W piątkowym kazaniu, które zostało opublikowane na kanale Al-Aksa Call na YouTube 26 czerwca 2022 r., palestyński uczony w islamie, szejk Jousef Abu Islam, skrytykował Miesiąc Równości i powiedział, że Allah nakazał zrzucać homoseksualistów głową naprzód z najwyższych dachów i potem ukamienować. Abu Islam dodał, że jeśli muzułmanie nie sprzeciwią się „obrzydliwości” homoseksualizmu, Allah wyśle ​​Anioła Gabriela, aby „ukarał” ich tak, jak zrobił to z Sodomą.

Aby obejrzeć klip z palestyńskim uczonym w islamie, szejkiem Jousefem Abu Islamem, kliknij tutaj lub poniżej.

Allah powiedział, że homoseksualistów „należy naprzód zrzucać głową z dachu najwyższego budynku, a potem ukamienować”

Szejk Jousef Abu Islam: Przed 1969 rząd USA karał każdego, kto chciałby popełnić obrzydliwy akt homoseksualny.

 

Więc [homoseksualiści] chowali się w barach, a policja napadała na nich i karała ich. Jednak pewnego dnia zbuntowali się przeciwko decyzjom państwa i wybrali ten dzień w czerwcu – od 1969 roku – jako dzień świętowania i ogłosili miesiąc dumy ze swojego homoseksualizmu.

[…]

Allah karał cudzołożników [tylko] chłostą lub ukamienowaniem, ale kiedy zdecydował się ukarać homoseksualistów, powiedział, że powinni najpierw zostać zrzuceni głową naprzód z dachu najwyższego budynku, a potem ukamienowani od góry.

[…]

„Jeżeli nie staniemy razem przeciwko tej wielkiej obrzydliwości [homoseksualizmowi], dożyjemy, aby zobaczyć [Anioła] Gabriela wykorzeniającego siedem miast, podnoszącego je ku niebu, a następnie zrzucającego je na ziemię”

Jeżeli nie staniemy razem przeciwko tej wielkiej obrzydliwości, dożyjemy, aby zobaczyć [Anioła] Gabriela wykorzeniającego siedem miast, podnoszącego je do nieba, a następnie rzucającego je na ziemię, po czym nastąpi ukamienowanie.