W ostatnich latach MEMRI TV publikowała klipy przedstawiające Samidoun, Sieć Solidarności z Palestyńskimi Więźniami, która w lutym 2021 r. została uznana przez Izrael za organizację terrorystyczną jako część Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP).[1] We wrześniu 2021 r. Discover zamroził datki dla tej organizacji; wcześniej, w styczniu 2021 r. Mastercard, Visa i American Express usunęły możliwość przekazywania pieniędzy dla Samidoun[2], a dwa i pół roku wcześniej, w czerwcu 2019 r., PayPal, Donorbox i Plaid zamknęły konta Samidoun na swoich platformach.[3]

Samidoun została założona w 2012 r. przez członków LFWP. Przedstawiciele tej organizacji są aktywni w Europie i w Ameryce Północnej, a przewodzi im Khaled Barakat, który należy do kierownictwa LFWP za granicą. Barakat zajmuje się ustanawianiem bojówkarskich komórek i motywowaniem terrorystycznej aktywności. Formalnym celem Samidoun jest pomoc w uwolnieniu palestyńskich więźniów z izraelskich więzień, ale organizacja jest fasadą dla LFWP za granicą, odgrywając wiodącą rolę w antyizraelskiej działalności, zbieraniu funduszy i rekrutacji. LFWP jest uznany za zagraniczną organizację terrorystyczną przez USA od roku 1997.[4]

Poniżej są klipy MEMRI TV z protestu zorganizowanego we wrześniu 2021 przez Samidoun w Kanadzie oraz wypowiedzi przedstawicieli tej organizacji na wcześniejszych wiecach.  

Ottawa, kanadyjski wiec poparcia palestyńskich więźniów: “Nie chcemy dwóch państw, przywróćcie nas do ’48; „Miliony męczenników maszerują na Jerozolimę” – 3 października 2021

Na proteście zorganizowanym przez Samidoun Sieć Solidarności z Palestyńskimi Więźniami w Ottawie w Kanadzie 19 września 2021 r. demonstranci skandowali: „Miliony męczenników maszerują na Jerozolimę”. Wideo z protestu zostało zamieszczone na kanale Chicakee DeeDee na YouTube 20 września 2021 r. Protestujący skandowali po angielsku: „Przywróćcie nas do ’48!” Po arabsku skandowali: „Naszymi duszami i naszą krwią zbawimy cię, meczecie Al-Aksa!” Protest odbywał się w imię solidarności z palestyńskimi więźniami i według doniesień, podczas demonstracji niesiono plakaty ze zdjęciami więźniów-uciekinierów z Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ), którzy w czasie, kiedy odbywała się demonstracja nadal nie byli schwytani.

Protestujący 1: Uwolnimy Palestynę…

Tłum: Uwolnimy Palestynę…

Protestujący 1: …za naszego życia!

Tłum: …za naszego życia!

Protestujący 1: Od Rzeki do Morza…

Tłum: Od Rzeki do Morza…

Protestujący 1: … Palestyna będzie wolna!

Tłum: … Palestyna będzie wolna!

Protestujący 1: Jest tylko jedno rozwiązanie…

Tłum: Jest tylko jedno rozwiązanie…

Protestujący 1: …intifada, rewolucja!

Tłum: …intifada, rewolucja!

Protestujący 1: Niech żyje intifada!

Tłum: Niech żyje intifada!

Protestujący 1: Intifada, intifada!

Tłum: Intifada, intifada!

Protestujący 1: Nie chcemy dwóch państw…

Tłum: Nie chcemy dwóch państw…

Protestujący 1: …przywróćcie nas do ’48!

Tłum: …przywróćcie nas do ’48!

[…]

Protestujący 2: Przysięgam na Wszechmocnego Allaha…

Tłum: Przysięgam na Wszechmocnego Allaha…

Protestujący 2: Przysięgam na Wszechmocnego Allaha…

Tłum: Przysięgam na Wszechmocnego Allaha…

Protestujący 2: …że będę bronić błogosławionego meczetu Al-Aksa!

