W reakcji na ogłoszenie przez FIFA, że Katar będzie gościł Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2022 r., przewodniczący Międzynarodowego Związku Uczonych Muzułmańskich szejk Yousef Al-Qaradhawi powiedział w kazaniu piątkowym 3 grudnia 2010 r., że “jest to pierwszy raz, kiedy pobiliśmy Amerykę w czymkolwiek i nazwał to zwycięstwem muzułmanów na całym świecie nad USA. Powiedział, że wypowiedź Obamy przeciwko decyzji FIFA „pokazuje, że Ameryka chce mieć monopol na wszystko” i dodał: „Ci ludzie są najbardziej aroganccy na powierzchni Ziemi” [1] .

Poniżej podajemy fragmenty tego kazania, nadanego przez Qatar TV 3 grudnia 2010:

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2712.htm .

Odwiedź stronę szejka Yousefa Al-Qaradhawiego http://www.memri.org/subject/en/114.htm

Szejk Yousef Al-Qaradhawi: Siedziałem wczoraj, wraz z ludźmi z Kataru, czekając na wynik FIFI… Jak to się nazywa? FIFA. No więc patrzyłem aż doszło do momentu, kiedy Katar współzawodniczył z Ameryką. Ogarnęło mnie podniecenie i powiedziałem: Oby Bóg wyeliminował Amerykę i dał sukces Katarowi.

Istotnie, Ameryka została wyeliminowana i Katar odniósł sukces. Chwała niechaj będzie Allahowi. To jest pierwszy raz, kiedy pobiliśmy Amerykę w czymkolwiek.

Moje podniecenie wzrosło przez wypowiedź Obamy. Obama pojawił się nieco później i wygłosił rzeczywiście złe oświadczenie. Powiedział, ze decyzja FIFA była „złą decyzją”.

Jest to wskazówka złej polityki tego człowieka. Ingerował w coś, co było zrobione poprzez wybory i głosowanie. Jest nie do pomyślenia, by Katar mógł kupić głosy tych wszystkich krajów, a USA nie mogłyby. To pokazuje, że Ameryka chce mieć monopol na wszystko.

Ci ludzie są najbardziej aroganccy na powierzchni Ziemi. Odmawiają pozwolenia nam na posiadanie czegokolwiek. Chcą mieć monopol w polityce, monopol w gospodarce, monopol na broń, monopol na piłkę nożną i inne sporty, monopol na wszystko, nie zostawiając nam niczego, jakbyśmy nie byli częścią tego świata. […]


[1] Patrz także „Sheikh Yousef Al-Qaradhawi: Decision To Hold 2022 World Cup In Qatar – A Blow To U.S., Triumph For Islam,” http://www.thememriblog.org/blog_personal/en/32587.htm .