Radżaa Al-Halabi, szefowa Ruchu Kobiet Hamasu, powiedziała w wywiadzie z 12 grudnia 2022 r. w telewizji Al-Aqsa (Hamas-Gaza), że dziewczyna, która postanawia być „poszukiwaczką męczeństwa”, ma „tylko jedną rzecz w głowie – spotkać się z Panem przez swoją krew i części ciała”. Powiedziała, że ​​każda kobieta w Hamasie byłaby „poszukiwaczką męczeństwa”, gdyby miała taką możliwość. Al-Halabi powiedział dalej, że nauczyciele w przedszkolu w Gazie, z których większość należy do Hamasu, wychowują dzieci w miłości do Dżihadu od niemowlęctwa. Więcej informacji na temat Radżay Al-Halabi można znaleźć w klipach MEMRI TV nr 92528150 i 7800.

Aby zobaczyć klip z Rajaą Al-Halabi, szefową Ruchu Kobiet Hamasu, kliknij tutaj lub poniżej:

Gdyby pojawiła się możliwość zostania poszukiwaczką męczeństwa, „żadna [kobieta Hamasu] nie cofnęłaby się”

Rajaa Al-Halabi: Pozwólcie, że zacznę od stwierdzenia, że ​​słowo „poszukiwacz męczeństwa” oznacza, że ​​kiedy dziewczyna wyrusza, ma tylko jedną rzecz w głowie – spotkać swojego Pana przez swoją krew i części ciała.

[…]

Gdyby którakolwiek z kobiet z Hamasu miała okazję być poszukiwaczką męczeństwa – żadna z nich by się nie cofnęła.

[…]

Wiele kobiet pragnie być na miejscu poszukiwaczy męczeństwa lub razem z nimi.

[…]

„Większość przedszkoli [w Gazie] należy do naszych sióstr w Hamasie… Od niemowlęctwa dzieci są wychowywane w miłości do dżihadu”

Większość przedszkoli [w Gazie] należy do naszych sióstr w Hamasie. Dzieci są wychowywane od najmłodszych lat na tej kulturze – „Allah jest naszym celem”, „[dżihad] na rzecz Allaha…” Od niemowlęctwa dzieci są wychowane w miłości do dżihadu, w pragnieniu spotkania Allaha i umiłowaniu walki z wrogiem.

[…]

Nie jest niespodzianką, że kobiety wyruszają [wysadzić się w powietrze], zostawiając swoje dzieci, ponieważ wiedzą, że nawet gdyby wychowywały swoje dzieci, wychowałyby je dla tych chwil – aby były poszukiwaczami męczeństwa na rzecz Allahu. Mówię do was jako matka. Gdyby kobiecie dano wybór, czy iść pierwsza, czy najpierw jej syn — oczywiście ofiarowałaby zarówno siebie, jak i syna, ale gdyby musiała wybierać — wybrałaby sama być poszukiwaczką męczeństwa.