9 października 2021 r. na kanale YouTube Ibtikar Media zamieszczono animowane wideo dla dzieci przedstawiające koraniczną opowieść o Żydach zamienionych w małpy. Narrator opowiedział, jak grupa Żydów w nadmorskiej wsi złamała nakaz Allaha świętowania szabatu przez zarzucenie sieci w piątek i zabranie ryb w niedzielę. Narrator powiedział, że grupa Żydów, która to zrobiła, została zamieniona w małpy. Ibtikar Media jest saudyjskim kanałem YouTube.

Aby zobaczyć klip z saudyjską kreskówką w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Pewna grupa żydowskich wieśniaków złamała przykazanie Allaha… przez zastosowanie podstępu i oszustwa”

Narrator: Była sobie żydowska wieś na wybrzeżu.

Jednym z praw Allaha, jakie im dał, było, że zabronił im łowienia ryb w szabat, żeby poświęcili się modlitwom. Allah sprawdzał ich przez wysyłanie mnóstwa ryb tylko w szabat.

Zastosowali więc podstęp. Zarzucali sieci w piątek, ryby łapały się w sieci w sobotę, a oni zabierali je w niedzielę.

​​​​​​

[Żydowscy wieśniacy] byli podzieleni na trzy grupy. Jedna grupa złamała przykazanie Allaha. Łowili [w szabat] przez stosowanie podstępu i oszustwa. Inna grupa przestrzegała przykazania Allaha i nigdy mu się nie przeciwstawiała. Ostrzegali ludzi przed gniewem Allaha i Jego karą, i zabraniali im czynić to, co czynią. Trzecia grupa sprzeciwiała się ludziom, którzy zakazywali tych czynów.

„Karą dla grzeszników było, że zostali zamienieni w małpy… [i umarli] nie zostawiając potomstwa”

Kiedy grzesznicy nie posłuchali słów porady, kara Allaha spadła na nich w nocy. Grupie, która nakazywała dobro, oszczędzono kary. Los trzeciej grupy nie jest wspomniany. Karą dla grzeszników było, że zostali zamienieni w małpy.

Mówi się, że ludzie, którzy zakazywali zła, zastanawiali się, dlaczego grzesznicy nie przyszli, jak to mieli we zwyczaju. Poszli więc do grzeszników i zobaczyli, że zostali zamienieni w małpy. Każda małpa rozpoznawała własną rodzinę, ale ludzie nie rozpoznawali swoich krewnych, którzy zostali zamienieni w małpy.

Ludzie [z pierwszej grupy] zapytali: „Czy nie ostrzegaliśmy was o gniewie Allaha?” Później grzesznicy, którzy zostali zamienieni w małpy, umarli nie pozostawiając potomstwa.