Saudyjski uczony, szejk Saad ibn Abdullah Al-Humayd, powiedział, że chociaż nie mamy dowodu autentyczności Protokołów mędrców Syjonu, filmy  produkowane przez Hollywood i „gorączkowa konkurencja mająca na celu zajęcie ludzi sztuką, sportem, teatrem i filmem” są dowodami, że Protokoły są wprowadzane w życie w rzeczywistości. „Kto sponsoruje to i zajmuje się tym? To jest dzieło rąk Żydów i żydowskiego kapitału” – zakończył szejk Al-Humayd, który jest profesorem badań hadisów na Uniwersytecie Króla Sauda w Rijadzie i który często występuje w saudyjskiej telewizji. Wywiad nadano na kanale saudyjskim Wesal TV 21 marca.

Żeby zobaczyć klip z Saadem Ibn Abdullah Al-Humaydem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Gorączkowa konkurencja, której celem jest zajęcie ludzi sztuką, sportem, teatrem i filmami… zatapiają ludzi w takiej atmosferze”

Szejk Saad ibn Abdullah Al-Humayd: Niektórzy ludzie kwestionują autentyczność Protokołów mędrców Syjonu i istotnie mamy pewne znaki zapytania wobec tej książki. Nie jest jasne, jak wiadomość o tak tajnej organizacji może szerzyć się wszędzie, szczególnie dlatego, że ci ludzie mają taką władzę, o jakiej wszyscy wiemy. Nie można być pewnym [autentyczności] ich metody, która wydaje się być dokonywaniem wszystkich wysiłków, by ludzie dowiedzieli się o Protokołach.

To są rzeczy tego rodzaju, które podnoszą wątpliwości o takiej książce. Jeśli jednak spojrzymy na rzeczywistość, zobaczymy, że to, co pojawia się w tej książce, jest realizowane. Czy jest w istocie możliwe, że ci Żydzi napisali tę książkę i umyślnie rozprzestrzeniali wiadomości o niej, żeby osłabić determinację ludzi? Czy jest możliwe, że badali psychologiczny efekt, jaki może wywołać czytanie takiej książki i doszli do wniosku, że ten psychologiczny efekt dobrze im się przysłuży? To jest możliwe. Tylko Allah wie. W każdym razie nie mamy dowodu na autentyczność Protokołów poza tym, co istnieje w rzeczywistości.

„Kto sponsoruje to i zajmuje sie tym? To jest dzieło rąk Żydów i żydowskiego kapitału”  

Jeśli, na przykład, rozważymy Hollywood i spojrzymy na filmy, jakie produkuje, i na gorączkową konkurencję, mającą na celu zajęcie ludzi sztuką, sportem, teatrem i filmami, i przydanie splendoru tym nic nieznaczącym ludziom, takim jak aktorzy, tancerze i tancerki, sportowcy mężczyźni i kobiety… To obejmuje wprowadzanie kobiet do dziedzin, w których nie mogą osiągać wyników, ale do których zostały wrzucone. To obejmuje sztukę we wszystkich jej rozmaitych postaciach. Zatapiają ludzi w tej atmosferze. No cóż, to pojawia się w Protokołach mędrców Syjonu. Znajdziemy to przełożone na fakty w terenie. Kto sponsoruje to i zajmuje się tym? To jest dzieło rąk Żydów i żydowskiego kapitału. Jako dowód popatrzcie, kto kontroluje miejsca, gdzie to się dzieje, w Hollywood i gdzie indziej. To są wszystko Żydzi. To jest dobrze wiadome. Czy nie jest to dowód, że to, co napisano w Protokołach jest przekładane na rzeczywistość? Załóżmy na potrzeby dyskusji, że ta książka w ogóle nie istnieje. Czy rzeczywistość nie pokazuje, że jesteśmy celem?

Prowadzący wywiad: Oczywiście

Szejk Saad ibn Abdullah Al-Humayd: Żaden rozsądny człowiek temu nie zaprzeczy.