27 stycznia 2023 r., na kilka godzin przed masakrą w synagodze w Jerozolimie, w której palestyński terrorysta zabił siedmiu Izraelczyków i zranił kilku innych (najbardziej śmiercionośny atak terrorystyczny w Izraelu od 2011 r.), oficjalny nadawca Autonomii Palestyńskiej, Palestine TV, wyemitował piątkowe kazanie wygłoszone w wiosce Chan Al-Ahmar na Zachodnim Brzegu. Imam, którego nazwiska nie podano, powiedział swoim słuchaczom, że Allah „zezwolił im” na prowadzenie dżihadu, że muszą żyć wolni lub umrzeć jako męczennicy, i że Koran wzywa muzułmanów, aby „zabijali i byli zabijani” dla dobra sprawy Allaha.

Aby zobaczyć klip z piątkowego kazania wyemitowany w Palestine TV, kliknij tutaj lub poniżej:

Allah dał wam pozwolenie na prowadzenie dżihadu, żadne inne pozwolenie nie jest wymagane

Imam: W obliczu tej agresji i tego aroganckiego i barbarzyńskiego ataku [w Dżeninie] – Allah dał wam pozwolenie na prowadzenie dżihadu.

[…]

Allah w niebiosach dał naszemu ludowi pozwolenie na prowadzenie dżihadu, walkę i obronę siebie i swoich praw wszelkimi możliwymi środkami. Kiedy pozwolenie Allaha zostaje udzielone, żadne dalsze pozwolenie od nikogo nie jest wymagane – ani od żadnej organizacji międzynarodowej, ani od kogokolwiek innego — ponieważ tę decyzję podjął sam Allah.

[…]

„Żyjcie wolni i dumni albo umrzyjcie jako męczennicy – to jest wiara, która została nam przekazana”

Żyjcie wolni i dumni albo umrzyjcie jako męczennicy – to jest wiara, która została nam przekazana od naszych rodziców i ich rodziców i tego nauczyliśmy się z naszej religii i od naszego ukochanego Proroka Mahometa. [Izrael] oszukuje sam siebie.

 

Dlatego, moi bracia, Allah kupił [nasze życie], a my je Mu sprzedaliśmy. [Koran mówi:] „Allah kupił od wierzących…” Co kupił? Ich życie i ich majątek. Allah, który kupił [nasze życie], a my jesteśmy tymi, którzy je sprzedali. [Koran mówi:] „Bóg kupił od wierzących ich życie i majątek, ponieważ oni będą mieli Raj”. Taka jest umowa.

’Będą walczyć w imię Allaha i będą zabijać i będą zabijani. To jest obietnica, którą wziął na siebie w Torze, w Ewangelii i w Koranie.