Poniżej podajemy fragmenty wypowiedzi prezenterki telewizji libijskiej Hali Masrati, którą nadała Al-Libiya TV 28 marca 2011.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2883.htm .
Hala Masrati: Obejrzyjmy ten klip i później go omówimy go.

„Tytuł: 'Burza piaskowa uderza okolice uzbrojonych gangów'”

Zdjęcia gwałtownej burzy piaskowej

Hala Masrati: To jest burza, która goni tak zwanych rebeliantów, niemniej ten człowiek robi znak zwycięstwa palcami… Nie rozumiem tego. Bóg goni ich Swoimi żołnierzami, Swoimi aniołami, Swoimi wiatrami i Swoimi burzami, a oni nadal uśmiechają się. To dowodzi, że ci ludzie są bezmózgowcami i bezbożnikami, i brak im sumienia w sercach i w oczach.

Próbują uciec przed burzą piaskową, która ich miażdży. To jest śmiechu warte. Naprawdę. Chwała Allahowi.

Chciałabym omówić to, co w tym odnosi się do Allaha. Allah jest sprawiedliwy i wymierza nam sprawiedliwość także przy pomocy natury i klimatu. Jaka była zima w tym roku na obszarach tych ludzi? Wystarczy powiedzieć, że padało podczas kilku przemówień Przywódcy. Wystarczy wspomnieć, że zanotowaliśmy w annałach historii i w naszej pamięci wzrokowej – dzięki kanałom naszej Libjan TV – obraz Libijczyków, którzy wyszli na ulice [w poparciu dla Al-Kaddafiego], podczas gdy lał na nich deszcz.

Nasz Pan nas zaopatruje. Od lat nie padało tak, jak w tym roku, szczególnie w naszej części [kraju]. To jest prawdziwa sprawiedliwość, w której chcę, byście pokładali zaufanie.

Po ich stronie [kraju] były katastrofy i żadnego deszczu. Widzieliśmy ich na „Placu Hańby” [w Bengazi] i nie było ani kropli deszczu. Gonią ich burze piaskowe i wiatry, niemniej oni kontynuują… […]