Poniższy raport jest darmową próbką MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się tutaj .

26 grudnia 2015 r., Al-Furqan, oficjalne skrzydło medialne Państwa Islamskiego (ISIS), opublikowało nagranie, w którym dowódca tej grupy, Abu Bakr Al-Baghdadi, wzywał muzułmanów, by wstępowali w szeregi ISIS w obronie swojej religii. W 24 minutowym nagraniu, rozprowadzanym przez stowarzyszone z ISIS konta Twittera, Al-Baghdadi krytykował także dowodzony przez Saudyjczyków Sojusz Militarny do Walki z Terroryzmem, który został niedawno ogłoszony, i groził wszystkim siłom i krajom, które biorą udział w wojnie przeciwko ISIS – włącznie z USA, Europą, Rosją, „Żydami”, szyitami i apostatami. Ponadto Al-Baghdadi wezwał Saudyjczyków do buntu przeciwko ich rządowi i do przyłączenia się do ISIS oraz groził „Żydom” (państwu Izrael), mówiąc, że mudżahedini zbliżają się i wkrótce będą ich oblegać.

Poniżej podajemy główne punkty jego wystąpienia:

Al-Baghdadi długo mówił o znaczeniu zachowania siły w celu odparcia ataków na Państwo Islamskie, zwyciężając lub umierając dla Allaha. Opisując ataki przeciwko ISIS jako wojnę prowadzoną przez niewiernych przeciwko islamowi, wzywał muzułmanów do wstępowania do ISIS i bronienia religii, własności i rodzin. W celu zachęcenia mudżahedinów do cierpliwości, niezłomności i niepoddawania się, Al-Baghdadi porównał trudności dotykające obecnie Państwo Islamskie do tych, jakich doświadczało po swoim założeniu dziesięć lat temu (tj. Islamskiego Państwa Iraku). Następnie wezwał mudżahedinów do uwolnienia więźniów, szczególnie uczonych [będących] w więzieniach „tyranów”.

Jeśli chodzi o Zachód, powiedział, że kraje zachodnie nie odważają się wysłać wojsk lądowych, bo dostały nauczkę w Afganistanie i Iraku, i ponieważ wiedzą, że byłaby to ich ostatnia bitwa. Powiedział: „Tutaj są chrześcijańscy krzyżowcy i Żydzi [i oni] nie odważają się przyjść i prowadzić wojnę na ziemi przeciwko małej grupie mudżahedinów, i każdy z nich popycha innego, by się zaangażował. Nie odważają się przyjść, ponieważ ich serca pełne są przerażenia przed mudżahedinami i ponieważ dostali nauczkę w Afganistanie i Iraku, że nie potrafią pokonać mudżahedinów”.

Krytykując nowoutworzony Islamski Sojusz Militarny pod przewodnictwem Saudyjczyków, powiedział, że nie jest on islamski: “Gdyby to był sojusz islamski, ogłosiłby poparcie dla ludzi z Szam [Wielka Syria], którzy cierpią, i ogłosiłby wojnę przeciwko Nasserijja [Alawitom, tj. reżimowi Assada] i ich panom, Rosjanom. Gdyby był islamski, ogłosiłby wojnę i wrogość wobec politeistycznych Rafida [szyitów] i ateistycznych Kurdów w Iraku, którzy zabijają i wyganiają sunnitów… Gdyby to był sojusz islamski, ateistyczne Chiny nie prosiłyby o przyjęcie ich. Gdyby to był sojusz islamski, ogłosiłby zerwanie ze swoimi panami, Żydami i krzyżowcami, i uczyniłby swoim celem zabijanie Żydów i wyzwolenie Palestyny”.

Al-Baghdadi ostrzegł następnie, że mudżahedini wkrótce będą oblegać Żydów: “Nie zapomnieliśmy o Palestynie. Allah da, nigdy o niej nie zapomnimy i wkrótce, Allah da, usłyszycie marsz mudżahedinów, których arsenał będzie was oblegał w dniu, o którym myślicie, że jest odległy, ale my myślimy, że wkrótce nadejdzie. Dzień za dniem zbliżamy się do was… O Żydzi, nigdy nie będziecie prosperować w Palestynie, która nigdy nie będzie waszą ziemią i domem. Palestyna będzie dla was tylko grobem. Allah zebrał was tutaj, żeby muzułmanie was zabili, aż będziecie chować się za drzewami i kamieniami, i dobrze o tym wiecie”.

Po skrytykowaniu każdego, kto nadal wątpi, że wojna z ISIS jest wojną z islamem, Al-Baghdadi wezwał muzułmanów, szczególnie Saudyjczyków, by zbuntowali się przeciwko rządowi i dołączyli do ISIS, by bronić islamu: “Wzywamy wszystkich muzułmanów na świecie, szczególnie synów Ziemi Dwóch Świętych Meczetów [Arabii Saudyjskiej] – dołączcie [do nas], lekki lub ciężki, młody lub stary… Zbuntujcie się przeciwko Al-Saloul [oszczercza nazwa saudyjskiej rodziny królewskiej], tyranom i apostatom, i poprzyjcie waszą rodzinę i braci w Syrii, Iraku, Jemenie, Afganistanie, na Kaukazie, w Egipcie, Libii, Somalii, na Filipinach, w Afryce, Indonezji, Turkiestanie, Bangladeszu i wszędzie”

Al Baghdadi zakończył grożąc wszystkim krajom, które biorą udział w wojnie przeciwko ISIS. Zwracając się do „Żydów, krzyżowców, stowarzyszonych z nimi i tych, którzy stoją za nimi; Ameryki, Europy, Rosji i ich sojuszników i agentów, Rafida [szyitów] i apostatów”, zacytował Koran 9:52: „Powiedz: Czyż wy oczekujecie dla nas czegoś innego niż dwóch najpiękniejszych – (męczeństwa lub zwycięstwa)? Bo my oczekujemy dla was, iż dosięgnie was Bóg karą pochodzącą od Niego lub przez nasze ręce. Oczekujcie więc, my oczekujemy razem z wami!” Dodał: „Obiecujemy wam, jak Allah da, że wszyscy, którzy biorą udział w tej wojnie przeciwko Państwu Islamskiemu, zapłacą wysoką cenę i pożałują tego. Oczekuj nas, Ameryko; oczekuj nas, Europo; oczekuj nas, Rosjo; oczekujcie nas, o Rafidzi [szyici]; oczekujcie nas, o apostaci; oczekujcie nas, o Żydzi; my też oczekujemy [na ten dzień]”.

Źródło: twitter.com/s_____r_____s80, 26 grudnia 2015.