Mahfouz Munawwar, przywódca Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu w Libanie, powiedział w programie z 13 kwietnia 2023 r. w telewizji Al-Sahat (Jemen/Liban), że wszystko, co ma palestyński ruch oporu, zostało wyprodukowane w Iranie lub przy wsparciu i finansowaniu Iranu. Wyjaśnił, że Iran jest partnerem we „wszystkim, co ruch oporu osiąga” oraz w każdym wystrzelonym przez niego pocisku i rakiecie.

Aby zobaczyć klip przedstawiający przywódcę Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu w Libanie, Mahfouza Munawwara, kliknij tutaj lub poniżej:

„Wielka Oś Oporu i to, co robi w Palestynie, są rezultatem irańskiego stanowiska”

Mahfouz Munawwar: Wielka oś oporu i to, co robi w Palestynie, są rezultatem stanowiska Iranu.

Nie przesadzę, jeśli powiem, że Islamska Republika Iranu odgrywa główną rolę w naszej obecnej sytuacji.

Wszystko, co ma dziś palestyński ruch oporu, albo zostało wyprodukowane w Iranie, wyprodukowane przy irańskim wsparciu i finansowaniu, albo jest produktem irańskiej wiedzy

To prawda, że ​​mózgi palestyńskie zdołały wyprodukować [broń], ale zostały one opracowane także w Iranie. To, co mamy dzisiaj – jeśli nie zostało wyprodukowane w Iranie, zostało wyprodukowane przy irańskim wsparciu i finansowaniu.

Jeśli nie zostało wyprodukowanr w Iranie, jest produktem irańskiej wiedzy i know-how.

Dlatego dzisiaj Iran jest partnerem we wszystkim, co osiąga ruch oporu – w strzelaniu kulami, odpalaniu rakiet i wielkiej niezłomności w Jerozolimie i ogólnie w Palestynie.