Prezenter program oficjalnej telewizji Autonomii Palestyńskiej powitał zwolnionego niedawno z więzienia terrorystę z Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP), Ruszdiego Abu Mocha i jego rodzinę, mówiąc: „… pochylamy głowy w pokorze przed tymi luminarzami”. Program nadano 8 kwietnia 2021 r. po zwolnieniu Abu Mocha, który w izraelskim więzieniu odsiedział wyrok 35 lat za zamordowanie żołnierza IDF, Mosze Tamama w 1984 r. Prezenter przedstawił Abu Mocha jako „jedną z wybitnych osobistości naszego narodu”. Powiedział, że rodzina Abu Mocha jest „wzorem poświęcenia, oporu i cierpliwości”. Aby Moch był członkiem komórki LFWP, składającej się z arabskich obywateli Izraela, którzy porwali Tamama, wyłupili mu oczy i wykastrowali go zanim go zastrzelili.  

Aby zobaczyć klip z telewizji Autonomii Palestyńskiej w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Z dumą, chlubą, godnością i radością spotykamy jednego z najznamienitszych ludzi naszego narodu i rodzinę, która jest wzorem poświęcenia, oporu i cierpliwości”  

Prezenter: A teraz, z dumą, chlubą, godnością i radością, ale także z pokorą, spotkajmy jednego z najznamienitszych ludzi naszego narodu i rodzinę, która jest wzorem poświęcenia, oporu i cierpliwości, rodzinę więźnia, który spędził 35 lat i 12 dni w więzieniu, Ruszdiego Saleha Abu Mocha, który jest obecnie w Baka Al-Gharbijje, razem z rodzinami kilku więźniów.

„Ci luminarze… poświęcili wiele lat swojego życia w lochach okupacji”

Ruszdi Abu Moch odsiedział swój wyrok w więzieniu do ostatniej minuty. Jesteśmy dumni, że jesteśmy dzisiaj z Ruszdim Abu Mochem w palestyńskiej telewizji, ale pochylamy także nasze głowy w pokorze przed tymi luminarzami, którzy poświęcili wiele lat swojego życia w lochach okupacji.

Z tego miejsca mówimy wszystkim – oficjalnym instytucjom, naszej ludności i frakcjom przedsięwzięcia narodowego: uczciwie, jest hańbą dla nas wszystkich, że nasi więźniowie pozostają w więzieniach okupacji przez te wszystkie lata. Ruszdi Abu Moch, witaj, kiedy wędrujesz po ziemi Palestyny, ziemi, której wyzwoleniu poświęciłeś 35 lat i 12 dni.