Tłum: …że będę bronić błogosławionego meczetu Al-Aksa!

Protestujący 2: …że będę bronić błogosławionego meczetu Al-Aksa!

Tłum: …że będę bronić błogosławionego meczetu Al-Aksa!

Protestujący 2: Naszymi duszami, naszą krwią zbawimy cię, meczecie Al-Aksa!

[…]

Zginiemy, ale będziemy żyć!

Tłum: …Palestyna!

Protestujący 2: Niech żyje…

Tłum: …Palestyna!

[…]

Protestujący 1: Powiedzcie to głośno, powiedzcie to głośno!

Tłum: Powiedzcie to głośno, powiedzcie to głośno!

Protestujący 1: Powiedzcie to otwarcie…

Tłum: Powiedzcie to otwarcie…

Protestujący 1: …nie chcemy widzieć syjonistów!

Tłum: …nie chcemy widzieć syjonistów!

Protestujący 1: Arabska jedność…

Tłum: Arabska jedność…

Protestujący 1: … między muzułmanami i chrześcijanami!

Tłum: … między muzułmanami i chrześcijanami!

Protestujący 1: Od Wód [Morza Śródziemnego] do Wód [rzeki Jordan]…

Tłum: Od Wód [Morza Śródziemnego] do Wód [rzeki Jordan]…

Protestujący 1: …Palestyna jest arabska!

Tłum: …Palestyna jest arabska!

Protestujący 1: Brama Al-Aksa jest z żelaza…

Tłum: Brama Al-Aksa jest z żelaza…

Protestujący 1: Mogą ją otworzyć tylko męczennicy!

Tłum: Mogą ją otworzyć tylko męczennicy!

[…]

Protestujący 1: Miliony męczenników maszerują na Jerozolimę!

Tłum: Miliony męczenników maszerują na Jerozolimę!

Aktywiści na wiecu w Dzień Kuds na Times Square: Izrael nigdy nie będzie istniał, każdy jego centymetr jest Palestyną; Globalizować intifadę – 31 maja 2019 r.

W wiecu w Dzień Kuds na Times Square w Nowym Jorku brał udział Joe Catron z Samidoun, który przewodził tłumowi w skandowaniu: „Jest tylko jedno rozwiązanie – intifada, rewolucja!”

Nate Chase: Nie chcemy dwóch państw!

Tłum: Nie chcemy dwóch państw!

Chase: Chcemy ’48!

Tłum: Chcemy ’48!

Chase: Nie chcemy dwóch państw!

Tłum: Nie chcemy dwóch państw!

Chase: Chcemy całość!

Tłum: Chcemy całość!

[…]

Chase: Bo każdy centymetr – od rzeki do morza – jest Palestyną!

[…]

Izrael nie istnieje! Nie istniał, nie istnieje i nie będzie istniał! Jest tylko Palestyna!

[…]

Jesteśmy tutaj w Dzień Al-Kuds, by świętować bohaterski opór palestyńskiego ludu, który opiera się najpotężniejszej machinie wojennej stworzonej w historii ludzkości!

[…]

Jeśli imperialiści z USA i ich rasistowska marionetka, syjonistyczny twór znany jako Izrael, rzucił wszystko, co mogą na palestyński lud, niemniej oni opierali się!

[…]

Rokeya Begum: Globalizować intifadę!

Tłum: Globalizować intifadę!

Begum: Od Nowego Jorku do Gazy!

Tłum: Od Nowego Jorku do Gazy!

[…]

Niezidentyfikowany przywódca protestu: Powiem: “Netanjahu, co mówisz?” a wy powiecie “ile dzieci zabiłeś dzisiaj?” … Netanjahu, co mówisz?

Tłum: Ile dzieci zabiłeś dzisiaj?

