Imam z Wirginii, Shaker Elsayed, powiedział na wideo zamieszczonym na kanale YouTube Islamskiego Ośrodka Dar Al-Hijrah 3 kwietnia 2020 r., że Allah co roku wystawia ludzkość na próbę grypą, ale w tym roku zesłał koronawirusa, by przyciągnąć uwagę ludzkości. Podał koraniczny przykład, gdzie Allah ukarał Żydów za złamanie zakazu lichwy i za „pożeranie” pieniędzy ludzi. Allah powiedział w tym przykładzie, że przygotował „poważne i bolesne męczarnie” dla Żydów, którzy są winni tych przestępstw. Dodał, że dzisiaj lichę stosują wszystkie narody świata, nie tylko Żydzi, i krytykował ludzkość za zalegalizowanie rzeczy, których Allah zabronił, takich jak aborcja, homoseksualizm i lichwa. Elsayed powiedział także, że system kapitalistyczny niewoli każdego i że obecna sytuacja jest „pobudką” od Allaha.  

Islamski Ośrodek Dar Al-Hijrah w Fairfax County w Wirginii, gdzie imam Elsayed wygłasza kazania, znany jest ze związków z byłym przywódcą Al-Kaidy, Anwarem Al-’Awlakim, który był imamem w tym Ośrodku, kiedy miały miejsce zamachy 9/11. Jest także związany z kilkoma terrorystami z 9/11, z zamachowcem z Fort Hood, Nidalem Hasanem i innymi znanymi dżihadystami.

Wypowiedzi Elsayeda były już w przeszłości przedmiotem kontrowersji. W 2017 r. popierał okaleczanie genitaliów kobiecych mówiąc, że powstrzymuje to kobiety przed „hiperseksualną aktywnością”. Modlił się także, by Allah „dał zwycięstwo Jego sługom, mudżahedinom, gdziekolwiek są”. Powiedział również, że „Muzułmańscy mężczyźni – kiedy jest cena do zapłacenia, są na pierwszej linii… oni są pierwsi na linii dżihadu…oni są ostatni, kiedy cokolwiek jest rozdawane – poza bronią na dżihad”. Mimo tych wypowiedzi Elsayeda niektórzy politycy USA odwiedzali go i urządzali imprezy w Islamskim Ośrodku Dar Al-Hijrah, włącznie z senatorem Timem Kainem (D-VA)[1] i prokuratorem generalnym Wirginii, Markiem Herringem (D-VA).[2]

Senator Kaine uczestniczy w modlitwach w meczecie 2 listopada 2018 r.

Więcej kazań imama Shakera Elsayeda opublikowanych przez MEMRI, znajduje się w następujących raportach i klipach:  

Aby zobaczyć ten klip z imamem Shakerem Elsayedem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Co roku Allah wystawia ludzkość na próbę grypą… W tym roku… [COVID-19] stworzył więcej strachu niż kiedykolwiek zrobiła grypa”

Shaker Elsayed: Co roku Allah wystawia ludzkość na próbę grypą, ale to nie wydaje się przekazywać przesłania i [ściągać] uwagi, więc w tym roku przysłał coś podobnego do grypy, nawet o mniejszych szkodach niż od grypy, ale stworzyło to więcej strachu niż kiedykolwiek zrobiła to grypa.

Allah ukarał Żydów za „pożeranie pieniędzy ludzi… To jest kilka wykroczeń, które nadal zachodzą… praktykowane przez wszystkie narody i wszystkie społeczeństwa…”

[Allah] mówi nam w rozdziale Al-Nisa w Koranie… [że] z powodu niesprawiedliwości ludzi w żydowskiej społeczności zakazał im pewnych dobrych rzeczy, ponieważ zeszli z drogi Allaha.

[…]

I [Żydzi] brali procent, co jest lichwą. [Poprzednio] zakazano im brać procent, lichwy i pieniędzy z procentu od ludzi.

[…]

[Zostali także ukarani] za pożeranie pieniędzy ludzi pod fałszywym pozorem.

[…]

[Koran mówi:] ”I przygotowaliśmy dla nieposłusznych między nimi poważną i bolesną męczarnię”.

[…]

Oto niektóre wykroczenia, które nadal trwają, nie tylko w małej społeczności narodu żydowskiego – ale teraz jest to praktykowane przez niemal wszystkie narody i wszystkie społeczeństwa bez wyjątku.

„Legalizujemy aborcję… homoseksualizm… lichwę. To wszystko są obrzydliwości [w oczach Allaha]… [COVID-19] jest pobudką”

Zamiast poprawić [się], legalizujemy to, czego [Allah] zabronił. Co znaczy, że chronimy nieposłuszeństwo. Legalizujemy aborcję – legalizujemy aborcję na żądanie, nie aborcję z uprawnionych powodów. Legalizujemy homoseksualizm. Legalizujemy lichwę. To są obrzydliwości [w oczach] Allaha.

[…]

W kapitalistycznym systemie niewolimy wszystkich. Każdy jest teraz poddany kaprysom kapitalistów. Ci, którzy mają go, kontrolują tych, którzy nie mają. Czy jest to militaryzacja, ubezpieczenia, firmy ubezpieczeniowe, system opieki zdrowotnej, rozpada się na naszych oczach…

[…]

To jest pobudka. To jest przypomnienie Allaha z Nieba dla całej Ziemi.


[1] Hijrah.org/event/kaine, November 2, 2018.

[2] Washingtonpost.com/local/virginia-politics/va-gop-blasts-democrat-herring-for-visiting-terror-linked-falls-church-mosque
/2017/03/21/624bbe72-0e75-11e7-9d5a-a83e627dc120_story.html, March 21, 2017.