W audycji z 19 grudnia 2020 r w Al-Aqsa TV (Hamas-Gaza), Ahmad Kulab, Szef Wydziału Szkolenia Kaznodziei w Ministerstwie Dziedzictwa Religijnego Hamasu, ostrzegł przed muzułmańskim uczestniczeniem w obchodach Bożego Narodzenia. Powiedział, że muzułmanie mają zakaz składania chrześcijanom życzeń w Boże Narodzenie, wyjaśniając, że byłoby to zaprzeczenie wierze islamskiej. Kulab dodał, że chrześcijańskie obchody świąteczne muszą być ograniczone do chrześcijańskich domów i kościołów. Powiedział też, że wizerunek Świętego Mikołaja stanowi inwazję muzułmańskich krajów i gloryfikuje wczesnych misjonarzy chrześcijańskich.

Aby zobaczyć klip z przedstawicielem Hamasu, Ahmadem Kulabem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Czy mamy gratulować chrześcijanom za to, że zaprzeczają Allahowi?”

Ahmad Kulab: Nie wolno nam składać życzeń chrześcijanom w ich święta. Chrześcijanie muszą obchodzić swoje święta w swoich domach i w swoich kościołach.

Inny mówca: Sami.

Kulab: Tak.

[…]

Czy mamy gratulować chrześcijanom za to, że zaprzeczają Allahowi?

[…]

„Święty Mikołaj stanowi inwazję muzułmańskich krajów”

Ta kultura weszła do naszych muzułmańskich krajów i wymazuje islamską tożsamość i wiarę. Zmienia zachowanie naszych dzieci i zanieczyszcza ich nieskalaną wiarę. W dodatku Święty Koran zachęca nas do niezgody na mieszkańców ogni piekielnych, Żydów i chrześcijan.

[…]

Święty Mikołaj jest dowcipną i radosną osobowością, która rozdaje słodycze i prezenty w celu wpływania na ludzi. Ten obraz Świętego Mikołaja stanowi inwazję muzułmańskich krajów, ponieważ oni chcą zakorzenić obraz Świętego Mikołaja [wśród muzułmanów]. Postać Świętego Mikołaja gloryfikuje znanych chrześcijan, mnichów, którzy propagowali Świętą Trójcę i chrześcijaństwo wśród rzymskiej młodzieży, rozdając prezenty, słodycze i tak dalej.

[…]

Jeśli [chrześcijanin] mówi do mnie: “Wesołych Świąt!”, mogę odpowiedzieć czymś ogólnym i powiedzieć: „Obyś był także wesoły”. Ale mówię, że nie musimy mówić nawet tego. Nawet jeśli składają nam życzenia, nie musimy im odpowiadać. Możemy zachować milczenie. Tak jest dla nas lepiej w celu uniknięcia grzechu, jak mówili islamscy uczeni.