[…]

Joe Catron: Jest tylko jedno rozwiązanie!

Tłum: Intifada! Rewolucja!

Catron: Jest tylko jedno rozwiązanie!

TłumIntifada! Rewolucja!

[…]

Begum: 1, 2, 3, 4!

Tłum: 1, 2, 3, 4!

Begum: Nie ma już okupacji!

Tłum: Nie ma już okupacji!

Begum: 5, 6, 7, 8!

Tłum: 5, 6, 7, 8!

Begum: Zmiażdżyć osadnicze państwo syjonistyczne!

Tłum: Zmiażdżyć osadnicze państwo syjonistyczne!

 

Wiec w Nowym Jorku w Dzień Kuds: Podobni do Hitlera syjoniści pomagają ISIS i zabili JFK; Al-Baghdadi jest Izraelczykiem; USA Nr 1 terrorysta –23 czerwca 2017 r.

Na wiecu na Times Square w Nowym Jorku w obchodach Dnia Kuds, Joe Catron z Samidoun przewodził tłumowi w skandowaniu: „Jest tylko jedno rozwiązanie – intifada, rewolucja!” i „Izrael, idź do diabła”.

Spiker: Było porozumienie między Hitlerem a ruchem syjonistycznym w 1934 r. Nazywa się Porozumieniem Hasbara [sic]. Ruch syjonistyczny był jedynym ruchem, który współpracował z Hitlerem, by zabrać Żydów z Europy do Palestyny. Żydzi, którzy chcieli jechać do Palestyny, byli oszczędzeni, ale Żydzi, którzy nie chcieli jechać do Palestyny – prawdziwi Żydzi – byli zabijani i masakrowani. Zapytajcie drugą stronę o Porozumienie Hasbara. Zapytajcie ich! Czy wiedzą cokolwiek? Nie. Dlaczego? Bo media wepchnęły to pod dywan.

W dodatku chciałbym dodać to. ISIS – jak powstało ISIS? Izrael, państwo, syjonistyczne państwo, pomagało ISIS od jego utworzenia. Pomagali terrorystom w Syrii, zabijali Syryjczyków, zabijali Irakijczyków, zabijali Palestyńczyków. Ci ludzie nie chcą tylko Palestyny – chcą od Nilu do Eufratu. Są jak Hitler. Są jak naziści, ruch syjonistyczny. Wzywam zwolenników Donalda Trumpa, proszę. Zbadajcie [sprawę] USS Liberty – amerykańskich żołnierzy, którzy zostali zabici, naszych żołnierrzy, którzy zostali zabici. Pomówmy o Johnie F. Kennedym. Dlaczego John F. Kennedy został zabity? Ponieważ chciał zatrzymać Izrael przed zdobyciem broni jądrowej. Zabili JFK, żeby mogli zdobyć broń jądrową.

[…]

Tora, święta księga judaizmu, została uprowadzona przez syjonistycznych terrorystów nazistowskich, tak jak Koran został uprowadzony przez ISIS. Tak samo jak Koran został uprowadzony przez ISIS, syjoniści uprowadzili judaizm. Porwali go. Zrobili, że wygląda jak terroryzm. Ci ludzie… Zapytajcie ich, zapytajcie ich o wersety w Torze, które mówią, żeby wyrzucić Palestyńczyków i zabrać ich ziemię. Nie mogą ich znaleźć.

[…]

Izrael nie jest demokracją. Jest to suprematyczne państwo żydowskie… Przepraszam, nazi… państwo syjonistyczne.

