Seif Da’na, palestyńsko-amerykański profesor socjologii na University of Wisconsin-Parkside, powiedział 20 marca 2020 r. podczas wywiadu dla  Manar TV (Hezbollah – Liban), że więcej ludzi umiera co roku z powodu chorób takich jak malaria i w wyniku polityki ekonomicznej Zachodu niż z powodu koronawirusa. Profesor Da’na, który mówił z Chicago, powiedział, że istnieje podobieństwo między COVID-19 a działaniami Adolfa Hitlera, który, jak powiedział, nie robił „nic niezwykłego”, ponieważ jego działania nie różniły się od tego, co robili Europejczycy w czasach kolonialnych. Wyjaśnił, że Hitler jest uważany za diabła tylko dlatego, że robił te rzeczy w Europie i dodał, że koronawirus mógł wyciec z Fort Detrick, instalacji armii USA w Maryland.

Aby zobaczyć klip z Seifem Da’ną w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Więcej ludzi umiera co roku nie tylko z powodu chorób, na które można się zaszczepić… ale także z powodu polityki ekonomicznej Zachodu”  

Seif Da’na: [Jeśli chodzi o koronawirusa] – więcej ludzi umiera co roku nie tylko z powodu chorób, na które można się zaszczepić, jak malaria – z której pół miliona ludzi [umiera] w Afryce – ale także z powodu polityki ekonomicznej Zachodu – przynajmniej w XX wieku i dwóch dziesięcioleciach XXI wieku. Więcej ludzi umiera co roku w wyniku tych spraw ekonomicznych niż z powodu tego, co dzieje się teraz.

„Hitler nie zrobił niczego niezwykłego”

To jest dokładnie to, co zdarzyło się z Hitlerem. Hitler nie zrobił niczego niezwykłego. Nie zrobił niczego, czego Europejczycy nie robili wcześniej. W dniach kolonialnych, w krajach na [globalnym] południu zabijali setki tysięcy, a nawet miliony ludzi. Hitlera uważa się za diabła tylko dlatego, że zrobił to, co zrobił, w Europie.

[…]

„Nie mówimy tutaj o spisku, chociaż USA unicestwiły dwa całe miasta w Japonii podczas II wojny światowej”

Pytanie, jak ten wirus pojawił się, nadal nie jest wyjaśnione. Obecnie nie ma „pacjenta zero” w Chinach i dlatego nie mówimy tutaj [tyle] o spisku, ile o wycieku wirusa z laboratorium w Fort Detrick w Stanach Zjednoczonych.

Być może ten wyciek nie był umyślny. Nie mówimy tutaj o spisku, mimo że USA unicestwiły dwa całe miast w Japonii podczas II wojny światowej, chociaż to było niepotrzebne. Już wygrywali wojnę, ale jednak użyli bomb jądrowych.