29 marca 2019 r. socjolog z Kataru, Abd Al-Aziz Al-Chazraj Al-Ansari, zamieścił wideo na kanale Al-Mojtama YouTube, w którym pokazał i wyjaśnił, jak bić żonę w sposób dozwolony przez islam. Powiedział, że nie jest konieczne częste bicie żony, ale że mężczyzna – jako przywódca domu – musi czasami okazać swoją władzę i  zdyscyplinować swoją żonę “z miłości”, żeby “życie mogło toczyć się dalej”. Al-Ansari powiedział, że bicie powinno być lekkie i niebolesne, i że powinno spowodować, by żona poczuła męskość i siłę swojego męża, jak również własną kobiecość.

Al-Ansari zademonstrował jak bić żone na Najefie – małym chłopcu, który mógłby być jego synem – przez uderzanie go po ramionach, chwytanie i potrząsanie nim i mówienie głośno: “Mówiłem ci, żebyś nie wychodziła z domu! Ile razy mam ci powtarzać?” Al-Ansari powiedział, że uderzenie żony pięścią lub bicie jej po twarzy jest zabronione i wyjaśnił, że jest naturą niektówych kobiet upodobanie do dominujących, autorytarnych, agresywnych i silnych mężów. Więcej klipów z Al-Ansarim to: MEMRI TV clip no. 7108 Qatari Sociologist Abd Al-Aziz Al-Khazraj Al-Ansari Mocks The West, International Women’s Day: These Filthy Secular Dogs Celebrate Women’s „Freedom” To Act Like Whores, March 8, 2019, and clip no. 7085 Search For Cohen And The Gang – Qatari Sociologist Blames The Jews For The New Zealand Massacre In An Antisemitic Tirade, March 15, 2019.

Aby obejrzeć klip z Abd Al-Aziz Al-Chazraj Al-Ansarim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Bicie powinno być lekkie i trzeba zrobić tak, by żona odczuła swoją kobiecość i męskość jej męża”

Abd Al-Aziz Al-Chazraj Al-Ansari: Drodzy widzowie, wielu ludzi – szczególnie ludzi, którzy są żonaci – chciałoby wiedzieć jak bić żonę. Czy bicie żony jest konieczne? Czy trzeba bić żonę codziennie? Nie.

[…]

Najpierw musimy zrozumieć, że mężczyzna jest przywódcą w domu. Przywódca musi mieć władzę, tak jak dyrektor firmy.

[…]

Przywódca domu może zdecydować się na zdyscyplinowanie swojej żony, żeby życie mogło toczyć się dalej.

[…]

Jak mąż bije żonę? Daje jej dyscyplinujące bicie z miłości. Bicie powinno być lekkie i trzeba zrobić tak, by żona odczuła swoją kobiecość i męskość jej męża.

Zobaczmy teraz, jak islam uczy, jak bić twoją żonę. Wyobraźmy sobie, że Najef… Jak się masz, Najef? Najef jest oczywiście chłopcem, ale wyobraźmy sobie, że jest żoną. Jak powinien mąż bić żonę? Najpierw musi „upomnieć ją” – innymi słowy, powinien jej dać radę. Potem powinien powstrzymać się przed dzieleniem z nią łoża. Jeśli to wszystko nie pomaga, zaczynamy bicie, jako ostatnią deskę ratunku. Czym jest bicie w islamie? Bicie w islamie… Poczekaj, nie ruszaj się… Mąż musi dać żonie odczuć swoją siłę.

„Nie wolno nam zacząć pytać o to, czy nasza religia jest okrutna – nie, nasza religia jest religią miłosierdzia i dobroci”

Dlaczego mnie nie słuchasz?! Ile razy mam ci to mówić?! Ile razy mam ci to mówić, żebyś usłyszała?! Czy nie mówiłem ci, żebyś nie wychodziła z domu bez mojego pozwolenia?! Widzicie? Trochę nagany… Oczywiście, ona zaczyna odpowiadać… Powiedziałem ci, żebyś nie wychodziła z domu! Ile razy mam ci to mówić? Widzicie, jak dokonuje się bicia? Powiedziałem ci, żebyś nie wychodziła z domu! Bicie jest lekkie, bracia. Nie wychodź znowu z domu! Rozumiesz?! Tak czy nie?! Widzicie, bracia? To jest bicie w islamie. Ale niektórzy ludzie uderzają ją pięścią albo biją po twarzy… To nie jest dozwolone. Prorok Mahomet… Patrzcie, jaki miłosierny jest islam. Prorok zabronił uderzania w twarz. Zabronił mężczyznom bicia swoich żon po twarzy. Uderzanie w twarz, walenie w głowę, przyłożenie pięścią w nos – to wszystko jest zakazane. Bicie jest dla dyscypliny. Zobaczmy, jak się to robi. Nie wychodź więcej z domu! Słuchaj tego, co ci mówię! To jest bezbolesne bicie, które nie zostawia siniaków ani nie powoduje krwawienia.

[…]

Bicie, jakie właśnie dałem Najefowi, jest prawdziwym, łagodnym biciem w islamie.

[…]

Bracia, dlaczego mężowie biją swoje żony? Ponieważ niektóre żony lubią dominujących i autorytarnych mężów. Z natury lubią agresywnych i silnych mężów.

[…]

Z niektórymi kobietami upominanie ich i odmowa dzielenia łoża z nimi nie pomaga. Jedyną rzeczą, która pomaga z takimi kobietami, jest bicie. Potrzebuje ona odczuć, że jesteś prawdziwym mężczyzną. Taka jest jej natura. Drodzy bracia, mam nadzieję, ze zrozumieliście prawo do dyscyplinowania żony w islamie. Nie wolno nam zacząć pytać o to, czy nasza religia jest okrutna – nie, nasza religia jest religią miłosierdzia i dobroci.