Sekretarz generalny Hezbollahu powiedział w przemówieniu z 16 sierpnia 2019 r. nadanym przez Al-Manar TV (Liban), że jeśli Izrael zaatakuje Liban, Hezbollah zniszczy jego jednostki wojskowe i jego czołgi, i zagroził, że będzie to nadawane na żywo, żeby zobaczył to cały świat. Powiedział, że os oporu kwitnie i wzrasta w siłę i wielkość, i powiedział, że ma poparcie narodów Bahrajnu, Tunezji, Algierii i innych. Nasrallah powiedział następnie, że poleganie na osi oporu przeszkodzi ponownemu pojawieniu się terroryzmu w Syrii oraz wpadnięciu Iraku pod „hegemonię” Ameryki. Powiedział też, że doprowadzi to do kresu „agresji” przeciwko Jemenowi i do powrotu Jerozolimy, a to napełni serca Palestyńczyków nadzieją. W dodatku Nasrallah powtórzył, że zachodnia wojna przeciwko Iranowi „podpali cały region”. Publiczność skandowała: „Odpowiadamy na twoje wezwanie, o Nasrallahu!”  

Aby zobaczyć klip z sekretarzem generalnym Hezbollahu, Hassanem Nasrallahem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Będziecie obserwować żywą transmisję ze zniszczenia czołgów Izraela, batalionów i mostów, gdyby weszli do południowego Libanu”

Sekretarz generalny Hassan Nasrallah: Mówię do wszystkich brygad, batalionów i jednostek elitarnych Izraela: jeśli wejdziecie do naszego kraju, każdy centymetr naszej ziemi w południowym Libanie będzie jak ten obszar niezłomności, gdzie świętujemy dzisiaj, tylko będzie 500 razy większy. Wasze brygady będą zniszczone, wasze bataliony rozproszone, a wasze czołgi zrujnowane i to zostanie pochwycone kamerą, żeby zobaczył cały świat. Obiecuje wam raz jeszcze, że będziecie obserwować na żywo transmisję ze zniszczenia czołgów, batalionów i brygad Izraela, jeśli wejdą do południowego Libanu.

Publiczność: Odpowiadamy na twoje wezwanie, o Nasrallahu! Odpowiadamy na twoje wezwanie, o Nasrallahu!  Odpowiadamy na twoje wezwanie, o Nasrallahu!  Odpowiadamy na twoje wezwanie, o Nasrallahu!

[…]

„Dzisiaj mamy front oporu… jak również aktywne siły polityczne na świecie i w regionie”

Sekretarz generalny Hassan Nasrallah: Dzisiaj mamy front oporu – oś oporu, nazywajcie to, jak chcecie… Front oporu ciągnie się od Palestyny do Libanu, Syrii, Iraku, Iranu i Jemenu, i jest wspierany przez wiele arabskich i islamskich narodów.  Najgłośniejsze z nich to narody Bahrajnu, Tunezji, Algierii i inne, jak również aktywne siły polityczne na świecie i w regionie. Dzisiaj istnieje front oporu i oś oporu, która kwitnie i wzrasta w siłę i wielkość.

[…]

[Izrael] boi się nie tylko Hezbollahu, na wypadek, gdyby uderzył w Liban/ Boi się nie tylko Hezbollahu. Izrael zaczął rozważać, że nowa wojna przeciwko Libanowi może podpalić cały region, ponieważ widzi oś oporu.

[…]

„Poleganie na osi oporu powstrzyma ostateczny powrót Iraku pod hegemonię Ameryki… może przywrócić Jerozolimę i miejsca święte”  

Poleganie na osi oporu przeszkodzi ponownemu pojawieniu się terroryzmu w Syrii. Zapobiegnie początkowi nowej wojny światowej w Syrii. Poleganie na osi oporu wcześniej czy później doprowadzi do zakończenia agresji przeciwko Jemenowi dzięki niezłomności, stabilności, sile i poparciu.   Poleganie na osi oporu powstrzyma ostateczny powrót Iraku pod hegemonię Ameryki, tak że pozostanie w rękach ludu. Poleganie na osi oporu i sile frontu oporu może przywrócić Jerozolimę i miejsca święte. Przez poleganie na tej osi Gaza pozostanie silna i nadzieja napełni serca Palestyńczyków w Palestynie i diasporze.

[…]

Iran jest silny i oś oporu jest [silna]. Ameryka, Izrael i kraje podżegające do wojny zrozumiały jasny komunikat i powtórzę to teraz, jak to robiłem w przeszłości i jak będę robił w przyszłości: wojna przeciwko Iranowi oznaczałaby wojnę przeciwko całej osi oporu. Wojna przeciwko Republice Islamskiej podpali cały region.