1 lutego 2019 r., kilka dni po Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holocauście, Osama Al-Alfi, były zastępca redaktora naczelnego egipskiej gazety rządowej „Al-Ahram”, a obecnie publicysta tej gazety, opublikował artykuł zatytułowany Prawda o Holocauście. Powołując się na kilku negacjonistów Holocaustu twierdził, że Holocaust jest oszustwem używanym przez ruch syjonistyczny, by przejąć Palestynę jako punkt wyjściowy ich planu przejęcia zasobów i polityki świata.Napisał, że syjonistom udało się “zastraszyć orędowników prawdy przez prześladowania i pozwy sądowe”

Poniżej podajemy fragmenty jego artykułu[1]:

Osama Al-Alfi (zdjęcie: Facebook.com/elalfyusama)

27 stycznia świat obchodził Międzynarodowy Dzień Pamięci Holocaustu dla upamiętnienia tak zwanych ofiar Holocaustu. Globalny ruch syjonistyczny  sprytnie wykorzystał Holocaust, żeby zrealizować swoje cele i plany, zamierzał przekształcić judaizm z monoteistycznej religii w rasistowską ideologię – która używa Palestyny jako punktu wyjścia do planu przejęcia światowych zasobów i globalnej polityki. To oszustwo wyjaśnił francuski filozof i myśliciel Roger Garaudy w swojej najsłynniejszej książce Założycielski mit izraelskiej polityki[2]. Garaudy opiera swoją demaskatorską książkę o tym kłamstwie na swoich doświadczeniach jako bojownik ruchu oporu przeciwko nazistowskiej okupacji jego kraju podczas wojny [II Wojny Światowej] i oskarża rządy syjonistycznego tworu w okupowanej Palestynie o eksploatowanie tak zwanego Holocaustu i wyolbrzymianie go w celu usprawiedliwienia barbarzyńskich zbrodni na Palestyńczykach. Podkreśla, że istnieją naukowe i historyczne fakty, które dowodzą, że liczba sześciu milionów [ofiar Holocaustu] jest bardzo przesadzona…

Francuski historyk Paul Rassinier[3] [także] ujawnił kłamstwa [o Holocauście] i zaprzeczył ich autentyczności w książce Dramat europejskich Żydów. Znaczenie tej książki polega na fakcie, że sam Rassinier był zamknięty w jednym z nazistowskich obozów tortur, o którym twierdzi się, że miał krematoria, a których palono Żydów. Ale w swoim świadectwie zaprzecza, że Holocaust zdarzył się i mówi, że to, co działo się w obozach, było [tylko] nazistowskimi torturami, które nie różniły się od metod tortur stosowanych przez armię francuską przeciwko tym, którzy przeciwstawiali się okupacji Maroka i Algierii. Poszedł nawet dalej, twierdząc że Hitler planował osiedlenie Żydów na Madagaskarze jako ostateczne rozwiązanie problemu żydowskiego, dzięki czemu nie było potrzeby ich palić.

Znany historyk Elmer Barnes, który był badaczem w Colombia University w Nowym Jorku, także należał do tych, którzy kwestionowali Holocaust i zaprzeczali mu…[4] On także był prześladowany przy pomocy środków prawnych, jak Garaudy… i jak brytyjski historyk David Irving,[5] który w 2006 r. został skazany przez austriacki sąd na trzy lata więzienia za negację Holocaustu w książce Wojna Hitlera. Tak więc, używając bata więzienia i prześladowań syjonistom udało się zastraszyć wszystkich orędowników prawdy.


[1] Al-Ahram (Egypt), February 1, 2019.

[2] Roger Garaudy (1913-2012) was a communist French philosopher and writer who in 1982 converted to Islam and became a leading champion of the Palestinian cause. In the latter part of his life he challenged the veracity of the Holocaust, especially in his 1996 book The Founding Myths of Israeli Politics (translated into English as The Founding Myths of Modern Israel)In 1998, he was prosecuted for Holocaust denial under French law.

[3] French politician Paul Rassinier (1906-1967) is considered the father of Holocaust denial. The major focus of his 1964 book The Drama of the European Jews was the denial of the gas chambers in the concentration camps, the denial of the widely accepted figure of six million Jews exterminated, and the discounting of the testimony of the perpetrators following the war.

[4] Harry Elmer Barnes (1889-1968) was an American historian who, in his later years, was known for his historical revisionism and Holocaust denial.

[5] David Irving (b. 1938) is an English author and Holocaust denier who has written on the military and political history of World War II, with a focus on Nazi Germany. In his works, he argued that Adolf Hitler did not know of the extermination of Jews or, if he did, opposed it.