Poniżej podajemy fragmenty kilku wywiadów telewizyjnych z syryjskimi parlamentarzystami i libańskimi sympatykami, nadanymi na różnych kanałach telewizyjnych w lipcu 2012 r.

Al-Manar TV, 20 lipca 2012:

Syryjski parlamntarzysta Ahmad Shlash, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych: Ta broń biologiczna i chemiczna jest przeznaczona na starcia z wrogami kraju. Jeśli chodzi o grupy terrorystyczne, obrońcy kraju mogą się ich pozbyć…

Prowadzący wywiad: Wczoraj Ehud Barak objeżdżał ten obszar…

Ahmad Shlash: Niech objeżdża. Chce zobaczyć, gdzie zostanie pochowany, jeśli spróbuje… Zastanawia się, jaka dziura zostanie dla niego wykopana… .

Chciałbym coś powiedzieć. Nie potrafię kłamać. Mamy broń biologiczną. Co za problem? Mamy nowoczesną broń. Po co kłamać ludziom? Mamy je. To jest coś, co znane jest jako równowaga sił. Wy macie broń nuklearną, a my mamy nowoczesną broń biologiczną.

Na potęgę odpowiadamy potęgą, ale trzymamy to na koniec. Jeśli rozważacie użycie przeciwko nam broni nuklearnej, użyjemy czegoś równoważnego lub czegoś, co powoduje podobne szkody.

Nasrallah powiedział, że Syria radykalnie zmieniła swoje systemy [militarne]. Syria nie polega już na artylerii, czołgach i samolotach. Syria polega na pociskach rakietowych. Mamy wszystkie typy pocisków. Wszystkie typy pocisków!

Niech pamiętają i wezmą pod uwagę, że Syria ma broń zarówno chemiczną, jak biologiczną.

[…]

Chciałbym przekazać przesłanie mojemu ukochanemu prezydentowi Syrii. Szanowny Panie Prezydencie, dość tej łagodności i tolerancji. Dość dawania jednego odroczenia za drugim. Jestem przeciwny zasadzie tolerancji. Jeśli chcesz być wobec kogoś tolerancyjny – zachowaj to na później. Pora zakończyć to militarnie – w całym kraju. W imię Allaha, o Prezydencie, ludzie chcą, byś to zakończył!

Al-Manar TV, 23 lipca 2012:

Prowadzący wywiad: Mówimy o broni niekonwencjonalnej. Dzisiaj rzecznik syryjskiego ministerstwa spraw zagranicznych Jihad Al-Maqdisi powiedział: „Użyjemy tej broni w razie obcego ataku”.

Syryjski parlamentarzysta Sharif Shehadeh: No i co w tym złego?

Prowadzący wywiad: Podejmujecie środki ostrożności [na wypadek] jakiegokolwiek ataku na was?

Sharif Shehadeh: Nie wiem, ale jeśli rząd syryjski ma broń tego typu – oczywiście użyje ich przeciwko każdemu atakującemu. Co ma z nimi zrobić? Zrobić sałatkę tabouleh lub fattoush? Oczywiście używjemy ich przeciwko atakującym. To jest naturalne.

Kiedy Izrael prowadził wojny przeciwko Syrii i Libanowi, użyli bomb kasetowych, które są zakazane międzynarodowo. Dlaczego pozwala się Izraelowi na robienie tego, ale Arabowie muszą zaakceptować, że codziennie się po nich depcze? Pozwólcie sobie powiedzieć, społeczeństwo syryjskie ma nadzieję, że rozpoczniemy wojnę. Albo [oni zwyciężą, albo my].

[…]

Al-Dunya TV, 24 lipca 2012:

Syryjski parlamentarzysta Issam Khalil: Chciałbym powiedzieć tym [Izraelczykom]: pociski Hezbollahu, które pokonały was w wojnie 2006 r., były jedynie prostymi petardami w porównaniu do mocy rażenia, jaką Syria ma na składzie, która może spalić was na popiół.

To jest dobrze znane. Nie ujawniam żadnych tajemnic. Zasięg [naszych pocisków] dalece przekracza to, co wam się wydaje. Istotnie, Syria posiada broń, jak ma do tego prawo, ponieważ stoi przed niebezpieczeństwem syjonistycznego wroga.

NBN TV, 10 lipca 2012:

Parlamentarzysta Hezbollahu, generał brygady [w stanie spoczynku] Walid Sakariya: Koalicja między Syrią, Irakiem i Iranem buduje siłę większą od Izraela, nawet bez broni nuklearnej. Mogą zlikwidować Izraele w wojnie, nawet jeśli kosztowałoby to milion męczenników.

Nie powinniśmy uważać liczby miliona męczenników za katastrofalną. W żadnym razie. ZSRR poświęcił 26 milionów męczenników w drugiej wojnie światowej, niemniej stał się światowym supermocarstwem. Francja i Niemcy miały 6-7 milionów ofiar śmiertelnych wojny. W sumie mamy 130 milionową populację w tych trzech krajach.

Jeśli spośród każdego miliona ludzi 5 tysięcy męczenników zostanie poświęconych…

To jest jak w wojnie 2006 r. – to jest cena, z którą możemy sobie poradzić. Nawet z 10 tysiącami męczenników na milion… Z łatwością stać was na milion męczenników.

Prowadzący wywiad: Teraz nadmiernie upraszczamy sprawy…

Walid Sakariya: To prawda. Ludzie muszą wiedzieć o tym, zamiast łudzić się, że 100 męczenników to taka wielka rzecz. To nie jest koniec świata.

Żyjące narody to te, które są gotowe poświęcić krew na rzecz swojej wolności. Te, które nie chcą płacić za wolność krwią, pozostaną podporządkowane i będą żyć życiem niewolnika.

Al-Mayadeen TV, 24 lipca 2012:

Generał Mustafa Hamdan, były szef libańskiej gwardii prezydenckiej: Jeśli cudzoziemscy żołnierze lub siły spróbują wejść do Syrii, będzie otwarta wojna – nie tylko z bronią chemiczną, ale także biologiczną.

„Davutoğlu Effendi także oświadczył: Możemy uczestniczyć w operacji wewnątrz Syrii. Rozstawili kilka pocisków ziemia-powietrze jako próbę podniesienia morale sabotażystów w Syrii. Syryjska reakcja była szybka: Każda próba obcej inwazji doprowadzi do otwartej wojny, w której użyte będą wszystkie rodzaje broni, włącznie z chemiczną i biologiczną. […]