Przywódca Hamasu, Jahja Sinwar, powiedział 4 listopada 2019 r. w przemówieniu nadanym przez Al-Aqsa TV (Hamas-Gaza), że Hamas ma setki kilometrów podziemnych tuneli, setki podziemnych i naziemnych ośrodków dowodzenia, tysiące pułapek i tysiące lokalnie wyprodukowanych pocisków przeciwczołgowych, które mogą zniszczyć czołgi Izraela. Powiedział, że Hamas ma tysiące pocisków, które zamienią miasta Izraela w ruiny i wymarłe miasta, jeśli Izrael popełni jakikolwiek „głupi” błąd.      Zwracając się do izraelskiego polityka i byłego szefa sztabu IDF, Benny’ego Gantza, który obecnie próbuje stworzyć koalicję w rządzie Izraela, Sinwar groził: „Zmiażdżymy Tel Awiw i spowodujemy, że jego syreny będą wyć rano, wieczorem i w nocy przez całe sześć miesięcy”. W dodatku Sinwar przypomniał czas, kiedy Brygadom Al-Kassam skończyły się metalowe rury do produkcji pocisków i prosty farmer zaprowadził ich do byłego osiedla izraelskiego, gdzie podobno pokazał im, że metalowe rury, które były częścią systemu nawadniania, zostały zostawione, kiedy Izrael wycofał się ze Strefy Gazy. Sinwar twierdził, że te rury wystarczyły do produkcji pocisków przez dziesięć lat.   

Aby zobaczyć klip z przywódca Hamasu, Jahja Sinwarem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Mamy teraz setki kilometrów podziemnych tuneli”

Jahja Sinwar: Mamy teraz setki kilometrów podziemnych tuneli.

[…]

Mamy setki ośrodków kontroli i dowodzenia, zarówno pod ziemią, jak na ziemi.

Mamy setki i tysiące pułapek i jeśli wróg choćby pomyśli o wejściu do Strefy Gazy, nasi synowie wyjdą… Wy i wasi bracia wyłonią się z brzucha ziemi… Ziemia wypluje naszych mężczyzn i naszą młodzież, którzy pójdą na czołgi [wroga] z brzucha ziemi z pociskami przeciwczołgowymi, które zostały wyprodukowane w Strefie Gazy.

[…]

[Te pociski] zamienią najmocniejsze czołgi na świecie – Merkava IV – w pokryty metalem popiół, z wolą Allaha.

[…]

„Dzisiaj z łaski Allaha mamy tysiące pocisków, które zamienią miasta okupanta w ruiny i miasta wymarłe”

Drodzy bracia i siostry, w 2014 r. mieliśmy dziesiątki – może tylko kilkaset – wysokiej jakości pocisków przeciwczołgowych. Dzisiaj, z łaski Allaha i dzięki wysiłkom młodzieży w Gazie, posiadamy tysiące tych pocisków.

[…]

Dzisiaj z łaski Allaha mamy tysiące pocisków, które zamienią miasta okupanta w ruiny i miasta wymarłe – z wolą Allaha – jeśli wróg popełni jakikolwiek głupi błąd przeciwko Gazie lub przeciwko jednej z naszych wielkich, narodowych spraw.

[…]

„Mówimy do [Gantza]: Czekamy na ciebie, jeśli będziesz w stanie stworzyć rząd… z pomocą Allaha, uczynimy, że będziesz przeklinał dzień, w którym matka cię urodziła”  

Widzieliśmy, że niektórzy przywódcy okupanta grożą i ostrzegają, a niektórzy z nich dołączyli do szeregów tych, którzy są chełpliwi, jak [izraelscy ministrowie] Lieberman i Bennett… Teraz widzimy, że [Benny] Gantz także stał się [chełpliwy], grożący i ostrzegający…

[…]

Mówimy do niego: Czekamy na ciebie, jeśli będziesz w stanie stworzyć rząd, żebyśmy mogli zobaczyć, co potrafisz zrobić.

[…]

Z pomocą Allaha, spowodujemy, że będziesz przeklinał dzień, w którym urodziła cię matka.

[…]

Zobaczycie i świat zobaczy, że cierpliwie znosiliśmy głód, rany i oblężenie, żebyśmy mogli zbudować siłę, która możemy wepchnąć w błoto wasze nosy i nosy waszego kraju i waszej armii.

[…]

„Zmiażdżymy Tel Awiw i spowodujemy, że jego syreny będą wyły rano, wieczorem i w nocy przez całe sześć miesięcy”

Zmiażdżymy Tel Awiw i spowodujemy, że jego syreny będą wyły rano, wieczorem i w nocy przez całe sześć miesięcy.

[…]

„Te [rury] wystarczyły Brygadom Al-Kassam do produkcji pocisków przez kolejne następne lat”

Pewnego dnia przyszło kilku przywódców Brygad Al-Kassam. Byli [odpowiedzialni] za produkcję [pocisków]. Powiedzieli: „Nie ma rur, z których możemy produkować pociski. Skończyły nam się rury. Jest zakaz na przywożenie żelaza z zewnątrz i nie możemy ściągnąć ich przez tunele – to są długie rury. Przestaniemy produkować w ciągu miesiąca”. Powiedziałem, że Allah pomoże nam znaleźć sposób. Wtedy prosty farmer przyszedł do jednego z ludzi z Brygad. Powiedział: „Słyszałem, że macie problem z rurami do produkcji pocisków”. Młody człowiek powiedział mu, że to prawda. [Farmer] powiedział: ”Dam wam rozwiązanie tego”. [Młody człowiek zapytał:] „Czym ono jest?” Odpowiedział: ”Chodź ze mną”. Pojechali razem do wyzwolonego [izraelskiego] osiedla [w Gusz Katif]. [Farmer] powiedział: ”Zatrzymaj się tutaj i wysiądźmy [z samochodu]. Idź stąd pięć kilometrów, a znajdziesz rury [o średnicy] 25 cm. Kiedy okupanci opuścili Strefę Gazy, zostawili linie irygacyjne. Chodź tutaj. Stąd, jeśli pójdziesz prosto 10 kilometrów, znajdziesz rury [o średnicy] 20 cm. Chodź w tę stronę. Idź przez sześć kilometrów i tam są [rozmaite] rodzaje rur. Tutaj jest łatwo kopać”. Bracia zaczęli kopać i wyjęli z ziemi rury, które okupanci zostawili, kiedy opuścili Strefę Gazy. Tego było dosyć dla Brygad Al-Aksa, by produkować pociski przez następne dziesięć lat.