W syryjskiej adaptacji zabawy w policjantów i złodziei dzieci wychodzą na ulice w swoich dzielnicach podczas Eid Al-Adha z pistoletami zabawkami, „starając się naśladować mudżahedinów w ich prawdziwych bitwach ze zbrodniczym reżimem”. Osama, którego ojciec został zabity w bitwie, mówi: „Ta zabawa jest przygotowaniem i szkoleniem, bo kiedy dorośniemy, sami zostaniemy mudżahedinami”. Dzieci dokonują infiltracji, napadów i rajdów, biorąc do niewoli „więźniów” i „łupy”. Reportaż został zamieszczony on line przez Ebaa News Network, która jest związana z Hay’at Tahrir Al-Szam (HTS), 24 sierpnia 2018.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

poster

„Kiedy dorośniemy i samo zostaniemy mudżahedinami, będziemy walczyć z reżimem, przejmiemy pewne regiony i pomożemy mudżahedinom”

Narrator: Infiltracja, napad i rajdy – to robią te dwie grupy dzieci podczas błogosławionych dni Eid Al-Adha. Te bitwy i starcia prowadzone są w dzielnicach i parkach publicznych, w staraniach naśladowania mudżahedinów w ich prawdziwych walkach ze zbrodniczym reżimem [syryjskim].

Dziecko 1: Kiedy dorośniemy i sami zostaniemy mudżahedinami, będziemy walczyć z reżimem, przejmiemy pewne regiony i pomożemy mudżahedinom.

Narrator: Ten chłopiec tam to Osama, którego ojciec został męczennikiem w bitwach o Al-Sahel. Przygotowuje swoją broń, zbiera swoją grupę i daje im instrukcje o tym jak atakować i być niezłomnym w bitwie.

Dziecko 2: Cokolwiek się zdarzy, z wolą Allaha, my zwyciężymy. Moja rola w tej zabawie to przywódca drużyny. Lubię się w to bawić, bo mój ojciec został męczennikiem w bitwie, kiedy bronił honoru muzułmanów.

Narrator: Ta zabawa jest przygotowaniem i szkoleniem, bo kiedy dorośniemy sami zostaniemy mudżahedinami.

Dziecko 3: „Powiedzcie: ‚Allah Akbar!'”

Dzieci: „‚Allah Akbar!'”

„Wszyscy oni mają nadzieję zostać w przyszłości mudżahedinami, prowadzić prawdziwe walki w prawdziwym życiu i wyzwolić ziemie, i bronić sługi Allaha”

Narrator: Bitwy trwają od świtu do zmierzchu z wieloma rodzajami rozmaitej broni – od pistoletów bb do wodnych i elektrycznych karabinów.

[…]

Dziecko 4: Chwała Allahowi, bawiliśmy się w tę grę i wzięliśmy broń i amunicję jako łup. Wzięliśmy więźniów i odkryliśmy, gdzie jest ich kwatera główna.

Dziecko 5: Bawimy się w tę grę codziennie podczas świąt. Czasami wygrywamy, a czasami przegrywamy. Dokonujemy ataków i bierzemy łupy. Z wolą Allaha, będziemy się w to bawić we wszystkie święta.

Narrator: Te dzieci porzuciły zabawy swoich rówieśników, żeby być jak dorośli. Wszyscy mają nadzieję zostać w przyszłości mudżahedinami, prowadzić prawdziwe walki w prawdziwym życiu i wyzwolić ziemi, i bronić sługi Allaha.