21 października 2009 r. MEMRI opublikował dwa raporty o urodzonym w USA imamie Anwarze Al-Awlakim, Specjalny komunikat Nr 2610,Urodzony w USA imam Anwar Al-Awlaki o stanie dżihadu osiem lat po 11 września 2001 r.: USA nie mogą wygrać – nie można cofnąć obejmującego cały świat dżihadu” [1] oraz artykuł Al-Awlaki’ego „44 Ways of Supporting Jihad,” na MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor. [2]

Po strzelaninie 5 listopada w bazie wojskowej Fort Hood w Teksasie, w wyniku której major Nidal Malik Hasan jest oskarżony o zabicie 13 osób i ranienie 29, związek między Hasanem i Al-Awlakim wyszedł na światło dzienne; rodzina Hasana uczęszczała do Dar al Hijrah Islamic Center w Falls Church w Wirginii, gdzie w 2001 r. Al-Awlaki wygłaszał kazania [3] i Hasan, według znajomego z Fort Hood, podziwiał Al-Awlaki’ego [4] i wyrażał „głęboki szacunek” dla jego nauk [5] . Uprzednio FBI znalazło związek między tym meczetem a dwoma z porywaczy 11 września [6] .

9 listopada Al-Awlaki opublikował artykuł na swojej stronie internetowej Anwar-alawlaki.com, w którym nazwał Hasana „bohaterem” i „człowiekiem sumienia, który nie mógł znieść życia w sprzeczności między byciem muzułmaninem a służeniem w armii, która walczy przeciwko jego współwyznawcom”.

Informacja o portalu goszczącym stronę internetową Al-Awlaki’ego

Informacja rejestracyjna strony Al-Awlaki’ego jest następująca: The domain ANWAR-ALAWLAKI.COM is protected by the private domain registration company DomainsByProxy.com. The information listed for DomainsByProxy.com is: Domains by Proxy, Inc., DomainsByProxy.com, 15111 N. Hayden Rd., Ste 160, PMB 353, Scottsdale, Arizona85260, United States, (480) 624-2599 Fax (480) 624-2598. A trace of the server hosting the website shows that it’s being hosted by New Dream Network, LLC, 417 Associated Rd., PMB #257, Brea, CA 92821; their “Abuse Team” can be reached at: +1-714-706-4182, [email protected]

Poniżej podajemy artykuł Al-Awlaki’ego, tak jak pojawił się on na jego stronie.

„Nidal Hassan jest bohaterem”

Nidal Hassan jest bohaterem. Jest człowiekiem sumienia, który nie mógł znieść życia w sprzeczności między byciem muzułmaninem a służeniem w armii, która walczy przeciwko jego współwyznawcom. Jest to sprzeczność, którą wielu muzułmanów ignoruje i po prostu udaje, że ona nie istnieje. Żaden porządny muzułmanin nie może żyć, rozumiejąc swoje obowiązki wobec swojego Stwórcy i swoich towarzyszy muzułmanów, a jednak służyć jako żołnierz USA.

„Jak może istnieć jakakolwiek dyskusja o cnocie tego, co zrobił?”

USA prowadzi wojnę przeciwko terroryzmowi, która w rzeczywistości jest wojną przeciwko islamowi. Ich armia bezpośrednio najeżdża dwa muzułmańskie kraje i pośrednio okupuje resztę przez swoich pachołków.

Nidal otworzył ogień do żołnierzy, którzy mieli być rozlokowani w Iraku i w Afganistanie. Jak może istnieć jakakolwiek dyskusja o cnocie tego, co zrobił? W rzeczywistości, jedynym sposobem muzułmanin może usprawiedliwić służenie jako żołnierz w armii USA, to jeśli jego intencją jest pójście w ślady ludzi takich jak Nidal. Bohaterski czyn brata Nidala pokazuje także dylemat muzułmańskiej społeczności w Ameryce. Coraz bardziej zmusza się ich, by zajęli stanowisko, które albo zmusi ich do zdrady islamu, albo zdrady ich narodu. Wielu spośród nich wybiera to pierwsze. Muzułmańskie organizacje w Ameryce żałosnym chórem potępiły działanie Nidala.

„Fakt, że walka przeciwko armii USA jest dzisiaj islamskim obowiązkiem, nie podlega dyskusji”

Fakt, że walka przeciwko armii USA jest dzisiaj islamskim obowiązkiem, nie podlega dyskusji. Żaden uczony z odrobiną znajomości islamu nie może przeciwstawiać się wyraźnym dowodom, że muzułmanie dzisiaj mają prawo – a raczej obowiązek – walki przeciwko amerykańskiej tyranii. Nidal zabił żołnierzy, którzy właśnie mieli być rozlokowani w Iraku i Afganistanie w celu zabijania muzułmanów. Amerykańscy muzułmanie, którzy potępili jego działania, popełnili zdradę wobec muzułmańskiej ummah i wpadli w hipokryzję.

Allah (swt) powiada: Przekaż wieści hipokrytom, że jest dla nich bolesna kara – ci, którzy za sojuszników biorą niewiernych zamiast wiernych. Czy szukają z nimi honoru [przez władzę]? Zaprawdę, honor należy wyłącznie do Allaha (al-Nisa 136-137).

„Mądrość opinii nawołującej do emigracji [muzułmanów] z Zachodu”

Niespójność bycia dzisiaj muzułmanem i życia w Ameryce, czy ogólnie na Zachodzie, ujawnia mądrość opinii nawołującej do emigracji z Zachodu. Jest coraz trudniej trzymać się islamu w środowisku, które staje się coraz bardziej wrogie wobec muzułmanów.

„Prosimy Allaha, by przyjął od niego ten wielki, heroiczny czyn”

Niechaj Allah da naszemu bratu Nidalowi cierpliwość, wytrwałość i niezłomność i prosimy Allaha, by przyjął od niego ten wielki, heroiczny czyn. Amen.[1] http://www2.memri.org/bin/polish/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP261009

[2] http://www.memrijttm.org/content/en/report.htm?report=3683¶m=GJN

[3] http://news.yahoo.com/s/ap/20091109/ap_on_go_ca_st_pe/us_fort_hood_muslims_15, 9 listopada 2009.

[4] McClatchy Newspapers, 8 listopada 2009.

[5] “The Telegraph” (UK), 7 listopada 2009.

[6] “Houston Chronicle”, 9 listopada 2009