Poniżej podajemy wyjątki z program satyrycznego telewizji Autonomii Palestyńskiej, wyśmiewającego prezydenta Autonomii Mahmouda Abbasa oraz przywódców Fatahu. Program ten nadano 5 września 2009 r.

Żeby zobaczyć ten program w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2227.htm . „Siódma konferencja Fatahu”

Tytuł:„Siódma konferencja Fatahu.”„Fatah – Ruch Wyzwolenia Narodowego Palestyny” „Siódma konferencja – 2509, Dzielnica Jasmin – Nabluz”Na konferencjiAl-Mutanabi Abd Al-Halim XIV: „W imię Allaha Współczującego, Miłosiernego otwieramy siódmą konferencję Fatahu – Fatahu rewolucji, Fatahu narodu… Byliśmy wierni naszej przysiędze. Na konferencji Fatahu w Betlejem, 500 lat temu, mój przodek Al-Mutanabi Abd Al-Halim I [parodia nazwiska Al-Tajjeba Abd Al-Rahima] powiedział, że wybory będą odbywały się co cztery lata. Jesteśmy trochę spóźnieni, wielkie rzeczy. Co znaczy 500 lat wobec całej historii? O ile pamiętam, mój przodek, Al-Mutanabi Abd Al-Halim I, powiedział wówczas: 'Fatah był i pozostanie całym narodem’. Fatah – nasza rewolucja jest zwycięska. Fatah – nasza rewolucja jest zwycięska”.Prezydent Autonomii Palestyńskiej: „Wystarczy. Assalam Allejkum, i niech łaska Allaha spłynie na was. Niektórzy ludzie mówili, że konferencja Fatahu nie uda się. My odpowiadamy ludziom, którzy mówili, że konferencja się nie uda, że dowiedliśmy czegoś odwrotnego w Betlejem. Brat Sakran [znaczy ‘pijak’]… Szakran Abu Al-Einein XVI [parodia Sultan Abu Al-Einen] przybył z Betlejem, Abu Sahel przybył z Syrii, a niektórzy bracia przybyli z Jordanii… Brat Szukran Abu Al-Einein XVI powiedział mi: 'Panie prezydencie, trudno mi było uwierzyć w to, co widziałem tutaj. Macie lodziarnie i warsztaty samochodów elektrycznych. Normalne życie’. Mówimy do wszystkich ludzi…„Jeśli będziesz podsuwał mi notatki, będziemy tu siedzieć do rana… Abu Al-Wallaa XV [parodia Abu Alaa] prosi o piosenkę 'Książka mojego życia’. Dahlan XVI śmieje się”.Al-Mutanabi Abd Al-Halim XIV(śpiewa): „Abu Mazen, maszeruj. Abu Mazen…”(niezidentyfikowany głos): „Dość. On się śmieje. Dość, Dahlanie. Czy będziesz się śmiał do rana? Powinniśmy zachowywać się z godnością. Dobrze, że nie opowiedziałem mu dowcipu o kogucie”.Al-Mutanabi Abd Al-Halim XIV(śpiewa): „Abu Mazen, maszeruj. Abu Mazen…”PM: „Dość tego”.Al-Mutanabi Abd Al-Halim XIV(śpiewa): „Moja ojczyzna, moja ojczyzna…”Prezydent AP: „Przestań. Pozwól mi dokończyć.”Al-Mutanabi Abd Al-Halim XIV: „Tak, Panie Prezydencie”.Prezydent AP: „Bracia, 500 lat temu przysięgliśmy, że następna konwencja odbędzie się za cztery lata. Jesteśmy trochę spóźnieni. Czym jest 500 lat w całej historii, w całej cywilizacji? Czas ucieka. Nadal jesteśmy wierni naszej przysiędze.

