Poniżej podajemy fragmenty wypowiedzi Ismaila Kawthariego, przewodniczącego Komisji Obrony w irańskim Majlisie, którą nadała Russia Today TV 2 września 2013 r.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć to wideo w MEMRI TV.

Ismail Kawthari: Jeśli Amerykanie przeprowadzą ograniczoną operację militarna, jak mówią, Waszyngton i jego sojusznicy, którzy idą jego śladami, muszą zrozumieć, że staną wobec silnej i szybkiej reakcji ze strony Syrii, Hezbollahu, przyjaciół Rewolucji Islamskiej i frontu oporu, jak również wszystkich bojowników oporu, którzy wierzą, że ludzie mają prawo żyć w wolności i godności bez ingerencji zachodniej w sprawy ich kraju.

Stany Zjednoczone i ich rozpieszczony protegowany, Izrael, muszą zrozumieć, że Syria nie jest sama i że jej sojusznicy wspierają ją. Ameryka i wszyscy jej sojusznicy w regionie i na świecie powinni zrozumieć, że reakcja przyjdzie z Syrii, jak również z frontu oporu. […]

Ameryka pierwsza dozna szkód, a potem przeklęty twór syjonistyczny i wszystkie kraje europejskie, które przynaglają je do tej agresji. Dotyczy to szczególnie krajów wspierających agresję.

Cierpliwość krajów oporu wyczerpała się i wyrównamy rachunki z odpowiedzialnymi za tę agresję. Dowódca IRGC generał Dżafari powiedział, że ten region zamieni się dla Ameryki w nowy Wietnam. Chciałbym powtórzyć to, co on powiedział. Był bardzo szczery i wyraźny.

Wojna wietnamska była między USA i maleńkim krajem, Wietnamem. W naszym regionie jednak sytuacja jest zupełnie inna. Wojna będzie jak wielka wojna wietnamska na wielu polach, z walką przeciwko USA, Izraelowi i ich sojusznikom. Jestem pewien, że przywódcy amerykańscy są wystarczająco mądrzy, by nie angażować się w coś takiego, bo wiedzą, że będzie ich to drogo kosztować. […]