźnie wskazuje, że pierwsza administracja Busha zezwoliła Saddamowi Husajnowi na wejście do Kuwejtu, a później to wykorzystała, atakując go za rzeczy, na które dała specjalne zezwolenie.

Reza Hatami: Okay, proszę mi pozwolić wprowadzić…

Gordon Duff: Jest artykuł w “Veterans Today”, jest w stenogramach kongresowych, przeczytane przez reprezentanta Rona Paula, kandydata na prezydenta. Możemy udawać, że to się nie zdarzyło. Możemy mówić o tych wojnach i o wszystkich wojnach… Zgadzam się z panem Beckerem w 100% o tych wojnach i o innych. Ale te wojny są wszystkim i to jest ważący 250 kilogramów goryl w pokoju, wszystkie te wojny są zorganizowane przez morderczy uścisk państwa Izrael wokół rządu USA, ich morderczy uścisk wokół Kongresu i ich morderczy uścisk wokół systemu gospodarczego USA, który został wzmocniony orzeczeniem Sądu Najwyższego, które pozwala korporacjom na swobodne darowanie pieniędzy…

Reza Hatami: Okay…

Gordon Duff:… do systemu politycznego USA w setkach milionów dolarów. Wiele z tych pieniędzy, i ciekawa rzecz, że nie wspominamy o tym w Afganistanie, ale między 65 a 80 miliardów dolarów – nie opium, przetworzona heroina – opuszcza Afganistan co roku samolotami. Talibowie lub wymyślona Al-Kaida, o której nasz Sekretarz Obrony Leon Panetta powiedział, że ma być może zaledwie tuzin ludzi…

Reza Hatami: Okay…

Gordon Duff: … według niego…

Reza Hatami: Proszę mi pozwolić z braku czasu dopuścić przynajmniej Richarda Beckera do rozmowy.

Gordon Duff: Jasne.

Reza Hatami: PanieBecker, myślę, że miał pan odpowiedź na coś, co powiedział Gordon Duff. I oczywiście, każdą odpowiedź na jego wypowiedź potem?

Richard Becker: Idea żydowsko-izraelskiego spisku jest niedorzeczna

Richard Becker (Koalicja A.N.S.W.E.R.): No cóż, idea, że Izrael kontroluje Stany Zjednoczone, lub, że Izrael od 1913 roku robił coś z systemem bankowym USA – Izrael powstał jako państwo dopiero w 1948 r. Uważam, że to, co słyszymy od pana Duffego, całkiem szczerze [mówiąc], jest przeróbką starego międzynarodowego spisku żydowskich bankierów, żeby kontrolować świat. I myślę, że on w to wierzy. Uważam, że jest to kolejna z tych całkowicie błędnych i nagannych teorii spiskowych – a nawet jeszcze gorsza, bo jest z natury rasistowska. Ta idea o tym, co napędza imperium USA jest naprawdę idiotyczna, absurdalna, równie absurdalna jak inne teorie spiskowe, o których mówiliśmy. A to jest imperium, żyjemy tutaj, w Stanach Zjednoczonych…

Duff i Becker przerywają sobie wzajemnie.

Reza Hatami:Proszę pozwolić Richardowi Beckerowi dokończyć, a wrócimy do pana. Richard Becker, proszę.

Richard Becker: Myśl, że małe państwo na Bliskim Wschodzie, które jest potężne…

Duffego można usłyszeć w tle.

Richard Becker: …państwo militarne i jest…

Gordon Duff: To się robi coraz śmieszniejsze… Nawiasem mówiąc, powinno zostać zapisane…

Richard Becker: …I widzimy wielką pomoc ze strony Stanów Zjednoczonych i mówię, że to jest organizacja, która silnie popiera walkę o prawa Palestyńczyków, ale całkowicie odrzucamy ideę, te idee, które zostały przedstawione, a są w rzeczywistości antysemickim spiskiem światowego bankierstwa.

Gordon Duff: Zawsze jest to samo – “ale Izrael jest takim małym krajem”…

Richard Becker: Nawiasem mówiąc, szpiegowali nas…

Gordon Duff: …który kontroluje 40% światowego bogactwa. Jesli chodzi o kwestie Europy, mamy te dwa spojrzenia zza kulis…

Reza Hatami:Krótko, jeśli pan może.

Gordon Duff: …Mamy tylko dwa – jednym jest WikiLeaks. Kiedy WikiLeaks zostało zdemaskowane jako operacja izraelskiego wywiadu, żeby spowodować atak na Iran…[1] Tekst został nieznacznie zredagowany dla większej jasności.