Poniżej podajemy fragmenty przemówienia wygłoszonego przez przywódcę Narodu Islamu Louisa Farrakhana, które zostało ogłoszone w Internecie 15 czerwca 2011 r.

„Drogi bracie [Baracku Obamo], bądź ostrożny z zamachem na Muammara Al-Kaddafiego”

Louis Farrakhan: Według tego, co wiemy, tylko dwa procent Libijczyków buntuje się przeciwko swojemu rządowi. Teraz ty [Obamo] chcesz mi powiedzieć, że połowa twoich ludzi nie chce ciebie i ty ośmielasz się powiedzieć, że ten człowiek [Al-Kaddafi] stracił legitymację? Co czyni, że on nie ma legitymacji, a co czyni, że ty masz legitymację? Czy to dlatego, że rządzisz światem pod białą supremacją? Czy to z powodu twojej byłej potęgi jako pana kolonialnego i właściciela niewolników? Czy to z powodu twojej potęgi militarnej?

No cóż, pozwól sobie powiedzieć, co stanie się z wami wszystkimi. Nie przyszedłem tutaj tylko na konferencję prasową; przyszedłem tutaj, żeby ogłosić śmierć tej instytucji. Powiadasz, że on nie ma legitymacji, że zabija własnych ludzi? A jakie są twoje notowania? Jakie są twoje notowania, Ameryko?

Patrz na szachownicę. Wkrótce zobaczysz figury spadające ze stołu. Twój rząd będzie wkrótce leżał w… niektórzy z was, którzy spiskowali przeciwko narodom świata, będą widziani z tyłu na furgonetkach, wiezieni przez ulice Ameryki, a Amerykanie będą rzucać w was kamieniami i śmieciami.

W imię Allaha Miłosiernego i Współczującego.

Drogi bracie przywódco, Muammarze Al-Kaddafi, oby ten list zastał ciebie, twoją rodzinę i wiernych ludzi Libijskiej Republiki Arabskiej w najlepszym zdrowiu i duchu, mimo panujących okoliczności.

Drogi bracie przywódco, w ogólnych rozkazach, jakie otrzymaliśmy od szlachetnego Elijaha Muhammada, którego pragnieniem było zrobienie z nas odważnych wojowników, gotowych w każdej chwili oddać życie za Allaha i prawość, stwierdzono w ogólnym rozkazie nr 5: „Nie opuszczaj stanowiska, aż zostaniesz właściwie zwolniony”. Allah postawił cię na twoim stanowisku i ani NATO, ani prezydent USA, Liga Arabska, ani ktokolwiek inny nie ma władzy ani autorytetu, by powiedzieć ci, abyś opuścił twoje stanowisko. Elijah Muhammad powiedział mi: „Umrzyj na swoim stanowisku”.

Drogi bracie [Baracku Obamo], bądź ostrożny z zamachem na Muammara Al-Kaddafiego i innych w świecie muzułmańskim. Czy może być tak, że podczas gdy ty i twój personel planujecie śmierć Muammara Al-Kaddafiego, czy może być także, że członkowie twojej partii demokratycznej spiskują nad zdradą ciebie? Czy może być, że właśnie teraz, kiedy planujesz swoją drugą kadencję, są tacy w twojej partii, [którzy nie] chcą ciebie na drugą kadencję i zdecydowanie republikanie nie chcą ciebie na drugą kadencję.

A więc jak Abraham Lincoln, który prowadził wojnę domową i wątpił czy zostanie ponownie wybrany, zdobył drugą kadencję, ale to tak rozgniewało opozycję, że wtedy jego własny, ponowny wybór zainspirował zamach na niego. Czy to może dziać się właśnie teraz, przed twoim nosem?

Pomyśl, drogi bracie, zanim zadziałasz, bowiem jak to ujmuje Biblia: “Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie”. Jak powiedział Prorok Abidiasz: „Jak ty uczyniłeś, tak będzie uczynione tobie”. Jeśli uda im się zabić brata Al-Kaddafiego, to nie będzie koniec. To jest początek horrorów, jak zobaczysz.

„Przyszłość Europy i Ameryki jest ponura, bardzo, bardzo ponura; Chiny i Rosja – oh, wszyscy będziecie [w stanie] wojny”

Al-Kaddafi nie był w jakimś namiocie, kręcąc młynka palcami. Pracował dla dobra ludu afrykańskiego. Lud afrykański powstanie. NATO i … przykro mi, Ameryko – muszę to powiedzieć, bo słyszałem to z ust szlachetnego Elijaha Muhhamada – Europa jest skończona.

Wszyscy wy, którzy kochacie wojnę, utoniecie we własnej krwi, jak jest napisane: “ Ci z was, którzy kochają rozlewać krew innych – Allah upije was waszą własną krwią jak słodkim winem”. Europa zmierza ku wojnie, kiedy to mówimy. Tak, Anglia, Francja, Włochy, Niemcy, szlachetny Elijah Muhammad powiedział mi, żeby powiedzieć ci we właściwym czasie, iż Europa jest cmentarzem przyszłości. Wszyscy wy, którzy pobiegliście do Europy, do waszych byłych panów kolonialnych, jest napisane, że każdy będzie musiał pójść do swojego i znaleźć schronienie pod własną winoroślą i drzewem figowym. A kiedy Europa próbuje wypchnąć Afrykanów, wypchnąć Pakistańczyków, będziecie mądrzy, jeśli przygotujecie się na wyjście, albo śmierć tam, ponieważ przyszłość Europy i Ameryki jest ponura, bardzo, bardzo ponura. Chiny i Rosja – oh, wszyscy będziecie [w stanie] wojny. Lubicie to, więc Allah wam to da. Wkrótce będziecie mieli wojnę. Zapamiętaj moje słowa – nie moje słowa, ale słowa człowieka, którego uczył Bóg. Staniesz przed każdym słowem, które on wymówił. Będziesz pamiętał to, co usłyszałeś dzisiaj – że człowiek, prawdziwy człowiek Boga był między wami o każde słowo, które wymawiam – staniecie przed nim.