„Dzisiaj jednak sytuacja jest inna. Bracia, nie chcemy wracać do historii Konferencji Betlejemskiej 500 lat temu. Błagam was, byście tym razem głosowali na brata Al-Mutanabi Abd Al-Halima XIV, bo jeśli tego nie zrobicie, będziemy musieli powtórzyć wybory i wszyscy będziemy musieli zostać tu na 10 dni. Wszyscy mamy dzieci, a niektórzy z nas są żonaci. Prawda jest taka, że muszę wyjechać, bo [francuski minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner przyjeżdża pojutrze. Głosujcie na niego, to nie będziemy musieli przechodzić przez ten bałagan. Nie chcemy, żeby straż prezydencka i tajna policja spowodowała problemy.„Jeśli chodzi o brata Abu Al-Wallaa – gdzie on jest? Możesz usiąść. Abu Al-Wallaa XIV – nie każmy mu przeżywać ponownie męki z Betlejem Błagam was, byście tym razem głosowali na niego, tak jak na jego przodka, Abu Al-Wallaa I. Głosujcie na niego, bo inaczej będę musiał dać mu miejsce w Komitecie Wykonawczym. Tak czy inaczej… On jest jak superklej…„Powinniście także głosować na Dahlan XIII, ponieważ jest on naszym łącznikiem z braćmi z Gazy. Pozwólcie mi powtórzyć, bracia… Dahlan XIV, widzę, że w wywiadach powtarzasz: 'Musiałem znosić rzeczy, których nawet góry by nie zniosły’. Co znosiłeś? Paczkę papierosów?„Nabil Amr śmieje się. Starczy, Nabil. Zdobyłeś dla mnie budżet kanału telewizji?„Zanim zakończę, chciałbym podkreślić, że ze mną nie ma niczego takiego, jak strzelanie. Jeśli chcecie strzelać, to nie na mojej wachcie. Ze mną są negocjacje, negocjacje i więcej negocjacji. Jeśli chcecie strzelać, to róbcie to daleko stąd. Jeśli ktokolwiek strzeli na mojej wachcie, zastrzelę go. Strzelaliśmy, aż oni zaczęli strzelać do nas. Każdy, kto strzela, będzie zastrzelony. Negocjacje, negocjacje, negocjacje… Bardzo dziękuję”.

System „Nowy Fatah-Woda”

W gabinecie prezydenta

Fatiha Szihab XIII:„Panie Prezydencie, system, którego używamy, nazywa się ‘Fatah-Woda”… Nie jest tak jak dawno temu, w 2009 roku, kiedy były komputery. Teraz w 2509 roku mamy zaawansowaną technologię. W tym systemie mówi pan nazwisko kandydata, żeby dowiedzieć się, czy został wybrany. Jeśli system piszczy, to znaczy, że został wybrany, i odwrotnie. System wyjaśnia także, jak kandydat został wybrany. Jedni ludzie dawali karty telefoniczne, inni obiecywali żelazka na parę ludziom z Syrii, Libanu i Jordanii, a niektórzy rozdawali pastę do zębów – każdy według swoich możliwości. Proszę, Panie Prezydencie. Czy jest jakieś nazwisko, które chciałby pan sprawdzić? „Prezydent: „Spróbujmy Abu Al-Wallaa XIII.”Fatiha Szihab XIII: „Panie Prezydencie, proszę powiedzieć 'Abu Al-Wallaa XIII,’ i poczekamy na system. Albo zapiszczy, albo nie”.Prezydent: „Abu Al-Wallaa XIII.”CiszaPrezydent: „Abu Al-Wallaa XIII.”CiszaPrezydent: „Abu Al-Wallaa XIII.”CiszaFatiha Szihab XIII: „Nie zapiszczał. On przegrał.”Prezydent: „Dobrze, spróbujmy sprawdzić Al-Mutanabi Abd Al-Halima XIII.”Al-Mutanabi Abd Al-Halim XIV: „Za pozwoleniem Panie Prezydencie – zostawmy to”.Prezydent: „Spróbujmy”.Al-Mutanabi Abd Al-Halim XIV: „Nie boję się spróbować, ale zostawmy to na po obiedzie”.Fatiha Szihab XIII: „Panie Prezydencie, czy mogę spróbować Fatihę Szihab XIII?”Prezydent: „Nie, dosyć mamy kobiet w Fatahu. Spróbujmy Al-Mutanabi Abd Al-Halima XIII. Nie bój się”.Al-Mutanabi Abd Al-Halim XIV: „Nie boję się, Panie Prezydencie. Proszę bardzo”.Fatiha Szihab XIII: „Proszę bardzo. Proszę powiedzieć nazwisko”.Prezydent: „Al-Mutanabi Abd Al-Halim XIII.”CiszaPrezydent: „Al-Mutanabi Abd Al-Halim XIII.”CiszaFatiha Shihab XIII: „Nie piszczało”.Prezydent: „Czy to znaczy, że przegrał? Czy byłby jakiś problem, gdybym spróbował własne imię?Fatiha Szihab XIII: „Lepiej zostawmy to, Panie Prezydencie”.Prezydent: „W ostatnim sondażu dostałem 63 procent”.Fatiha Shihab XIII: „Ostatni sondaż przeprowadzała ta sama firma, która przeprowadzała nasze sondaże, kiedy Hamas wygrał wybory parlamentarne. Proszę bardzo, Panie Prezydencie. Chce pan spróbować? „Prezydent: „Nie, zostawmy to na po obiedzie”.

