Imam z Teksasu, Yasir Qadhi, przeprowadził wywiad z islamskim uczonym z Kuwejtu i przywódcą Bractwa Muzułmańskiego, Tarekiem Al-Suwaidanem, który został opublikowany na kanale YouTube East Plano Islamic Center 20 października 2022 r. W wywiadzie Al-Suwaidan ciepło mówił o palestyńskim przywódcy dżihadu, Abdallahu Azzamie, [1] mówiąc, że był „osobistym przyjacielem i drogim nauczycielem”. Następnie wychwalał niedawno zmarłego duchowego przywódcę Bractwa Muzułmańskiego, szejka Jusufa Al-Karadhawiego [2] , a zwłaszcza jego książkę o fiqh (islamskim orzecznictwie) dżihadu. Al-Suwaidan stwierdził, że największym wyzwaniem stojącym przed światem arabskim jest syjonizm i dodał, że syjoniści „byli w stanie skorumpować nasze rządy, zmuszając je do zaakceptowania ich obecności na naszych ziemiach”.

Tarek Al-Suwaidan mieszka obecnie w Turcji. Spędził kilka lat jako islamski przywódca w Tulsa w stanie Oklahoma. Był nieoskarżonym współspiskowcem w sprawie przeciwko finansowaniu terroryzmu Hamasu przez Holy Land Foundation i otrzymał zakaz wjazdu do kilku krajów, w tym Stanów Zjednoczonych i Belgii, za antysemityzm i wspieranie terroryzmu. Więcej informacji o Tarequ Al-Suwaidanie można znaleźć w klipach MEMRI TV 9784884258164638436133942980674.

Więcej o imamie z Teksasu Yasirze Qadhim, który przeprowadził wywiad z Al-Suwaidanem, można znaleźć w klipach MEMRI TV 94178433, 8401, 7640 i 7451.

Aby zobaczyć klip z Tarekiem Al-Suwaidanem, kliknij tutaj lub poniżej:

Ideolog palestyńskiego dżihadu Abdullah Azzam był osobistym przyjacielem i drogim nauczycielem

Tarek Al-Suwaidan: Jednym z gigantów – zanim powiem o dr Qaradhawim – jest Abdullah Azzam, niech Allah zlituje się nad jego duszą, osobisty przyjaciel i drogi nauczyciel.

 

[…]

Duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego Al-Karadhawi napisał książkę o dżihadzie

Na Allaha, nie ma nikogo, o kim chciałbym, by zetkną się z Allahem ze słowem podobnym do jego, bardziej niż szejk [Jusuf] Al-Karadhawi.

 

Prowadzący wywiad:  Chwała Allahowi.

[…]

Al-Suwaidan: Napisał książkę o dżihadzie.

 

Prowadzący wywiad: Tak.

Al-Suwaidan: I tak dalej, jeśli ktoś chce przeczytać szczegóły fiqh zakat, nie trać czasu, po prostu idź i przeczytaj trzy tomy Szejka Al-Karadhawiego. O dżihadzie, trzy tomy o fiqh dżihadu i jego szczegóły.

[…]

Największym wyzwaniem stojącym przed światem arabskim jest syjonizm i okupacja Palestyny; Skorumpowali nasze rządy, zmuszając je do zaakceptowania obecności Izraela na naszych ziemiach

„Wszystkie te wyzwania [przed którymi stoimy w świecie arabskim] są małe [w porównaniu] z naszym wyzwaniem w obliczu syjonizmu i okupacji Palestyny. To jest w sercu świata arabskiego i świata muzułmańskiego i oni byli w stanie skorumpować nasze rządy, zmuszając je do zaakceptowania ich obecności na naszych ziemiach. Poświęcono im ogromne ilości czasu, pieniędzy, energii i kilka wojen. Wszystko to zostało zmarnowane. Mogło zostać skierowane w stronę cywilizacji islamskiej.


[1] Theatlantic.com/politics/archive/2020/03/jihad-abdallah-azzam-america-osama-bin-laden/607498/, March 6, 2020.

[2] For a list of MEMRI reports and clips of Al-Qaradhawi, see Al-Qaradawi: Qatar’s Islamist Empire Builder, October 3, 2022.