[…]

Odkryjecie, że ISIS oznacz Israeli Secret Intelligence Service [Izraelska Tajna Służba Wywiadowcza]. I zgadnijcie, co? Wiecie, kto je wspiera? Zaskakująco, Izrael – właściwie, niezaskakująco, Zachód, jego rządy i armia. W dodatku odkryto, że ISIS używa izraelskiej… powtarzam, nie arabskiej – izraelskiej broni. Izraelskiej broni! Skąd wzięli izraelską broń? Czy spadła z nieba? Czy przyszła od Boga? Skąd się wzięła? Bóg wie, człowieku. Przyszła od syjonistycznych terrorystów nazistowskich. Oto skąd przyszła. Od syjonistycznych terrorystów nazistowskich. Pomówmy przez chwilę o Abu [Bakr] Al-Baghdadim. Kim jest ten facet, Abu [Bakr] Al-Baghdadi? Czy jest muzułmaninem? Czy jest Saudyjczykiem? Czy jest Jordańczykiem? Może Syryjczykiem, może Irańczykiem, może Afgańczykiem, może Paki… Nie, on jest Izraelczykiem, on jest Izraelczykiem. Znaleźli dowody, że szef ISIS był finansowany przez Izrael i on jest agentem Mosadu. Możecie w to uwierzyć? Ja, osobiście, nie jestem zdziwiony.

[…]

Joe Catron z Sieci Samidoun: Uwolnić, uwolnić Palestynę!

Demonstranci: Uwolnić, uwolnić Palestynę!

Catron: Jest tylko jedno rozwiązanie…

Demonstranci: Jest tylko jedno rozwiązanie…

Catron: Intifada, rewolucja!

Demonstranci: Intifada, rewolucja!

Catron: Bunt jest prawem…

Demonstranci: Bunt jest prawem…

Catron: Izrael idź do diabła…

Demonstranci: Izrael idź do diabła…

[…]

Amerykańsko-filipiński aktywista, Mike Legaspi, Sojusz „Bayan USA”: Mam tylko jedną rzecz do zapytania was i ich wszystkich: czy to Palestyńczycy zabili Mike’a Browna? Czy to Palestyńczycy spowodowali kryzys wodny w Flint? Czy to Palestyńczycy próbowali zniszczyć Standing Rock przez zbudowanie tam rurociągu, niszcząc życie rdzennego ludu? Czy to byli Palestyńczycy? Czy byli?

Demonstranci: Nie!

Legaspi: Czy to Palestyńczycy zabili jedną czwartą Korei w latach 1950., zabili miliony Wietnamczyków w latach 1970., i nadal uciskają ludy w Azji, Afryce, Ameryce Łacińskiej i na całym świecie? Czy to byli Palestyńczycy?

Demonstranci: Nie!

Legaspi: Czy to Palestyńczycy zabierają i kradną pieniądze amerykańskiej klasy robotniczej?

Demonstrant: To jest ruch syjonistyczny!

Legaspi: Bombardują na strzępy Bliski Wschód… Czy to Palestyńczycy?

Demonstrant: Nie!

Legaspi: Kto to robi?

Demonstrant: Izrael! Syjonistyczni terroryści nazistowscy!

Organizator wiecu: Złamałeś mikrofon…

Legaspi: To ludzie tacy jak JDL! To imperializm i syjoniści, jak Jewish Defense League, jak IDF. Oto, kto to robi. Syjonizm jest terroryzmem!

Demonstrant: Syjonizm jest terroryzmem!

Legaspi: Syjonizm jest terroryzmem. Jeśli więc jesteście przeciwko wojnie i jesteście za pokojem, będziecie przeciwko syjonizmowi. Jeśli jesteście przeciwko syjonizmowi, jesteście przeciwko jego ostatecznej linie ratunkowej tutaj. Najlepszym sposobem, w jaki my tutaj możemy pomóc ludziom walczącym na całym świecie, jest żądanie, by imperializm USA przestał finansować Izrael. Chcę zakończyć jednym hasłem, tylko żeby przypomnieć ludziom, że flaga USA i flaga Izraela są razem w uciskaniu ludności świata. Rozumiemy tutaj, że zawsze jest słuszne buntowanie się. Bunt jest prawem! Izrael idź do diabła!

