Poniższy raport jest darmową próbką MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacje o prenumeracie JTTM znajdują się tutaj .

24 marca 2016 popierająca ISIS agencja medialna Al-Battar opublikowała film wideo zatytułowany “Wychodźstwo islamu i zamachy brukselskie”, przedstawiający sceny dewastacji z zamachu 22 marca 2016 r. na lotnisko Zaventem i stacje metra Maalbeek. Wideo pokazuje również zamach na „Charlie Hebdo” ze stycznia 2015 r. i pokazuje dwóch belgijskich terrorystów, Abula Ka’kę Al Baljikiego i Dhul-Karnajna Al-Baljikiego, zabitych podczas tej akcji. Wideo, które jest częściowo po angielsku, a częściowo po arabsku z angielskimi napisami, stwierdza, że takie ataki będą trwały jak długo muzułmanie są celem nalotów w Syrii i Iraku. W jednej z części jest także potępienie muzułmanów na Zachodzie, którzy są przeciwni zamachom przeprowadzanym przez ISIS.

Wideo otwiera nagranie dźwiękowe amerykańskiego kandydata na prezydenta, Donalda Trumpa, który mówi: „20 lat temu Bruksela była jednym ze wspaniałych miast, jednym z najpiękniejszych miast świata, była zdumiewająca lata temu, była bezpieczna. Teraz jest to pokaz horrorów, absolutny pokaz horrorów”.
Żeby zobaczyć wideo,kliknij tutaj .

Wideo określa Belgię jako część „Krzyżowców”, którzy bombardują muzułmanów w Iraku i Syrii.


W jednej części filmu znajduje się zawstydzanie muzułmanów żyjących na Zachodzie, którzy nie popierają takich zamachów ISIS: “Ale nieszczęściem jest wychodźstwo, w jakim żyją ludzie islamu, aż większość z nich zaprzecza dżihadowi przeciwko niewiernym i zaprzecza błogosławionym wypadom na Europę krzyżowców i inne miejsca, włącznie z ostatnim wypadem na Brukselę”.


Scena z lotniska Zaventem

Wideo pokazuje belgijskiego wojownika ISIS, Abula Ka’kę Al-Baljikiego, jednego ze sprawców zamachów w Paryżu w styczniu 2015 r., jak ćwiczy strzelanie.


Zwracając się do mudżahedinów: „Ci, którzy poświęcają swoje cenne dusze tanio w służbie Allaha, ci, którzy dokonują wielkich najazdów pośrodku ziemi niewiernych w Brukseli i innych miejscach, niechaj szczęśliwość wieczna będzie z wami, o Bohaterzy, ponieważ jesteście na właściwej drodze i z właściwą koncepcją islamu”.
Po scenie z marszu solidarności w Paryżu z “Charlie Hebdo” następują ilustracje z minionych bitew muzułmanów przeciwko ich wrogom, pokazujące, że istnieje precedens historyczny dla islamu “atakującego ziemie niewiernych”.Visit the MEMRI site in Polish: http://www2.memri.org/polish/

If you wish to reply, please send your email to [email protected] .