W wywiadzie nadanym 9 listopada 2011 r. przez Al-Arabiya TV saudyjski duchowny Abd Al-Aziz Al-Fawzan chwalił USA, podkreślając “wolność, umożliwianie kreatywności i ich szacunek dla wszystkich mniejszości” (żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/3199.htm ).

Jednak w poprzednim wywiadzie, nadanym 7 października 2008 r. przez Al-Majd TV, powiedział: “Chwała Allahowi, Ameryka upada” i zauważył, że “albo byli wspólnikami w 11 Września, albo sami to przeprowadzili” oraz że “z powodu 11 Września zabili miliony ludzi i gdyby ich czaszki ustawić jedna na drugiej, sterta byłaby wyższa od WTC”. (Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/1888.htm ).

Abd Al-Aziz Al-Fawzan jest dyrektorem generalnym portalu Message of Islam (islammessage.com) i był szefem oddziału Badań Islamskich w Instytucie Nauk Islamskich i Arabskich w Ameryce od 1997 r. do 2002 r. Jest autorem licznych książek islamskich i pojawia się często w telewizji saudyjskiej.[1]

Poniżej podajemy tekst obu wywiadów.

Abd Al-Aziz Fawzan Al-Fawzan o wielkości Ameryki, 9 listopada 2011 r.: Swój sukces zawdzięczają wolności, umożliwieniu kreatywności i respektowi dla mniejszości

Abd Al-Aziz Al-Fawzan:Prowadziłem ponad 80 kursów islamskiej wiary, prawoznawstwa i szariatu oraz tego, jak radzić sobie z nie-muzułmanami i tak dalej. Prowadziłem te kursy w niemal wszystkich stanach USA. Byłem przyjmowany z wielką gościnnością i otwartością.

Jak wiadomo, w krajach Zachodu nie potrzeba pozwolenia na przeprowadzenie wykładu lub islamskiej religijnej i ideologicznej klasy lub kursu. Można to zrobić w każdej chwili i w każdym miejscu. Ponadto, niemal wszystkie kursy, które prowadziłem, były ogłaszane przez lokalne kanały telewizji i prasę w każdym stanie.

Za to USA należy się uznanie i pochwała. Moim zdaniem jest to jedna z głównych przyczyn rozwoju i postępu w USA. Ta wolność, umożliwienie kreatywności i ich szacunek dla wszystkich mniejszości w kraju, bez dyskryminacji, są powodem sukcesu tych ludzi. […]

Abd Al-Aziz Fawzan Al-Fawzan w wywiadzie z 7 października 2008 r.: Chwała Allahowi, Ameryka upada; Była albo współwinna albo sama przeprowadziła 11 Września; Sterta czaszek ofiar Ameryki byłaby wyższa niż WTC

Abd Al-Aziz Fawzan Al-Fawzan: Kilka lat temu socjalistyczny, komunistyczny system zakończył się dewastującym upadkiem, a po nim poszły republiki radzieckie, jedna po drugiej. Rosja zrezygnowała z konkurowania z hegemonią amerykańską i Stany Zjednoczone stały się jednobiegunowym przywódcą rządzącym światem. Teraz, chwała Allahowi, Ameryka upada według tego samego scenariusza jak upadek rosyjski.

[…]

Ta olbrzymia siła ekonomiczna, która jest bezprecedensowa w historii, musiała upaść któregoś dnia, ponieważ jest oparta na niesprawiedliwości.

[…]

Czy Zachód przyzna upadek kapitalizmu? Jestem przekonany, że nie. Jesteśmy przyzwyczajeni do ich uporu i arogancji. Zawsze odwracają fakty do góry nogami…

Dziennikarz: Ale będą musieli przyznać…

Abd Al-Aziz Fawzan Al-Fawzan: Teraz zaczęli przyjmować zasady ekonomii islamskiej – tylko nie nazywają jej “islamską”. Zakaz krótkiego sprzedawania, zakaz rozszerzania i sprzedawania długów – to jest Islam!

[…]

Popełnili zbrodnie, o których wie tylko Bóg. Albo byli wspólnikami 11 Września, albo też to przeprowadzili, nawet jeśli oszukali świat w tej sprawie. Przeprowadzili wiele akcji terrorystycznych na całym świecie, a prezydent Jemenu ujawnił dwa dni temu, że komórka terrorystyczna, która została schwytana, używała islamskich haseł, ale w rzeczywistości należała do wywiadu izraelskiego. Ci zbrodniarze chcą opanować świat, a równocześnie tworzą wrażenie, że są ofiarami. Z powodu 11 Września zabili miliony ludzi i gdyby ich czaszki ustawić jedna na drugiej, sterta byłaby wyższa od WTC.


[1] Oficjalna strona Abd Al-Aziza Fawzan Al-Fawzana na Facebooku, otwarta 18 listopada 2011.