Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan powiedział w przemówieniu transmitowanym na żywo na kanale YouTube Partii AK w serwisie YouTube, że od 7 października 2023 roku Izrael dokonuje ludobójstwa w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu przy bezwarunkowym wsparciu Zachodu i zapewnił że Izrael prześcignął Hitlera „dawno temu”. Powtórzył swoje wcześniejsze stanowisko, że Hamas jest grupą oporu, a nie organizacją terrorystyczną, i porównał go do tureckich Sił Narodowych podczas walk narodowych Turcji. Stwierdził, że wiele prób zamachu stanu w Turcji miało na celu przełamanie poparcia Turcji dla sprawy palestyńskiej, dodając, że Turcja będzie w dalszym ciągu odważnie wspierać walkę o niepodległość Palestyny.

Aby zobaczyć klip z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem, kliknij tutaj:

„Hamas jest grupą oporu, a nie organizacją terrorystyczną”

Erdoğan: Drodzy bracia i siostry, od 7 października terrorystyczne państwo Izrael dopuszcza się ludobójstwa zarówno w Gazie, jak i na Zachodnim Brzegu. Dzięki bezwarunkowemu wsparciu, jakie otrzymuje od Zachodu, lekkomyślnie i w niszczący sposób prowadzi masakry, które już dziś z hańbą zapisują się w historii.

[…]

W ten weekend przywódca sprawy palestyńskiej ponownie będzie moim gościem. Omówimy wiele spraw. Nie zapominajcie, że zamach stanu z 12 września [1980 r.] nastąpił po wiecu w Jerozolimie w Konya. Nie zapominajcie, że zamach stanu z 28 lutego [1997 r.] ] zamach nastąpił po nocy jerozolimskiej w Sincan. Nie zapominajcie, że operacja przeprowadzona przeciwko [tureckiej agencji wywiadowczej] MIT, próba zamachu stanu z 17-25 grudnia [2013 r.] i akt zdrady stanu z 15 lipca [2016 r.]. zdradzieckiej organizacji FETÖ, która jest sługą syjonizmu, miały na celu przełamanie naszej wrażliwości na sprawę palestyńską.

[…]

Kiedy nikt na świecie nie mógł przemówić [w ten sposób], wyszliśmy i powiedzieliśmy, że Hamas jest grupą oporu, a nie organizacją terrorystyczną.

[…]

Mówię tutaj bardzo otwarcie i wyraźnie: Hamas jest tym, czym były Siły Narodowe podczas walki narodowej [Turcji].

[…]

Izrael „już dawno temu przewyższył Hitlera”; „Będziemy nadal wspierać walkę o niepodległość Palestyny”

Bracia i siostry, oni zabili 14 tysięcy dzieci! Już dawno prześcignęli Hitlera. Pomimo tych, którzy ignorują śmierć 14 tysięcy dzieci i próbują przypodobać się Izraelowi, nazywając Hamas organizacją terrorystyczną, będziemy nadal odważnie wspierać – i w każdej sytuacji – walkę o niepodległość Palestyny.

Tłum: Precz z Izraelem! Precz z Izraelem! Precz z Izraelem! Precz z Izraelem!