„Nasza rewolucja jest zwycięska”

Na konferencji

Al-Mutanabi Abd Al-Halim XIV:„W imię Allaha Współczującego i Miłosiernego. Fatah dowiódł, że obejmuje demokrację palestyńską i nasza konferencja odniosła sukces, mimo wszystkich trudności i spisków.„Nasza rewolucja jest zwycięska, jest zwycięska… Wysadza czołgi, czołgi…”Prezydent: „Wystarczy. On myśli, że śpiewa w duecie z [libańską pieśniarką] Nawal Al-Zoghbi. Konferencja odniosła sukces i braciom udało się mimo wszystkiego, co zostało powiedziane. Odnieśliśmy sukces. Gratuluję wam, koledzy. Gratuluję Husseinowi [Al-Szejkowi] XV, Dahlanowi XII, and Abu Maherowi LIV. Gratulacje. Gratulacje dla wszystkich”.„Na Konferencji Betlejemskiej 500 lat temu bracia z Gazy głosowali przy pomocy SMS-ów. Dzisiaj, dziękujemy ministerstwu prac publicznych za wykopanie tunelu z Hebronu do Gazy. Zabrało 500 lat by to osiągnąć. Do wykopania tunelu użyli technologii laserowej Udało nam się ściągnąć 500 braci z Gazy. To jest wielkie osiągnięcie dla ruchu Fatahu.„Nie jest ważne, co mówi Hamas, ale to, co my robimy. Mam nadzieję, że dobrze bawiliście się w Betlejem. Chyba dostaliście wszelkie rodzaje słodyczy. Mam na myśli Konferencję w Nabluz… Ludzie cofają się w czasie… Jaki był knafeh, Abu Al-Wallaa? Smaczny był?”Wchodzi Fatiha Szihab XIIIFatiha Szihab XIII(szepcze do prezydenta): „O co chodzi, Panie Prezydencie?”Prezydent: „Poszukaj mojej [wydanej przez Izrael] magnetycznej przepustki dla VIP-a. Może jest w samochodzie”.Fatiha Szihab XIII: „Co, nie ma jej pan przy sobie? Może jest w domu, może w hotelu, może w biurze…”Prezydent: „Sprawdź w domu”.Fatiha Szihab XIII: „Mam zadzwonić do pana żony?”Prezydent: „Tak, zadzwoń do niej”.Al-Mutanabi Abd Al-Halim XIV: „O co chodzi, Panie Prezydencie?”Prezydent: „Czy widziałeś moją magnetyczną przepustkę VIP-a?”Al-Mutanabi Abd Al-Halim XIV: „Nie, Panie Prezydencie”.Prezydent (do uczestników konwencji): „Bracia, sprawdźcie proszę, czy moja magnetyczna przepustka VIP-a jest pod waszymi krzesłami. Husseinie Al-Szejku XIV, czy DCO może wydać nową magnetyczną przepustkę w jeden dzień? Kouchner przyjeżdża do Ramalli i muszę tam jechać. Muszę”.