Turecki imam Muhammed Korkmaz Hoca, znany także jako Niğdeli Muhammed Hoca, w wideo zamieszczonym w Internecie 6 stycznia 2020 r. powiedział, że wychowuje swojego syna na „wysokiej jakości” i fantastycznego wroga Żydów i chrześcijan.[1]  Wideo ma logo „500 Evler Stowarzyszenie Miłości”, które, według tej grupy, mieści się w Stambule.[2] 500 Evler jest aleją w dzielnicy Gaziosmanpaşa w Stambule. Kanał YouTube z nazwą tej grupy prezentuje także wykłady różnych imamów, co robi także strona Facebooka tej grupy.[3]

Aby zobaczyć klip z Muhammedem Korkmazem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Sam Allah powiedział, że nie ma żadnych [dobrych Żydów] – jak ja mogę mówić, że są dobrzy?”

Muhammed Korkmaz: Któregoś dnia ktoś powiedział do mnie: „Istnieją niektórzy dobrzy Żydzi”. [Ja powiedziałem]: „Nie, nie istnieją”. On powiedział: „Istnieją”. [Ja powiedziałem:] „Nie istnieją”. Dlaczego nie? Ponieważ sam Allah powiedział, że nie ma żadnych. Jak mogę ja mówić, że są dobrzy?

[…]

Czekałem kiedyś na lotnisku. Mamy syna, wtedy miał pięć lub sześć lat.

[…]

Przyszli mężczyźni w jarmułkach.

[…]

Byli tłuści. Siedzieli naprzeciwko nas. Nasz syn biegał, a oni śmiali się i robili takie gesty. Jeden z nich wyjął 20 [tureckich lirów] i dał je naszemu synowi.

„Wychowuję mojego syna, żeby był bardzo dobrym, wysokiej jakości wrogiem Żydów… fantastycznym wrogiem chrześcijan”

[…]

Powiedziałem: ”Synu, chodź tutaj. Powiem ci coś. Jeśli tam pójdziesz, podrzesz te pieniądze i rzucisz je im pod nogi, dam ci 50 lirów.

[…]

Podszedł do nich, podarł pieniądze, rzucił je i przybiegł z powrotem do mnie. Pokazałem ich, kiedy dawałem mu 50 lirów i zrobiłem to. Zawołałem syna. [Powiedziałem:] „Widzisz tych niegodziwych ludzi? Wiesz o dzieciach, które widzimy w Palestynie, które są zabijane, mordowane, gwałcone?”  [Powiedział:] „tak?” „Ci niegodziwi ludzie są tymi, którzy ich zabijają. Dadzą ci pieniądze, żeby pokazać się jako sympatyczni, ale gdyby mieli okazję, zabiliby ciebie także. Strzeż się! Nie kochaj ich”. Wychowuję mojego syna, żeby był bardzo dobrym, wysokiej jakości wrogiem Żydów.

Tłum: Chwała Allahowi.

Muhammed Korkmaz: Przysięgam na Allaha, bracie. Fantastycznym wrogiem Żydów. Fantastycznym wrogiem chrześcijan. [Niektórzy mówią:] „Muzułmanin nie może wychować wroga”. No cóż, wychowuję takiego, człowieku! Czy mój mózg nie jest mój własny? Jestem ich wrogiem. Niechaj przekleństwo Allaha na nich spadnie.

Tłum: Amen.

„Nasze córki doszły do punktu, kiedy spacerują ulicami całkiem nagie! W imię czego? W imię mody… Czy to nie [Żydzi] to propagowali?”  

Muhammed Korkmaz: Kiedy masakrują dzieci w Palestynie, kiedy gwałcą, zabijają, masakrują milion ludzi w Iraku, kiedy dokonują wielkich masakr w Afganistanie, kiedy Ameryka i Izrael są największymi sprawcami ludobójstwa, jeśli uczynię, że moje dziecko będzie kochać Żydów i chrześcijan, Allah nie powie, że jestem dobry! Allah nie powie tego do mnie. Allah Powie: „Nie skłaniaj się ku nim”. Allah powie: „Nie przypominaj ich”. „Żydzi i chrześcijanie nigdy cię nie zaakceptują, aż będziesz wyznawał ich religię!”

[…]

Muhammed tego nie mówi, Allah to mówi. Nie przypominajcie ich, nie skłaniajcie się ku nim. Allah mówi: Odrzućcie ich pochwały, ich obyczaje, ich praktyki, ich tradycje jak szmatę. O muzułmanie, czy nie doszliśmy do tej sytuacji, ponieważ ich przypominamy? Nasze córki doszły do punktu, kiedy chodzą ulicami całkiem nagie! W imię czego? W imię mody.

[…]

Pokazują swoje ciała w sposób, który nie jest miły Allahowi ani jego posłańcowi.

[…]

Czy to nie [Żydzi] to propagowali! Zrobili to! A teraz mam pozwolić [mojemu synowi] na wzięcie [od nich] 20 lirów? Podrzyj je i wyrzuć. Nie potrzebujemy ich pieniędzy ani ich miłości. Niechaj Allah obdarzy nas nienawiścią do nich!

„Allah nie mówi, że Żydzi i chrześcijanie są naszymi braćmi – Dlaczego miałbym ich kochać?”

Tłum: „Amen!”

[…]

Muhammed Korkmaz: Nie możemy ich kochać. Kochamy muzułmanów, ponieważ Allah mówi, że tylko wierni są przyjaciółmi jeden drugiego. Allah mówi, że tylko wierni są braćmi jeden drugiego. Allah nie mówi, że Żydzi i chrześcijanie są naszymi braćmi. Dlaczego miałbym ich kochać?

[1] Hoca („Teacher”) is an honorific and is not part of Korkmaz’s name.

[2] Tr-tr.facebook.com/500evlersevgidernegi, accessed February 18, 2020.

[3] Youtube.com/channel/UCuUPaSeILta48oJv_dsh7Pw, accessed February 18, 2020.

Visit the MEMRI site in Polish: http://www2.memri.org/polish/

If you wish to reply, please send your email to memri@memrieurope.org.