Sekretarz generalny Hezbollahu, Hassan Nasrallah, powiedział, że Samir Geagea i jego partia Siły Libańskie są dzisiaj największym zagrożeniem dla istnienia i bezpieczeństwa chrześcijan w Libanie. Mówił to w publicznym wystąpieniu, które nadały U-News (Liban) 18 października 2021 r. Nasrallah powiedział, że partia Siły Libańskie w rzeczywistości chce wojny domowej w Libanie, która zapędzi chrześcijan do chrześcijańskich enklaw rządzonych przez partię Siły Libańskie. Dodał, że Hezbollah ma armię 100 tysięcy wojowników. Wyjaśnił, że ujawnia tę informację w celu “zapobieżenia wojnie domowej” zamiast podżegania do niej. Nasrallah przemawiał po niedawnej strzelaninie, w której zginęło siedmiu członków Hezbollahu.  

Aby zobaczyć klip z sekretarzem generalnym Hezbollahu, Hassanem Nasrallahem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Wojna domowa stanowi rzeczywisty plan partii Siły Libańskie”, prowadząc do powstania “chrześcijańskich gett”

Hassan Nasrallah: Wojna domowa stanowi rzeczywisty plan partii Siły Libańskie, ponieważ wojna domowa doprowadzi do demograficznych zmian, które ścisną chrześcijan na określonych obszarach, jak w [ich] dawnych marzeniach, gdzie założą chrześcijański kanton, chrześcijańskie państwo lub chrześcijańskie getto, które będzie zdominowane przez partię Siły Libańskie.

[…]

„Największym zagrożeniem istnienia chrześcijan w Libanie jest partia Siły Libańskie i jej przywódca”

Największym zagrożeniem istnienia chrześcijan w Libanie jest partia Siły Libańskie i jej przywódca [Samir Geagea]. Największym zagrożeniem bezpieczeństwa społeczności chrześcijańskiej jest ta partia polityczna i jej przywódca.

[…]

Hezbollah ma 100 tysięcy wojowników, którzy są „wyszkoleni… dobrze zorganizowani, uzbrojeni, doświadczeni i mają wysokie morale”

[Geagea], powinieneś zwrócić uwagę na następującą liczbę. To jest pierwszy raz ja ujawniam tę liczbę, a robię to, by zapobiec wojnie domowej, nie zaś, by nią grozić. Znasz mnie, nigdy nie mówię niczego, co nie jest prawdą. Należę do szkoły, która utrzymuje, że kłamstwa nie są użyteczne nawet w wojnie psychologicznej. Tylko prawda i wiarygodność są użyteczne w wojnie psychoilogicznej.

Patrz, same militarne ramy Hezbollahu… Nie zaprzeczamy, że mamy militarne ramy, broń i potencjał. Sam Hezbollah… A mówię tylko o ludziach. Mówię tylko o Libańczykach, którzy byli Libańczykami przez ponad 100 lat, nie tylko przez ostatnie dziesięciolecie… Wyszkoleni ludzie, którzy są dobrze zorganizowani, uzbrojeni, doświadczeni i z wysokim morale… Jeśli dostaną sygnał, nawet nie rozkaz, wzięcia szturmem gór, usuną ich…

Zapisz to, jest 100 tysięcy takich wojowników.