Demonstranci: Bunt jest prawem! Izrael idź do diabła!

Legaspi: Bunt jest prawem! Izrael idź do diabła!

Demonstranci: Bunt jest prawem! Izrael idź do diabła!

[…]

Nerdeen Kiswani, NYC Students for Justice in Palestine: Nie chcemy dwóch państw…

Demonstranci: Nie chcemy dwóch państw…

Kiswani: Chcemy ’48!

Demonstranci: Chcemy ’48

Kiswani: Nie chcemy dwóch państw…

Demonstranci: Nie chcemy dwóch państw…

Kiswani: Chcemy ’48!

Demonstranci: Chcemy ’48!

Kiswani: Nie zwracajcie na nich uwagi, bo chcą, byśmy to zrobili. Ale nic, co oni mogą powiedzieć i nic, co oni mogą zrobić, nie odciągnie nas od walki o wolność dla palestyńskiego ludu. Nie dajcie im odwrócić waszej uwagi. Tylko skandujcie: Uwolnić, uwolnić Palestynę!

Demonstranci: Uwolnić, uwolnić Palestynę!

[…]

Kiswani: USA imperialista, pierwszy terrorysta!

Demonstranci: USA imperialista, pierwszy terrorysta!

Kiswani: USA imperialista, pierwszy terrorysta!

Demonstranci: USA imperialista, pierwszy terrorysta!

Kiswani: USA imperialista, pierwszy terrorysta!

Demonstranci: USA imperialista, pierwszy terrorysta!

Kiswani: Zatrzymać machinę wojenną USA od Palestyny do Filipin.

Demonstranci: Zatrzymać machinę wojenną USA od Palestyny do Filipin.

Kiswani: Zatrzymać machinę wojenną USA od Palestyny do Filipin.

Demonstranci: Zatrzymać machinę wojenną USA od Palestyny do Filipin.

Kiswani: Kiedy ludzie są okupowani, opór jest uzasadniony.

Demonstranci: Kiedy ludzie są okupowani, opór jest uzasadniony.

Kiswani: Kiedy ludzie są okupowani, opór jest uzasadniony.

Demonstranci: Kiedy ludzie są okupowani, opór jest uzasadniony.

Shahid Towarzysz, sekretarz generalny Pakistan USA Freedom Forum: Jesteśmy bardzo zaniepokojeni z powodu tego, co dzieje się w Syrii. Syria jest bombardowana. Jemen jest bombardowany. W Afryce jest bombardowanie. W Afganistanie jest bombardowanie. Kaszmir jest bombardowany. Irak jest bombardowany. Pakistan właśnie stracił tak wielu ludzi w ataku. Jesteśmy przeciwko terrorystycznemu umysłowi, który zabija ludzi. A jak to dzieje się, jest wszystko brudną grą CIA.


[1] Jpost.com/breaking-news/samidoun-declared-terrorist-organization-due-to-dflp-ties-660464, February 28, 2021; Nbctf.mod.gov.il/en/Pages/SamidounEN.aspx, February 28, 2021.

[2] Jpost.com/israel-news/mastercard-visa-amex-all-pull-option-to-fund-terror-group-linked-ngo-613277, January 8, 2021.

[3] Jpost.com/Israel-News/Report-30-financial-accounts-associated-with-BDS-promoting-NGOs-close-592073, June 11, 2019; Foxbusiness.com/politics/discover-card-cuts-ties-with-left-wing-group-with-terrorist-ties-report, September 19, 2021; Nbctf.mod.gov.il/en/Pages/SamidounEN.aspx, February 28, 2021; State.gov/foreign-terrorist-organizations, accessed October 25, 2021.

[4] Nbctf.mod.gov.il/en/Pages/SamidounEN.aspx, February 28, 2021; State.gov/foreign-terrorist-organizations, accessed October 25, 2021.