Egipski prezenter telewizyjny, Maged Abdallah, powiedział 28 kwietnia 2020 w programie w Elsharq TV (mieszczącej się w Turcji telewizji egipskiego Bractwa Muzułmańskiego), że egipskie kino zostało założone przez Żydów i że większość egipskich aktorów i zespołów filmowych składała się z Żydów. Mówił, że w Protokołach mędrców Syjonu Żydzi przedstawili plan przejęcia władzy nad światem i zdobycia kontroli nad umysłami ludzi przy pomocy mediów i prasy. Powiedział, że było więc „tylko naturalne” dla Żydów przejecie panowania nad kinem i twierdził, że kino, piłka nożna, prasa, kasyna, kluby nocne i globalne agencje reklamowe są wszystkie własnością Żydów i przez nich kierowane.

Aby zobaczyć klip z prezenterem telewizyjnym, Magedem Abdallahem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Żydzi zrozumieli bardzo wcześnie, że kino powinno być wpływowe i rzucili się, żeby położyć na nim ręce”

Maged Abdallah: Egipskie kino zostało założone przez Żydów. To jest historyczna prawda, której nie można zaprzeczyć. Musimy myśleć i zrozumieć ten fakt, żeby zapoznać się z historią egipskiego kina od jego założenia po dziś dzień. Nic się nie zmieniło. Wielu z nich nie jest Egipcjanami, jak powiedziałem, ale niektórzy aktorzy byli egipskimi Żydami.

Dlaczego muzułmanie i chrześcijanie nie odgrywali roli na początku [egipskiego] kina? Przeważającą ideą wówczas było, że kino jest dziwną rzeczą. Także gra aktorska była uważana za dziwną. Większość aktorów teatralnych była Żydami i ci, którzy weszli do [przemysłu] filmowego także byli Żydami, ponieważ egipskie muzułmanki i chrześcijanki uważały za bardzo haniebne dla muzułmańskiej kobiety występowanie w teatrze lub w filmach. Wielki aktor teatralny, Joussef Wahbi, był pierwszym, który grał w egipskim filmie mówionym.

[…]

To prawda, że kilku muzułmańskich Egipcjan grało w tym filmie razem z Wahbim, ale cała techniczna załoga składała się z Żydów – egipskich Żydów, jak również włoskich i francuskich Żydów. Dlaczego? Ponieważ Żydzi zrozumieli od samego początku, że kino powinno być wpływowe i rzucili się, by położyć na nim ręce.

„Mędrcy Syjonu pisali o tym w swoich Protokołach… [Żydzi] wiedzieli, jak zdobyć panowanie nad umysłami ludzi na świecie”

Mędrcy Syjonu pisali o tym w swoich Protokołach. Co powiedzieli w Protokołach mędrców Syjonu? Powiedzieli, że przejmą władzę nad światem używając kilku rzeczy. Nie chcieli marnować czasu na dyskusje między sobą. Kiedy usiedli, by spisać Protokoły mędrców Syjonu, Żydzi  wiedzieli, dokąd zmierzają. Wiedzieli jak zdobyć panowanie nad umysłami ludzi na świecie.

„[Żydzi] włączyli swoje dzieci, które były technikami i aktorami do [kina] i kupili międzynarodowe gwiazdy i przejęli nad nimi kontrolę”

Media! To była pierwsza rzecz zapisana w tych Protokołach. To zostało zapisane w Protokole 13. Media, prasa… Kiedy pojawiło się kino, było tylko naturalne, żeby je włączyć do mediów i prasy. Włączyli swoje dzieci, które były technikami i aktorami do [kina] i kupili międzynarodowe gwiazdy i przejęli nad nimi kontrolę.

[…]

„Kino, piłka nożna, prasa, kasyna, kluby nocne… światowe agencje reklamowe… Kto jest ich właścicielem? Kto nimi kieruje? To są wszystko, bez wyjątku, Żydzi”

Kino, piłka nożna, prasa, kasyna, kluby nocne – zobaczcie, kto jest ich właścicielami, kto nimi kieruje… Co jeszcze ważniejsze – światowe agencje reklamowe. Sprawdźcie, kto jest ich właścicielem, ponieważ te agencje zarządzają fabrykami, tworzą reklamy, kontrolują kanały telewizyjne i finansują je przez reklamy. A kto jest ich właścicielem? Kto nimi kieruje? To są wszystko, bez wyjątku, Żydzi.